rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

23 160Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku zaprasza dzieci, młodzież szkolną i nauczycieli do udziału w X Wojewódzkim Konkursie Turystycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”.

 

Zgłoszenie udziału w konkursie należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 20.10.2015 roku.

 


ZOBACZ REGULAMIN i KARTĘ ZGŁOSZENIA

22 20Ponad 20 drużyn rywalizowało podczas IX Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Pustyni (Gmina Dębica). Strażackie zmagania połączono z akcją edukacyjną realizowaną w ramach programu „Zgaś ryzyko”. Zebrani mogli popróbować własnych sił w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Zawody odbyły się 27 września br. Wystartowało w nich 11 męskich i 10 żeńskich drużyn OSP z powiatu dębickiego. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał druh Władysław Radzik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy. Podczas swojego wystąpienia  wyróżnił on zawody jako jeden z ważnych elementów szkolenia - a co za tym idzie - przygotowania sprawnościowego do rzeczywistych działań ratowniczo–gaśniczych.

 

Uczestników strażackich zmagań dopingowali między innymi Posłowie: Krystyna Skowrońska, Renata Butryn i Jan Warzecha, Senator Zdzisław Pupa, druh Franciszek Augustyn, Wiceprezes Zarządu Oddział Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie, Ksiądz Józef Jasiurkowski, Zastępca Diecezjalnego Duszpasterza Straży Pożarnych Diecezji Tarnowskiej, a także władze samorządowe na czele ze Starostą Powiatu Dębickiego Andrzejem Regułą oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Mateuszem Smołą.

21 0127 września 2015 r. na obiektach sportowych Wiejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Górnie odbędzie się VIII Wojewódzki Turniej Szachowy „SZUKAMY TALENTÓW” oraz XIV Międzypowiatowy Turniej Szachowy pod patronatem Starosty Rzeszowskiego.

 

POBIERZ REGULAMIN I KARTĘ ZGŁOSZENIA

20 34Duch sportowej rywalizacji i dobra zabawa towarzyszyły uczestnikom XV Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Wisłoka 2015”. Na starcie stanęło ponad 80 zawodników. Wielu z nich przyjechało spoza powiatu dębickiego, między innymi z Rzeszowa, Strzyżowa, Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Przecławia, Lublina oraz Jarosławia.

 

Kajakarze, w ciągu dwóch dni (26 i 27 czerwca br.), pokonali  około 50 kilometrów rzeki Wisłoki. Trasa zawodów prowadziła z Kłodawy, przez Brzostek, Jodłową, Pilzno, Dębicę, Żyraków, aż do Kozłowa w gminie Dębica. Na każdym jej etapie, nad bezpieczeństwem wioślarzy czuwali ratownicy.

 

Sportowa impreza stała się okazją do wręczenia odznaczeń za zasługi dla kajakarstwa. Otrzymali je: Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński. Odznaki odebrali z rąk Krzysztofa Racułta, Prezesa Zarządu KKW 1929 Kraków oraz  Andrzeja Włosika, Głównego Sędziego Spływu.

19 1920 czerwca 2015 r. na Stoku narciarskim w Stobiernej odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy udziale Urzędu Gminy Dębica, Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Miasta Dębica, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębickiego Klubu Kolarskiego „Gryf”.

 

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali:Wójt Gminy Dębica -Stanisław Rokosz, Burmistrz Miasta Dębicy – Mariusz Szewczyk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego – Mateusz Smoła. Wyrażono nadzieję, że mistrzostwa na stałe wpiszą się do kalendarza imprez sportowych organizowanych w powiecie dębickim i stanowiąc element promocji regionu, z roku na rok przyciągać będą coraz większą liczbę zawodników.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

17 33Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XV Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „ WISŁOKA 2015”. Impreza odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2015 r. (piątek – sobota) na trasie: Kłodawa gm. Brzyska – Brzostek – Jodłowa – Pilzno – Dębica – Żyraków – Kozłów gm. Dębica.

 

Spływ rzeką Wisłoką jest turystyczną promocją regionu i wyeksponowanie mało znanej, ale uroczej i dzikiej rzeki Wisłoka. Malownicze dorzecze, czyste powietrze, różnorodność rzeźby terenu, zachęcają do uczestnictwa w kajakowym szaleństwie.  Spływ kajakowy to jedna z najciekawszych form aktywnej turystyki, to świetna odskocznia od codziennej rutyny, a wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry są źródłem ogromnej satysfakcji.

16 01W dniu 13 czerwca 2015 r. w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy przeprowadzono Eliminacje Powiatowe do XVI Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego. W turnieju wzięło udział 30 zawodników i zawodniczek z całego powiatu.

 

Turniej rozgrywany był na 7 stołach, przeciwnicy walczyli do 2 wygranych setów. Rywalizacja toczyła się w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na dwie grupy: kobiety i mężczyźni. Zwycięzcy otrzymali medale oraz nagrody, natomiast zdobywcy miejsc od I do V dostali pamiątkowe dyplomy.

 

ZOBACZ WYNIKI

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

15 miniStarosta Powiatu Dębickiego, Wójt Gminy Dębica, Burmistrz Miasta Dębica, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębicki Klub Kolarski „GRYF” jako organizatorzy zapraszają na I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC, które odbędą się 20 czerwca 2015 r. na Stoku Narciarski w Stobiernej. Dla zawodników przygotowano dwie trasy: dla młodzieży i dorosłych o długości 2 630 m oraz dla dzieci o długości ok. 500 m. Organizacja w/w imprezy ma na celu przede wszystkim rozpowszechnienie amatorskich wyścigów kolarskich oraz innych form aktywnego wypoczynku na rowerach górskich wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, popularyzację roweru górskiego jako ekologicznego środka transportu i rekreacji oraz propagowanie i szerzenie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Harmonogram Mistrzostw:

Dzieci i młodzież - osoby do 18 roku życia:
- od godz. 8.00 do godz. 9.00 rejestracja zawodników,
- godz. 9.15 - oficjalne rozpoczęcie mistrzostw,
- godz. 9.30 - start kategorii wiekowej do 12 lat – 2 pętle małe XC – trasa dla dzieci,
- godz. 10.00 - start kategorii wiekowej od 13 do 15 lat – 3 pętle małe XC - trasa dla dzieci,
- godz. 10.30 - start kategorii wiekowej od 16 do 18 lat – 1 pętla duża - trasy XC,

 

Dorośli - osoby w wieku od 18 roku życia:  
- od godz. 9.00 do godz. 11.00 rejestracja zawodników
- godz. 11.30 start kategorii wiekowej od 19 do 30 lat – 4 pętle duże - trasa XC,
- godz. 12.30 start kategorii wiekowej od 31 do 45 lat – 3 pętle duże - trasa XC,
- godz. 13.30 start kategorii wiekowej od 46 lat wzwyż – 3 pętle duże - trasa XC,
- godz. 14:30 zakończenie mistrzostw wręczenie pucharów, medali oraz dyplomów.

 

ZOBACZ REGULAMIN

 

ZOBACZ PLAKAT

13 88Fundusz Stypendialny Natalii Partyki uruchomił program stypendialny dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Jest to jeden z niewielu programów tego typu w Polsce.

 

Tenisistka stołowa Natalia Partyka na co dzień pokonuje bariery i rywalizuje, również z pełnosprawnymi sportowcami, osiągając liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Stąd jej pomysł, aby zwrócić uwagę na osoby, które z różnych powodów napotykają na swojej drodze bariery uniemożliwiające im kontynuowanie kariery zawodowej i poszerzyć ofertę pomocy dla nich.

 

Natalia Partyka - trzykrotna mistrzyni paraolimpijska z Aten, Pekinu i Londynu, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalista mistrzostw Europy, wielokrotna reprezentantka Polski w tenisie stołowym - przy współpracy z Fundacją Dobra Sieć w 2013 r. utworzyła fundusz stypendialny. Teraz zostaną przyznane pierwsze stypendia dla zdolnych sportowców, mających trudności z rozwojem kariery.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIE

11 0129 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy odbył się Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym udział wzięły 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Zgłosiło się 5 drużyn reprezentujących następujące placówki oświatowe: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, Zespół Szkół w Brzostku oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy - 2 drużyny.

 

Na etapie powiatowym zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu 20 pytań wielokrotnego wyboru ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie