rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

78987-7Ponad setka uczniów ze szkół powiatu dębickiego wzięła udział w III edycji konkursu historycznego o Żołnierzach Wyklętych – Niezłomnych „Wilczymi Śladami”. Uczestnicy rywalizowali  w trzech kategoriach: podstawówki (praca literacko-plastyczna), gimnazja (komiks historyczny) oraz szkoły ponadgimnazjalne (konkurs krasomówczy).

 

Zwycięzców nagrodzono w piątek (10 marca br.) w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy. Ogłoszenie wyników, poprzedził wykład dr Elżbiety Jakimek-Zapart z krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Spotkanie zakończył monodram Przemysława Tejkowskiego „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki”.

 

Organizatorzy i partnerzy konkursu to Katolickie Centrum Edukacji KANA, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

5698569W Niedzielę Palmową (9 kwietnia 2017 r.), w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, po raz jedenasty odbędzie się Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową. Uczestnicy mogą startować w czterech kategoriach: najpiękniejsza pisanka, współczesne ozdoby wielkanocne, stół wielkanocny oraz ciasto wielkanocne.

 


Konkurs ma charakter tradycyjnego kiermaszu, który promuje rodzime, świąteczne tradycje, ale dla zwiedzających stanowi również okazję do kupna oryginalnych, misternie zdobionych dekoracji.

 


Zgłoszenia udziału w konkursie będą przyjmowane do dnia 24 marca 2017 roku. Należy je kierować na adres: Starostwo Powiatowe w Dębicy, Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 14 680-31-24.

 

 

POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIA


ZOBACZ REGULAMIN

582145-1Blisko pół setki solistów wystartowało wczoraj (9 marca br.) w eliminacjach powiatowych do XXVII Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami". Młodzi artyści rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Ich wokalne występy oceniało jury w składzie: Katarzyna Dudzik, Rafał Czernia i Piotr Madura. Nagrody dla uczestników ufundował Starosta Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

458741-1Instruktorzy z krakowskiego Teatru „Graciarnia”: Katarzyna Dłużniewska i Tomasz Smykalski, poprowadzili w Dębicy warsztaty dla uczniów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Teraz młodzi adepci teatralnej sztuki wykorzystają zdobytą wiedzę, przygotowując się do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbędzie się 30 marca br.    


   
Warsztaty zostały sfinansowane przez Powiat Dębicki. Służyły rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień artystycznych w zakresie doskonalenia wymowy pod względem wyrazistości, barwy i siły głosu, wzbogaceniu sposobów własnej ekspresji, rozwojowi muzykalności, a także ożywieniu wyobraźni i fantazji w poszukiwaniu rozwiązań scenicznych. Bardzo ważnym elementem było również przybliżenie relacji panujących pomiędzy aktorem a reżyserem.

 

Szkolenie odbyło się 28 lutego br. w Domu Kultury „Śnieżka”. Uczestniczyli w nim uczniowie z I LO, II LO, ZSZ nr 1, ZS nr 2, ZS nr 4 oraz ZS w Brzostku, działający w szkolnych zespołach teatralnych. Udział w warsztatach był jedną z form przygotowania uczniów do pracy nad spektaklami, które zostaną wystawione podczas X Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych. Organizują go Powiat Dębicki oraz II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy.

 

Festiwal Teatralny Dębica 2017 zwieńczy Gala Finałowa i prezentacje nagrodzonych spektakli (31 marca br., DK "Śnieżka").

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

ZOBACZ PLAKAT

03 02Przedstawicielki blisko 30 kół uczestniczyły w III Powiatowym Przeglądzie Kronik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego 2017. - Skrót „KGW” jest rozpoznawalny niczym najlepsza marka. Nie ulega wątpliwości, że wypracowane przez koła wartości stanowią absolutne dobro w naszej kulturze narodowej. Przepełnione historią i folklorem karty Waszych kronik dokumentują bezcenne dziedzictwo – mówił Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego, otwierając wczorajsze wydarzenie (28 lutego br.).

 

Podczas przeglądu panie prezentowały dorobek ostatniego roku swojej działalności. Zebrani wysłuchali również wykładu dr Marzeny Baum-Gruszowskiej,kustosza Muzeum Regionalnego w Pilźnie, która przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą udziału KGW w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu.

szopki2 lutego br. Galeria Sztuki MOK gościła autorów najpiękniejszych szopek bożonarodzeniowych. Tutaj właśnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, cieszącego się w powiecie dużą popularnością.

 

Do jedenastej edycji konkursu, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, zgłoszono 107 bożonarodzeniowych szopek. Zostały one ocenione przez komisję konkursową pod przewodnictwem Pana Ryszarda Kucaba – Kierownika Galerii Sztuki MOK. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród poprzedził występ artystyczny w  wykonaniu solistki ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance.

 

Wszystkim autorom bożonarodzeniowych szopek, jeszcze raz, serdecznie gratulujemy.

 

CZYTAJ PROTOKÓŁ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

mini994II LO im. ks. Jana Twardowskiego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zapraszają na koncert charytatywny dla dzieci chorych na mukowiscydozę „Anioły są takie ciche… - dzielimy się swoim talentem, pomagając innym". Organizację wydarzenia wspiera Powiat Dębicki. Koncert odbędzie się 15 lutego 2017 r. (środa) o godz. 11:00 w Domu Kultury MORS w Dębicy. Wstęp: 12 zł.

 

 



ZOBACZ PLAKAT

5698-0Nie 6 stycznia, tylko 13 stycznia br. odbędzie się Koncert Noworoczny w sali widowiskowej Domu Kultury "MORS" (wstęp wolny). W programie usłyszeć będzie można najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Dębicy. Początek muzycznego wieczoru o godz. 17.00.

 

W pierwszej części, gdzie repertuar ściśle związany jest z tradycjami obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, wystąpią: Dziecięca Orkiestra Smyczkowa, w skład której wchodzą uczniowie PSM I st. w Dębicy pod batutą pani Marty Fortuny i Chór PSM I st. w Dębicy złożony z uczniów PSM I st. w Dębicy pod dyrekcją pani Alicji Stasiowskiej–Piwowar.

 

W drugiej części występu, która wprowadzi widownię w nastrój karnawałowy, zostaną zaprezentowane utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry Instrumentów Dętych (uczniowie PSM I st. w Dębicy wraz z prowadzącym panem Andrzejem Korusem) oraz Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją pana Stanisława Świerka. Członkowie orkiestry to absolwenci Akademii Muzycznych – nauczyciele, pozostali to uczniowie oraz absolwenci  Szkoły Muzycznej II stopnia w Dębicy. W części tej wraz z Orkiestrą Symfoniczną wystąpią zaproszeni soliści – Katarzyna Plewniak i Tomasz Furman. Koncert poprowadzi Renata Żabicka.

 

ZOBACZ PLAKAT

 

020-28Finałowa gala plebiscytu „Koło Gospodyń Wiejskich 2016”, zorganizowanego wspólnie przez Gazetę Codzienną Nowiny oraz Podkarpacką Izbę Rolniczą, odbyła się w Domu Kultury Kosmos w Dębicy. W głosowaniu Czytelników Nowin zwyciężyło Stowarzyszenie Zasowianki z Zasowa (Gmina Żyraków). Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego.

 

Drugie miejsce w plebiscycie zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Klęczanach (Powiat Ropczycko-Sędziszowski), trzecią nagrodę zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Besku (Powiat Sanocki). Do konkursu zgłosiło się 95 kół. Wyboru najlepszych spośród nich, oprócz Czytelników Nowin, dokonała również kapituła konkursu, która wręczyła wyróżnienia za aktywność. Otrzymały je m.in. Koło Gospodyń Wiejskich Zawada oraz Koło Aktywnych Kobiet w Borowej.

 

Impreza podsumowująca plebiscyt miała miejsce 1 grudnia br., uświetnił ją występ dwóch zespołów: kapeli Pilźnianie i kapeli Jodłowianie.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

111111-1Do 27 listopada br. można oglądać w dębickiej Galerii Sztuki MOK wystawę prac plastycznych powstałych podczas pleneru malarskiego w Machowej, który został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy. Ekspozycję otwarto w miniony piątek (4 listopada br.).


Warsztaty odbyły się we wrześniu br. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół powiatu dębickiego: Julia Lejmanowicz, Kaja Koziara, Oliwia Kornaś, Natalia Miazga, Urszula Zych, Ewelina Garbacz, Przemyslaw Niedziela i Piotr Cebula. Pokłosiem pleneru są ciekawe pastele przedstawiające motywy architektoniczne i przyrodnicze Ziemi Pilźnieńskiej.


Młodzi adepci sztuk plastycznych pracowali twórczo korzystając z gościnności Pani Wandy Jarosz, która wsparła organizację pleneru i udostępniła gościnne progi Zajazdu Karczma & Hotel Dolina Pstąga w Machowej. Nad poziomem artystycznym prac czuwali dębiccy plastycy: Ryszard Kucab oraz Mariola Zając.


Podczas piątkowego wernisażu Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła gratulował twórcom wystawy ich talentu i efektów pracy. Ekspozycja będzie prezentowana w Dębicy jeszcze przez trzy tygodnie. Następnie zostanie ona przeniesiona do Domu Kultury w Pilźnie. Wernisaż tamtejszej wystawy zaplanowano na 1 grudnia 2016 r.

 

ZOBACZ ZDJĘCIE

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie