rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

szopka2016Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Galeria Sztuki MOK serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu dębickiego do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

 

Celem konkursu jest zachowanie tradycji tworzenia szopek, zachęcenie do inwencji twórczej  z uwzględnieniem akcentów regionalnych oraz prezentacja artystycznych efektów pracy, jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.

 

Prosimy o zapoznanie się z zasadami konkursu oraz nadsyłanie prac.

 

REGULAMIN dla szkół

REGULAMIN dla Gminnych Ośrodków Kultury

28 03Do 22 listopada br. można oglądać wystawę prac plastycznych powstałych podczas pleneru malarskiego w Zawadce Rymanowskiej, który został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Wernisaż ekspozycji odbył się w piątek (13 listopada br.) w dębickiej Galerii Sztuki MOK przy ul. Akademickiej 8.

poplenerowa zaprSerdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy prac plastycznych powstałych podczas pleneru malarskiego, który został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Wernisaż odbędzie się w piątek (13 listopada br.) w dębickiej Galerii Sztuki MOK przy ul. Akademickiej 8. Początek o godz. 19.00, wstęp wolny.

2debica spiewa 2015 po eliminacjachW niedzielę (8 listopada br.), w Domu Kultury Mors w Dębicy, odbędzie się finał II Powiatowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Rozśpiewane Promyczki”. Wydarzenie jest współfinansowane przez Powiat Dębicki.  

 

Na scenie wystąpi kilkunastu małych artystów. Widzowie będą mieli możliwość wyboru faworyta, przyznając mu nagrodę publiczności. Słuchacze, oddając swój głos, wezmą udział w losowaniu nagrody niespodzianki.  Początek festiwalu o godzinie 15:30, wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

ZOBACZ PLAKAT

25 26Dużą dawkę pozytywnej energii zaserwowali publiczności uczestnicy XVII Przeglądu Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. Impreza odbyła się 21 października br. w Domu Kultury „Mors” w Dębicy. Wzięli w niej udział podopieczni 14 DPS-ów: dwie reprezentacje przygotowały stoiska z rękodziełem, pozostałe grupy – koncerty i widowiska.

 

Przybyłych na przegląd gości powitał Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. - To dla nas ogromny zaszczyt, że Dębica została gospodarzem przeglądu. Dzisiejsze wydarzenie doskonale wpisuje się w społeczny i kulturalny charakter powiatu dębickiego. Regionu, który pragnie sprzyjać rozwojowi i realizacji artystycznych pasji swoich mieszkańców – mówił Starosta. - Czeka nas prezentacja bogatego, twórczego dorobku stanowiącego istotę prowadzonej terapii zajęciowej w podkarpackich domach pomocy społecznej. Obejrzymy nie tylko dopracowane widowiska, ale przede wszystkim będzie nam dane podziwiać radość życia, kreatywność i odwagę w podejmowaniu wyzwań.

 

Na widowni zasiedli między innymi samorządowcy Ziemi Dębickiej. Panią Wojewodę Małgorzatę Chomycz-Śmigielską reprezentowały: Urszula Lasota i Jolanta Chabaj-Wiater z Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Wśród obecnych był także Maciej Szymański, Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Artystów oklaskiwała również młodzież z II LO w Dębicy.

 

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się podopieczni dębickiego DPS im. Św. Ojca Pio (dom był organizatorem przeglądu). Członkowie muzycznego zespołu „Integracja” zebrali gromkie brawa za recital, na który złożyła się wiązanka znanych i lubianych pieśni biesiadnych. Wszyscy wykonawcy, którzy wystąpili tego dnia, otrzymali dyplomy i nagrody.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

24 04Ciekawe prace młodych artystów są efektem VIII pleneru malarskiego w „Farfurni” - Gospodarstwie Agroturystycznym i Pracowni Rękodzieła w Zawadce Rymanowskiej. Wyjazdowe warsztaty odbyły się w dniach 14 – 16 października br. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego. Plener został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

22 01Już w najbliższą środę (14 października) w „Farfurni” - Gospodarstwie Agroturystycznym i Pracowni Rękodzieła w Zawadce Rymanowskiej - rozpocznie się VIII plener malarski organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Wezmą w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego.

 

Nad warsztatem artystycznym młodzieży będą czuwać instruktorzy: Mariola Zając i Ryszard Kucab z dębickiej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Dziesięcioro młodych artystów, wraz z opiekunami, spędzi w ośrodku trzy dni. Owocem ich pobytu ma być poplenerowa wystawa prac, której wernisaż odbędzie się w Galerii Sztuki MOK.

 

ZOBACZ PROGRAM PLENERU

 

004 011Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje II Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Przyroda Powiatu Dębickiego".

 

Prace należy składać do 15 października 2015 r.

 

CZYTAJ REGULAMIN

160Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje II Powiatowy Konkurs Plastyczny "Moje spotkania z przyrodą".

 

Prace należy składać do 15 października 2015 r.

 

CZYTAJ REGULAMIN

21 04Wyjątkowy koncert odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, Kamil Pękala, Katarzyna Plewniak oraz Łukasz Jankowski zabrali publiczność w zachwycający, pełen wzruszeń świat opery i operetki. Artystyczną ucztę  przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Dębicy.

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie