rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

006 06W dniu 16 października 2014 roku z miejscowości Głobikowa już po raz piąty wyruszył wojewódzki pieszy rajd dla uczniów niepełnosprawnych umysłowo, organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. W otwarciu rajdu  uczestniczyli Barbara Pelczar – Białek - dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Marek Mikrut – kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy w Dębicy, Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz Marta Biłas – dyrektor ZSS.

 

Wśród uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Mielca, Strzyżowa, Frysztaka, Mrowli, Rudnika nad Sanem i Dębicy. Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Południk, Gębiczynę, Gorzejową - gdzie  uczniowie zwiedzili drewniany kościół pod wezwaniem św. Grzegorza z XVIII wieku i Połomię. Rajd kończył się w Głobikowej.

337 października 2014 r. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się Powiatowe Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2013/2014.

Władysław Bielawa Starosta Powiatu Dębickiego w swoim wystąpieniu powiedział: (…) Miniony rok uważam za jeden z ważniejszych na przestrzeni ostatnich lat. Zrealizowaliśmy wiele inwestycji, dzięki którym możemy poszczycić się dobrze zorganizowaną bazą sportową. Między innymi, trzem szkołom ponadgimnazjalnym oddaliśmy w użytkowanie nowoczesne, wielofunkcyjne boiska sportowe. Cóż jednak znaczyłyby te obiekty, gdyby nie zaangażowanie zawodników, trenerów i działaczy sportowych oraz chęć młodych do uprawiania sportu. Dlatego pragnę gorąco podziękować wszystkim tym, którzy wspierają sport w Powiecie Dębickim, życząc wytrwałości, sukcesów, satysfakcji i radości z podejmowanych działań (…)”.

001 16Przy doskonałej pogodzie zakończył się, trwający od 4 do 5 lipca 2014 roku, XIV Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2014” trasą Kłodawa gm. Brzyska, - Brzostek – Jodłowa – Pilzno – Dębica – Żyraków – Kozłów gm. Dębica.

Ośrodek Rekreacyjno – Wypoczynkowy „Jałowce” w Kozłowie stał się po raz kolejny metą wodnych zawodów. Po dopłynięciu na metę na uczestników czekały atrakcje: „pływanie na byle czym” oraz wyścigi kajakowe o puchary Starosty, Burmistrzów i Wójtów miast i gmin powiatu dębickiego.

W „pływaniu na byle czym”, udział wzięły dwie osady: Powiat Dębicki reprezentowany przez Stowarzyszenie RADOŚĆ i Urząd Gminy w Dębicy. Zwycięstwo przypadło drużynie z Powiatu Dębickiego.

Pamiątkowe puchary wręczyli uczestnikom spływu przedstawiciele poszczególnych organizatorów.

001 01Starostwo Powiatowe w Dębicy w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XIV Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „WISŁOKA 2014”. Impreza odbędzie się w dniach 4-5 lipca 2014 r. (piątek – sobota) na trasie: Kłodawa gm. Brzyska – Brzostek – Jodłowa – Pilzno – Dębica – Żyraków - Kozłów gm. Dębica.

Fundacja Aktywności Fizycznej i Zdrowia „Sport Support” w partnerstwie z Fundacją Coca-Cola w Atlancie otworzyła zapisy do trzeciej już edycji programu grantowego Lider Animator, skierowanego do lokalnych animatorów sportu. W programie mogą wziąć udział nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy sportu, trenerzy z klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkółek oraz każdy, kto prowadzi i organizuje zajęcia sportowe. Nieważna jest dyscyplina, ważny jest zapał i pomysłowość.
 
Do tegorocznej edycji programu, który odbywa się pod hasłem „Lider Animator. Obudź swoje ciało!”, zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca br. za pośrednictwem strony www.lideranimator.pl. Autorzy najciekawszych pomysłów na organizacje zajęć sportowych mogą walczyć o granty finansowe o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł. W tym roku, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Coca-Cola w Atlancie, Fundacja Sport Support ponownie przeznaczy 250 000 złotych na wsparcie inicjatyw sportowych w Polsce.

002 09W dniu 24 maja 2014 r. w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Brzostku przeprowadzono Eliminacje Powiatowe do XV Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego, w których udział wzięli zawodnicy z Gmin: Brzostek, Jodłowa i Żyraków. Rywalizacja toczyła się w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć, a także dodatkowo w kategorii osób niepełnosprawnych. Zdobywcy I i II miejsca we wszystkich kategoriach awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 15 czerwca 2014 r. w Łańcucie.

30 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Pustkowie odbył się Powiatowy Finał XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju wystartowali mistrzowie gmin z powiatu dębickiego w kategoriach: Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Turniej obejmował: test, udzielanie pierwszej pomocy, znajomości zasad ruchu drogowego oraz część sprawnościową, podczas której uczniowie musieli wykazać się umiejetnościami jazdy na torze przeszkód oraz poruszania się po miasteczku ruchu drogowego. Wszyscy uczestnicy świenie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Turniej z pewnością przyczyni sie do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach.

003 01Podkarpackie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej uprzejmie informuje, że w dniach 7 - 8.06.2014 r. o godz. 9.00 na dużej sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie zostanie rozegrana Regionalna Olimpiada Siatkówki Rodzinnej – Memoriał imienia Antoniego Rajzera.

Nadrzędnym celem tej Olimpiady jest promocja aktywnego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży, całych rodzin i osób niepełnosprawnych oraz popularyzacja piłki siatkowej wśród licznej rzeszy społeczeństwa naszego województwa, jak również upamiętnienie wieloletniej działalności Antoniego Rajzera, współtwórcy sukcesów drużyn piłki siatkowej w Województwie Podkarpackim.
 
Zgłoszenia należy kierować do PTKKF w Rzeszowie do dnia 31.05.2014 r.
No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie