rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

niepodlegla miniO dofinansowanie w ramach programu „Niepodległa” mogą starać się organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury, które planują przygotowanie wydarzeń lokalnych i regionalnych związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Promowane będą wydarzenia angażujące społeczność lokalną.

 

Budżet na dofinansowanie działań w ramach tego programu wynosi 6 milionów zł, a pojedynczy wniosek może uzyskać dotację od 8 do 150 tys. zł. Od organizatorów wymagane jest zapewnienie 15% udziału własnego.

 

Wnioski o dotacje przyjmowane będą do 23 marca 2018 r. do godziny 15:59.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY PROGRAMU

kiermasz 2018W Niedzielę Palmową (25 marca 2018 r.), w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, odbędzie się XII Kiermasz Wielkanocny oraz Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową. Uczestnicy mogą startować w czterech kategoriach: najpiękniejsza pisanka, współczesne ozdoby wielkanocne, stół wielkanocny oraz ciasto wielkanocne.

 

Zgłoszenia udziału w konkursie będą przyjmowane do dnia 15 marca 2018 roku. Należy je kierować na adres: Starostwo Powiatowe w Dębicy, Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 14 639 59 94 lub 14 680 31 22.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie!

 

CZYTAJ REGULAMIN

 

KARTA ZGŁOSZENIOWA

pisanka minW Niedzielę Palmową (25 marca 2018 r.), w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, odbędzie się XII Kiermasz Wielkanocny oraz Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową.

 

 

ZOBACZ PLAKAT

89564785478-10Przedstawicielki blisko 30 kół uczestniczyły w IV Powiatowym Przeglądzie Kronik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego 2018. - Koła to znakomity przykład przedsiębiorczości społecznej, która wywiera istotny wpływ na tradycję, kulturę i rozwój regionów naszego kraju. Zapewniam, że pozytywne efekty funkcjonowania grup i stowarzyszeń występujących pod chlubnym szyldem KGW odczuwamy również w powiecie dębickim – mówił Andrzej Reguła, Starosta Dębicki, otwierając dzisiejsze wydarzenie (20 lutego br.). - Dlatego Drodzy Państwo, Miłe Panie, serdecznie dziękuję Wam za przychylność, poświęcenie, zaangażowanie oraz za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz lokalnych społeczności.

 

Podczas przeglądu przedstawicielki KGW prezentowały dorobek ostatniego roku swojej działalności. Odebrały również z rąk Starosty i pani Katarzyny Rokosz, Dyrektora Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji dyplomy oraz pamiątkowe albumy „Kulinarne Wędrówki Po Podkarpaciu”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. samorządowcy i radni ziemi dębickiej, dyrektorzy gminnych centrów kultury, a także reprezentanci instytucji związanych z działalnością na rzecz rolnictwa. O radosną atmosferę przeglądu zadbał dębicki Zespół Ludowy „Morsy”.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

mini-onierze-Wyklci V1W dniach 3 i 4 marca 2018 r. Dębica będzie uroczyście obchodzić Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jednym z organizatorów zaplanowanych wydarzeń jest Powiat Dębicki. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie. 

 

 

ZOBACZ PLAKAT

 

audience-868074 1280Do 11 maja 2018 r. chętni mogą zgłaszać swój udział w XXV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie. Sama impreza odbędzie się 25 maja br. Festiwal organizowany jest od 1994 roku.  Na przestrzeni lat, podczas kolejnych finałowych gali, występowali m.in.:  Michał Bajor, Edyta Geppert, Jacek Wójcicki, Alicja Majewska, Jacek Bończyk, Janusz Radek, Tadeusz Woźniak, Wojciech Korda, Marcin Daniec, Brathanki oraz Grupa Pod Budą.

Szczegóły, regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej: www.radziejow.edu.pl 

32564125-31Wczoraj (23 stycznia br.) Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy gościła autorów najpiękniejszych szopek bożonarodzeniowych, którzy z rąk organizatorów powiatowego konkursu odebrali dyplomy, wyróżnienia i nagrody. W artystycznej rywalizacji wzięli udział twórcy blisko 70 prac.

 

Zwycięskie szopki zachwycają oryginalnością i precyzją wykonania. Cieszy nas, że konkurs jest tak popularny wśród mieszkańców powiatu. Startują w nim osoby w bardzo różnym wieku. W jednej z kategorii nad szopkami pracują wspólnie całe rodziny – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

 

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród poprzedził klimatyczny recital w wykonaniu Agaty Chciuk i Marka Bielaka. Na zakończenie spotkania dla zebranych zatańczyła również Izabela Mazur, solistka z dębickiej Szkoły Tańca i Ruchu „Soul Dance”.

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

ZOBACZ FILM

skarbek miniZespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy zaprasza na koncert Macieja Skarbka. Ten utalentowany pianista jest studentem w klasie fortepianu Jury Margulisa na Musik und Kunst Privatuniversität Wien. To również laureat wielu prestiżowych konkursów, m.in. I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie na Duo: Skrzypce - Fortepian "A feast of Duos" w Szwajcarii i III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Portugalii.

 

Maciej Skarbek koncertował do tej pory w Polsce, Ukrainie, na Łotwie, w Niemczech, Izraelu, Grecji oraz w Austrii. Swoje umiejętności doskonalił na kursach pod kierunkiem: Natalii Gutman, Leonidasa Kavakosa, Menahema Presslera (Beaux Arts Trio), Pavela Vernikova i  Hatto Beyerlea (Alban Berg Quartett). Jego koncert odbędzie się w szkole muzycznej 19 stycznia 2018 roku o godz. 17.30. Wstęp wolny.

 

ZOBACZ PLAKAT

herbatkaWieczór poetycko – muzyczny „Herbatka u Władka” zaplanowano na 30 listopada br. o godz. 16:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Dębicy (ul. Słowackiego 9). W programie m.in. koncert uczniów I LO, kształcących się również w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy oraz Niepublicznej Szkole Muzycznej II stopnia w Dębicy. Spotkanie odbędzie się przy filiżance kawy/herbaty z nutą słodkości. Wydarzenie pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Dębickiego.

mini szopkaZapoczątkowana w XIII w. przez św. Franciszka z Asyżu tradycja budowy szopek bożonarodzeniowych trwa do dzisiaj. Wznosi się je w kościołach, zdobią nasze domy, szkoły, rynki miast, instytucje. Towarzyszą corocznym obchodom Bożego Narodzenia, symbolizują pokój, miłość i nadzieję.

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu dębickiego do udziału w XII edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu oraz nadsyłania prac.

 

POBIERZ REGULAMIN dla szkół

POBIERZ REGULAMIN dla Gminnych Ośrodków Kultury

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie