rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

xc-kolarstwo-2019-1Ponad pół setki zawodników z podkarpackich klubów stanęło na starcie V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC. Sportowa rywalizacja odbyła się 7 lipca br. na stoku narciarskim w Stobiernej (Gmina Dębica).


Podczas V Edycji Mistrzostw nie zabrakło kibiców, którzy mocno wspierali kolarzy. Zawodników dopingowali m.in. Wicestarosta Powiatu Dębickiego Adam Pieniążek oraz Radny Powiatowy Andrzej Trzeciak.
Dla wszystkich zawodników przygotowano trzy różnego rodzaju trasy: pierwsza – mini dla dzieci do 6 roku życia, druga – krótsza o długości ok. 400 metrów przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia oraz trasa XC o długości ponad 2,6 km dla zaawansowanych zawodników.


Po raz kolejny zawody w Stobiernej zostały włączone do cyklu Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC, dzięki temu wszyscy uczestnicy oprócz rywalizacji o jak najlepsze miejsca dodatkowo walczyli o kolejne punkty do ogólnej klasyfikacji.
Organizatorzy powiatowych zmagań to: Powiat Dębicki, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gmina Dębica, Miasto Dębica oraz Dębicki Klub Kolarski „Gryf”.

 

ZOBACZ WYNIKI

ZOBACZ ZDJĘCIA

splyw 2019 Ponad 120 uczestników wzięło w sobotę (29 czerwca br.) udział w XIX Ogólnopolskim Spływie Kajakowym "WISŁOKA 2019". Kajakarze wystartowali z tamy w Dębicy, a po pokonaniu prawie 14 kilometrowej trasy spływu dotarli do mety zlokalizowanej na plaży w Pustkowie, gdzie czekał na nich ciepły posiłek. O bezpieczeństwo kajakarzy dbali Komandor Spływu, ratownicy wodni oraz załoga ambulansu. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Dębica oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

 

Gratulujemy wszystkim kajakarzom i zapraszamy na przyszłoroczny jubileuszowy spływ.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

ZOBACZ FILM

xc debicaStarosta Powiatu Dębickiego oraz Dębicki Klub Kolarski „GRYF” jako organizatorzy zapraszają na V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC w Dębicy. Zawody odbędą się 13 lipca br. na trasie wyznaczonej w Lesie Wolica, start przy ul. 23 sierpnia w Dębicy.

 

Rejestracja zawodników rozpocznie się od godziny 8:30 i potrwa do godziny 10:30. Pierwsi zawodnicy wyjadą na trasę około godz. 10:00 - najmłodsza kategoria wiekowa od 1 do 6 lat.

 

W 2019 roku V edycja Otwartych Mistrzostw Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC w Dębicy będzie wliczana do klasyfikacji Podkarpackiej Ligi Rowerowej.

 

Wszelkich informacji o zawodach udziela Pan Marek Kliś, tel. 609 328 157, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

ZOBACZ PLAKAT

 

ZOBACZ TRASĘ

 

CZYTAJ REGULAMIN

xc stobiernaGminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębicki Klub Kolarski „GRYF” serdecznie zapraszają do udziału w nadchodzących V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC, które odbędą się w ramach Podkarpackiej Ligii Rowerowej w formule XC w dniu 7 lipca 2019 r., na Stoku Narciarskim w Stobiernej. Organizatorami V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC są: Powiat Dębicki,  Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Dębicki Klub Kolarski „GRYF” oraz Miasto Dębica.

 

Na uczestników mistrzostw będą czekać trzy specjalnie przygotowane trasy: pierwsza - mini dla dzieci do 6 roku życia, druga - krótsza o długości ok. 300 metrów przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia oraz trasa XC o długości ponad 2,6 km dla zaawansowanych zawodników.

 

Organizatorzy dla uczestników V edycji Mistrzostw przygotowali szereg atrakcyjnych nagród, które zostaną rozlosowane wśród dzieci i młodzieży, zaś dla zwycięzców w kategoriach od 18 roku życia przygotowano nagrody finansowe i rzeczowe.

bnoW lesie na Wolicy w Dębicy, odbył się we wtorek (11 czerwca br.) IV Powiatowy Bieg na orientację. Rywalizację przeprowadzono w sześciu kategoriach: dziewczęta i chłopcy szkoła podstawowa, dziewczęta i chłopcy gimnazjum, dziewczęta i chłopcy szkoła ponadgimnazjalna. Uczestnicy biegu musieli nie tylko pokonać trasę biegową, ale również odszukać określoną liczbę punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie.

 

Zawody przebiegały w przyjaznej i sportowej atmosferze, ponad 40 uczestników miało okazję zapoznać się z tą dyscypliną sportową łączącą bieganie z umiejętnością czytania mapy i orientacją w terenie. Organizatorem biegu było II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy i Starostwo Powiatowe w Dębicy. Zawody przeprowadzili nauczyciele II LO w Dębicy: Maciej Kita, Dorota Nowak.

 

ZOBACZ WYNIKI

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

splyw 2019Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Dębica oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica zapraszają do wzięcia udziału w XIX Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „WISŁOKA 2019”, który odbędzie się w dniu 29 czerwca 2019 r., na trasie Dębica (tama Igloopol) – Pustków – 14km.

 

Program imprezy:
9:00 – 10:40 – Przyjmowanie i weryfikacja uczestników (tama Igloopol)
11:00 – Uroczyste otwarcie spływu,
11:30 – Start,
16:00 – Meta w Pustkowie + posiłek regeneracyjny,
16:30 – Zakończenie spływu. 

 

Spływ ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć kajakarze, którzy ukończyli 18 lat, zaś osoby, które nie ukończyły 18-tu lat, muszą znajdować się pod opieką osób pełnoletnich i będą posiadać zgodę rodziców lub osób prawnych na uczestnictwo w spływie.

 

Uczestnicy spływu biorą udział w imprezie przy wykorzystaniu własnego sprzętu i na własną odpowiedzialność przy czym warunkiem niezbędnym i decydującym o dopuszczeniu do startu jest umiejętność pływania potwierdzona „kartą pływacką”, „patentem żeglarskim” lub pisemnym oświadczeniem osoby pełnoletniej o posiadaniu takiej umiejętności. Do startu dopuszczamy kajaki „jedynki” i „dwójki” itp, przy czym „jedynki” tylko dla osób pełnoletnich a na „dwójkach”, „trójkach” i innych, co najmniej jeden członek osady winien mieć ukończone lat 18. Każdy kajak musi być wyposażony w sprzęt ratunkowy, a uczestnik spływu posiadać kamizelkę asekuracyjną.

 

Osoby, które nie posiadają własnych kajaków, a są zainteresowane udziałem w spływie, informujemy iż kajaki można wynająć u właścicieli firmy Kajakiem.info kontakt Tel.: 509 367 724, 518 182 634, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

PLAKAT SPŁYWU

 

REGULAMIN SPŁYWU

 

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA

 

LOKALIZACJA STARTU

 

LOKALIZACJA METY

ryby 201935 wędkarzy uczestniczyło w IV Zawodach Wędkarskich o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego, które odbyły się na łowiskach TC Dębica przy Alejach Jana Pawła II w Dębicy. Wczorajszą (10 czerwca br.) imprezę sportową zorganizował Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym przy współpracy z Kołami nr 9 „Płoć”, nr 11 „Gryf” oraz nr 38 „Troć” Polskiego Związku Wędkarskiego w Dębicy.

 

W kategorii seniorów pierwsze miejsce w sektorze „Spławik” zajął pan Jacek Matera, drugą lokatę zdobył pan Jakub Drożdż, natomiast trzecią - pan Cyprian Gwóźdź. W sektorze „Feeder” zwyciężył pan Mariusz Pisarz, który jednocześnie otrzymał Puchar Starosty za największy połów - ponad 9 kilogramów, drugie miejsce wywalczył pan Krzysztof Rek a na trzeciej pozycji uplasował się pan Robert Karaś.

 

W kategorii juniorów niezłym wynikiem mógł pochwalić się Krystian Hebda z połowem ważącym ponad 2 kilogramy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

bicyklomania 2019Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk oraz producent rowerów firma Arkus&Romet Group zapraszają do wzięcia udziału w przedsięwzięciu rekreacyjno – sportowym „BICYKLOMANIA 2019”.

 

Start odbędzie się 15 czerwca br. (sobota) o godz. 9:00 spod pomnika Jana Pawła II na Placu Solidarności. Na mecie na wszystkich uczestników czekają atrakcje, nagrody i rowerowy Piknik.

 

Program tegorocznej Bicyklomanii, to już tradycyjnie wspólny przejazd rowerami i piknik na mecie: na stodole KS „Wisłoka”.

 

CZYTAJ REGUALMIN

 

ZOBACZ PLAN TRASY

 

ZOBACZ PLAKAT

02W minioną sobotę (1 czerwca br.) na kortach im. Grzegorza Matyfiego w Dębicy, zorganizowany został turniej tenisa ziemnego o Puchar Dyrektora MOSIR. Imprezę poprowadził dębicki tenisista Michał Matyfi. Pierwszą kategorią, w której rywalizowali zawodnicy była próba umiejętności technicznych. Szczególnie wyróżnieni zostali: Hanna Gwóźdź, Kacper Mruk, Julita Grzyb, Antonina Sędłak i Natasza Skopińska.

 

Druga kategoria to turniej w kategorii pomarańczowej. Do rywalizacji przystąpiło 10 graczy. Na 1 miejscu sklasyfikowany został Filip Zagórski, drugie miejsca przypadło Bartoszowi Mrukowi, 3 miejsce Janowi Kosteckiemu a 4 Julicie Grzyb i Karolowi Wierzbanowskiemu.

 

Organizatorzy zapewniają, że niebawem zorganizowane zostaną kolejne zawody dla młodych adeptów tenisa.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez Michała Matyfiego

555brd-13Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej wywalczyli zwycięstwo aż w dwóch kategoriach Powiatowego Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019. W zmaganiach udział wzięli mistrzowie gmin z powiatu dębickiego, startując w przedziałach wiekowych: 10 do 12 lat oraz 13 do 16 lat.


Młodzi zawodnicy musieli wykazać się wiedzą, prezentując swoje umiejętności podczas pisemnego testu ze znajomości zasad ruchu drogowego, udzielając pierwszej pomocy, pokonując sprawnościowy tor przeszkód i wykonując przejazd rowerem w miasteczku komunikacyjnym.


Gospodarzem turnieju, który odbył się w piątek (10 maja br.), była Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, który podczas finału imprezy, wspólnie ze swoim Zastępcą Adamem Pieniążkiem oraz Burmistrzem Dębicy, wręczył uczestnikom nagrody i gratulacje.

 

WYNIKI ELIMINACJI:


kategoria wiekowa 10-12 lat: I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej, II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy, III miejsce – Zespół Szkół w Pustkowie. Indywidualnie zwyciężyli uczniowie PSP w Czarnej: Mateusz Kubicki (I), Miłosz Szkodziński (II) i Olga Jensz (III).


Kategoria wiekowa 13-16 lat: I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej, II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy, III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy oraz IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworzu Górnym. Indywidualnie zwyciężyli uczniowie PSP w Czarnej: Kamil Waśko (I), Eryk Szęszoł (II) i Wiktoria Igras (III).

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie