rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

06 08„Czym jest dla teatr? - Teatr jest najwspanialszym rodzajem aktorstwa. To miejsce bardzo specyficzne. Scena, nastrój, światła, zapachy. Wspaniali kreatywni ludzie. Godziny pracy nad jednym zdaniem, by osiągnąć perfekcję. To współpraca w najczystszej postaci, bez możliwości cofnięcia, wycięcia czy sklejenia jak w filmie. Teatr to pasja, to coś, co się ciągle poznaje i co potrafi zaskoczyć. To miejsce, w którym odnajduje się emocje, uczymy się je pokazywać, ale i nie boimy się ich pokazywać. Tutaj poznajemy siebie, jakie mamy możliwości, pokonujemy słabości i pracujemy by być lepszym i lepszym...
To właśnie przez teatr staramy się coś przekazać, pokazać jakąś prawdę.

 

W piątek – 27 lutego br. w gościnnych progach Domu Kultury „Śnieżka” odbyło się podsumowaniu VIII Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych.

05 089 zespołów teatralnych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego wzięło udział w VIII Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się w Domu Kultury „Śnieżka” MOK w Dębicy w dniu 20 lutego 2015 r.

 

Sztuki teatralne przygotowane przez:
- Szkolne Koło Teatralne z ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy,
- Szkolne Koło Teatralne z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy,
- Sylwię Stelmach - uczennicę Zespołu Szkół w Nagoszynie,
- KMBA czyli grupę teatralną Każdy Może Być Artystą z Zespołu Szkół w Nagoszynie,
- Agnieszkę Górską - uczennicę II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy,
- Grupę Teatralną KWIATEK z II Liceum Ogólnokształcącego ZS nr 2 w Dębicy,
- Grupę Teatralną TALIA z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy,
- Dominikę Jarosz z I LO w Dębicy oraz Bartosza Piechotę z II LO w Dębicy,
- Trupę Twórczą TRUFLE z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy

oceniała komisja artystyczna w składzie:
Ilona Stanaszek – instruktor teatralny,
Klaudia Urban – aktorka, reżyser – Krakowski Teatr Studencki „Graciarnia”,
Grażyna Witkowska – Gac – instruktor teatralny, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy.

VIII Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych,
który odbędzie się w dniu 20 lutego 2015 r.
w Domu Kultury "Śnieżka" w Dębicy.

 

KLIKNIJ W PLAKAT

04 160

01 13Dzieci, młodzież oraz dorośli odebrali nagrody przyznane w IX Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy.

 

Ponad 100 osób - uczestników konkursu - zgromadziła 20 stycznia 2015 r. Galeria Sztuki MOK w Dębicy przy ulicy Akademickiej. Tutaj właśnie odbyło się rozstrzygnięcie, cieszącego się w powiecie dużą popularnością, konkursu. Z rąk Mateusza Smoły - Przewodniczącego Rady Powiatu, Agnieszki Radwańskiej - Przewodniczącej Komisji Oświaty oraz Barbary Pelczar-Białek - Dyrektor Wydziału Edukacji, uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkie zgłoszone szopki zostały wyeksponowane na towarzyszącej podsumowaniu, wystawie pokonkursowej.

 

Konkurs zorganizowany przez Wydział Edukacji już po raz dziewiąty stał się imprezą przyciągającą licznie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prace konkursowe ocenione zostały w czterech kategoriach:
I – uczniowie szkół podstawowych,
II – uczniowie gimnazjów
III – uczniowie niepełnosprawni,
IV – oraz szopka rodzinna.

009 10W dniu 25 listopada 2014 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się podsumowanie I Powiatowego  Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z przyrodą” oraz I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda Powiatu Dębickiego.

 

Laureatami I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z przyrodą zostali:
- Mateusz Krawiec za pracę "Wycieczka do ogrodu Botanicznego" ZSS-Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna w Dębicy
- Kewin Ździebło za pracę "Jesienna mgła" - Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy
- Klasa I Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy praca zbiorowa "Nasz świat to ogromna księga"
- Alexander Ottaway-Kasperek za pracę "Poznawanie podwodnego świata przyrody" - Szkoła Podstawowa nr 12 w Dębicy
- Lena Rokosz Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids klasa 0 w Dębicy za pracę "Paw"
- Rafał Podraza Szkoła Podstawowa w Przeczycy za pracę ”Rowerowe spotkania z przyrodą”
- Kinga Janiszewska Gimnazjum im.Jana Pawła w Jodłowej za pracę ”Sąsiedzi”

004 011Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Dębicy. Nagrody dla laureatów zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz przez Powiat Dębicki.

 

Konkurs miał charakter otwarty i był skierowany do fotografów amatorów - uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematyką konkursu była przyroda powiatu dębickiego. Zdjęcia mogły przedstawiać: faunę, florę, przyrodę nieożywioną oraz  krajobraz regionu. Fotografie miały być wykonane w okresie od 1 lipca do 15 października br. Uczestnik mógł zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia w formie cyfrowej.

160Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Dębicy. Nagrody dla laureatów zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz przez Powiat Dębicki.

 

Konkurs miał charakter otwarty i został skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tematyką konkursu była przyroda. Prace plastyczne mogły przedstawiać: faunę, florę, przyrodę nieożywioną lub krajobraz. Uczestnik mógł zgłosić do konkursu maksymalnie 1 pracę plastyczną. Konkurs dopuszczał różne techniki wykonania prac plastycznych.

008 01Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Galeria Sztuki MOK serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu dębickiego do udziału w IX edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Celem konkursu jest zachowanie tradycji budowania szopek, pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych oraz ich prezentacja jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu oraz nadsyłania prac.

 

POBIERZ REGULAMIN dla szkół

 

POBIERZ REGULAMIN dla Gminnych Ośrodków Kultury

01Już dziś z wielką przyjemnością zapraszamy mieszkańców powiatu dębickiego na Festiwal DNI SZTUKI, którego głównym organizatorem jest Agencja Artystyczna „Aplauz”. Niezmiennie, od szesnastu lat, Starostwo Powiatowe w Dębicy wspiera finansowo organizację festiwalu.

 

XVI Dni Sztuki zainaugurują znani francuscy artyści oraz soliści i Orkiestra Symfoniczna Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Artyści przedstawią świat artystycznej bohemy w starej francuskiej piosence oraz muzykę klasyczną francuskich kompozytorów. Koncert „Quand on n’a que L’amour” („Kiedy mamy tylko miłość”) odbędzie się 5 października w Domu Kultury Firmy Oponiarskiej Dębica .S.A.

004 011Celem konkursu organizowanego przez Fundację Dworek Skórzewski, jest:
1. Pobudzanie zainteresowania życiem i środowiskiem osób starszych,
2. Integracja środowiska seniorów, a także organizacji, instytucji i osób fizycznych zajmujących się osobami starszymi,
3. Rozwijanie wrażliwości artystycznej seniorów,
4. Prezentacja twórczości w dziedzinie fotografii seniorów oraz związanej z życiem i środowiskiem osób starszych,
5. Motywacja do podejmowania zadań twórczych przez osoby starsze,
6. Zwrócenie uwagi i uwrażliwienie szerszych środowisk na sprawy, życie i los osób starszych.

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie