rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

2memory-ofMemoriał Grzegorza Matyfiego w Tenisie Ziemnym przyciągnął na korty tenisowe w Dębicy kilkudziesięciu miłośników tej dyscypliny sportowej. Turniej otworzył Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego. Przypomniał zasługi nieżyjącego już trenera dla promocji i rozwoju tenisa oraz narciarstwa nie tylko na poziomie powiatu dębickiego, ale również na szczeblu krajowym. Starosta podziękował także Michałowi Matyfiemu – synowi śp. Grzegorza - za kontynuowanie edukacji sportowej młodych ludzi i zaangażowanie w rozwój dębickiego sportu.


Zmagania na kortach zakończyły się zwycięstwem Pawła Falarza, który uplasował się przed Michałem Smołą, Tomaszem Bielawskim i Marcinem Bukiewiczem. Impreza przyciągnęła wielu obserwatorów i zawodników. Michał Matyfi zapowiedział, że za rok odbędzie się kolejna edycja memoriału, którą zamierza zorganizować wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dębicy. Partnerami tegorocznego turnieju byli: F.H.U Kograko, Siłownia Herkules oraz MOSiR Dębica.


sportowa-gminaWyróżnienia PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI oraz SPORTOWA GMINA przyznawane są przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu o tej samej nazwie. Oba konkursy mają propagować na forum ogólnopolskim osoby i samorządy, które budują sportowe oblicza gmin, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.

 

Kandydatów do wyróżnienia PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI nominują przedstawiciele władz administracyjnych miast, gmin, powiatów, ośrodków sportu i rekreacji oraz klubów sportowych. O wyróżnienie SPORTOWA GMINA 2019 mogą starać się miasta i gminy. Podstawą oceny kandydatów będą informacje zawarte w ankietach weryfikacyjnych, które należy wysyłać pocztą tradycyjną (ul. Patriotów 174, 04-832 Warszawa) lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

POBIERZ ANKIETĘ - Pasjonat Sportowej Polski 2019

 

POBIERZ ANKIETĘ - Sportowa Gmina 2019


WIĘCEJ INFORMACJI

xc-kolarstwo-2019-1Ponad pół setki zawodników z podkarpackich klubów stanęło na starcie V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC. Sportowa rywalizacja odbyła się 7 lipca br. na stoku narciarskim w Stobiernej (Gmina Dębica).


Podczas V Edycji Mistrzostw nie zabrakło kibiców, którzy mocno wspierali kolarzy. Zawodników dopingowali m.in. Wicestarosta Powiatu Dębickiego Adam Pieniążek oraz Radny Powiatowy Andrzej Trzeciak.
Dla wszystkich zawodników przygotowano trzy różnego rodzaju trasy: pierwsza – mini dla dzieci do 6 roku życia, druga – krótsza o długości ok. 400 metrów przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia oraz trasa XC o długości ponad 2,6 km dla zaawansowanych zawodników.


Po raz kolejny zawody w Stobiernej zostały włączone do cyklu Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC, dzięki temu wszyscy uczestnicy oprócz rywalizacji o jak najlepsze miejsca dodatkowo walczyli o kolejne punkty do ogólnej klasyfikacji.
Organizatorzy powiatowych zmagań to: Powiat Dębicki, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gmina Dębica, Miasto Dębica oraz Dębicki Klub Kolarski „Gryf”.

 

ZOBACZ WYNIKI

ZOBACZ ZDJĘCIA

splyw 2019 Ponad 120 uczestników wzięło w sobotę (29 czerwca br.) udział w XIX Ogólnopolskim Spływie Kajakowym "WISŁOKA 2019". Kajakarze wystartowali z tamy w Dębicy, a po pokonaniu prawie 14 kilometrowej trasy spływu dotarli do mety zlokalizowanej na plaży w Pustkowie, gdzie czekał na nich ciepły posiłek. O bezpieczeństwo kajakarzy dbali Komandor Spływu, ratownicy wodni oraz załoga ambulansu. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Dębica oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

 

Gratulujemy wszystkim kajakarzom i zapraszamy na przyszłoroczny jubileuszowy spływ.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

ZOBACZ FILM

xc debicaStarosta Powiatu Dębickiego oraz Dębicki Klub Kolarski „GRYF” jako organizatorzy zapraszają na V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC w Dębicy. Zawody odbędą się 13 lipca br. na trasie wyznaczonej w Lesie Wolica, start przy ul. 23 sierpnia w Dębicy.

 

Rejestracja zawodników rozpocznie się od godziny 8:30 i potrwa do godziny 10:30. Pierwsi zawodnicy wyjadą na trasę około godz. 10:00 - najmłodsza kategoria wiekowa od 1 do 6 lat.

 

W 2019 roku V edycja Otwartych Mistrzostw Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC w Dębicy będzie wliczana do klasyfikacji Podkarpackiej Ligi Rowerowej.

 

Wszelkich informacji o zawodach udziela Pan Marek Kliś, tel. 609 328 157, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

ZOBACZ PLAKAT

 

ZOBACZ TRASĘ

 

CZYTAJ REGULAMIN

xc stobiernaGminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębicki Klub Kolarski „GRYF” serdecznie zapraszają do udziału w nadchodzących V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC, które odbędą się w ramach Podkarpackiej Ligii Rowerowej w formule XC w dniu 7 lipca 2019 r., na Stoku Narciarskim w Stobiernej. Organizatorami V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC są: Powiat Dębicki,  Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Dębicki Klub Kolarski „GRYF” oraz Miasto Dębica.

 

Na uczestników mistrzostw będą czekać trzy specjalnie przygotowane trasy: pierwsza - mini dla dzieci do 6 roku życia, druga - krótsza o długości ok. 300 metrów przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia oraz trasa XC o długości ponad 2,6 km dla zaawansowanych zawodników.

 

Organizatorzy dla uczestników V edycji Mistrzostw przygotowali szereg atrakcyjnych nagród, które zostaną rozlosowane wśród dzieci i młodzieży, zaś dla zwycięzców w kategoriach od 18 roku życia przygotowano nagrody finansowe i rzeczowe.

bnoW lesie na Wolicy w Dębicy, odbył się we wtorek (11 czerwca br.) IV Powiatowy Bieg na orientację. Rywalizację przeprowadzono w sześciu kategoriach: dziewczęta i chłopcy szkoła podstawowa, dziewczęta i chłopcy gimnazjum, dziewczęta i chłopcy szkoła ponadgimnazjalna. Uczestnicy biegu musieli nie tylko pokonać trasę biegową, ale również odszukać określoną liczbę punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie.

 

Zawody przebiegały w przyjaznej i sportowej atmosferze, ponad 40 uczestników miało okazję zapoznać się z tą dyscypliną sportową łączącą bieganie z umiejętnością czytania mapy i orientacją w terenie. Organizatorem biegu było II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy i Starostwo Powiatowe w Dębicy. Zawody przeprowadzili nauczyciele II LO w Dębicy: Maciej Kita, Dorota Nowak.

 

ZOBACZ WYNIKI

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

splyw 2019Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Dębica oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica zapraszają do wzięcia udziału w XIX Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „WISŁOKA 2019”, który odbędzie się w dniu 29 czerwca 2019 r., na trasie Dębica (tama Igloopol) – Pustków – 14km.

 

Program imprezy:
9:00 – 10:40 – Przyjmowanie i weryfikacja uczestników (tama Igloopol)
11:00 – Uroczyste otwarcie spływu,
11:30 – Start,
16:00 – Meta w Pustkowie + posiłek regeneracyjny,
16:30 – Zakończenie spływu. 

 

Spływ ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć kajakarze, którzy ukończyli 18 lat, zaś osoby, które nie ukończyły 18-tu lat, muszą znajdować się pod opieką osób pełnoletnich i będą posiadać zgodę rodziców lub osób prawnych na uczestnictwo w spływie.

 

Uczestnicy spływu biorą udział w imprezie przy wykorzystaniu własnego sprzętu i na własną odpowiedzialność przy czym warunkiem niezbędnym i decydującym o dopuszczeniu do startu jest umiejętność pływania potwierdzona „kartą pływacką”, „patentem żeglarskim” lub pisemnym oświadczeniem osoby pełnoletniej o posiadaniu takiej umiejętności. Do startu dopuszczamy kajaki „jedynki” i „dwójki” itp, przy czym „jedynki” tylko dla osób pełnoletnich a na „dwójkach”, „trójkach” i innych, co najmniej jeden członek osady winien mieć ukończone lat 18. Każdy kajak musi być wyposażony w sprzęt ratunkowy, a uczestnik spływu posiadać kamizelkę asekuracyjną.

 

Osoby, które nie posiadają własnych kajaków, a są zainteresowane udziałem w spływie, informujemy iż kajaki można wynająć u właścicieli firmy Kajakiem.info kontakt Tel.: 509 367 724, 518 182 634, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

PLAKAT SPŁYWU

 

REGULAMIN SPŁYWU

 

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA

 

LOKALIZACJA STARTU

 

LOKALIZACJA METY

ryby 201935 wędkarzy uczestniczyło w IV Zawodach Wędkarskich o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego, które odbyły się na łowiskach TC Dębica przy Alejach Jana Pawła II w Dębicy. Wczorajszą (10 czerwca br.) imprezę sportową zorganizował Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym przy współpracy z Kołami nr 9 „Płoć”, nr 11 „Gryf” oraz nr 38 „Troć” Polskiego Związku Wędkarskiego w Dębicy.

 

W kategorii seniorów pierwsze miejsce w sektorze „Spławik” zajął pan Jacek Matera, drugą lokatę zdobył pan Jakub Drożdż, natomiast trzecią - pan Cyprian Gwóźdź. W sektorze „Feeder” zwyciężył pan Mariusz Pisarz, który jednocześnie otrzymał Puchar Starosty za największy połów - ponad 9 kilogramów, drugie miejsce wywalczył pan Krzysztof Rek a na trzeciej pozycji uplasował się pan Robert Karaś.

 

W kategorii juniorów niezłym wynikiem mógł pochwalić się Krystian Hebda z połowem ważącym ponad 2 kilogramy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

bicyklomania 2019Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk oraz producent rowerów firma Arkus&Romet Group zapraszają do wzięcia udziału w przedsięwzięciu rekreacyjno – sportowym „BICYKLOMANIA 2019”.

 

Start odbędzie się 15 czerwca br. (sobota) o godz. 9:00 spod pomnika Jana Pawła II na Placu Solidarności. Na mecie na wszystkich uczestników czekają atrakcje, nagrody i rowerowy Piknik.

 

Program tegorocznej Bicyklomanii, to już tradycyjnie wspólny przejazd rowerami i piknik na mecie: na stodole KS „Wisłoka”.

 

CZYTAJ REGUALMIN

 

ZOBACZ PLAN TRASY

 

ZOBACZ PLAKAT

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie