rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

msitRządowy Program KLUB to kompleksowe wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych. Otrzymane środki przeznaczone są na wynagrodzenie trenera, zakup sprzętu i organizację obozu sportowego. Skierowany jest zarówno do klubów jedno- jak i wielosekcyjnych.

 

W 2018 roku na realizację rządowego programu KLUB zaplanowano budżet w wysokości 40 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie działalności około 3 700 klubów w całej Polsce!

 

Wnioski do tegorocznej edycji Programu „KLUB” można składać do 8 maja 2018 r. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 29 czerwca 2018 r.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

siatkapolski miniWczoraj (4 kwietnia br.) rozpoczęły się Finały Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Oficjalne otwarcie sportowej rywalizacji nastąpiło w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy. Organizacja mistrzostw jest współfinansowana przez Powiat Dębicki.

 

Transmisje ze wszystkich spotkań można oglądać on-line na stronach: debica.tv lub imprezylive.pl.

 

ZOBACZ PROGRAM MISTRZOSTW

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

siatkapolski miniJuż za niecały tydzień na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy odbędą się mecze finałowe Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej.

 

Miasto Dębica oraz MOSiR w Dębicy, decyzją członków zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, będą gospodarzem Mistrzostw, które rozpoczną się już 4 kwietnia. Przez 5 dni rozegranych zostanie 18 spotkań, które wyłonią klubowego Mistrza Polski Juniorek. Starostwo Powiatowe w Dębicy włączyło się w organizację tego sportowego wydarzenia.

 

Transmisje ze wszystkich spotkań można oglądać on-line na stronach: debica.tv lub imprezylive.pl.

 

ZOBACZ PROGRAM MISTRZOSTW

bowling miniW dniu 22 marca 2018 roku po raz kolejny w Klubie LAGUNA w Ropczycach odbył się VII Podkarpacki Turniej Bowlingowy „Olimpiad Specjalnych” w Dębicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli:  Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Klub "DRAGON" Olimpiad Specjalnych, Powiat Dębicki, Gmina Dębica oraz GOSiR w Pustkowie. Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas:  Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego, Halina Głogowska – Zastępca Dyrektora PCPR oraz Dyrektor GOSiR-u Krzysztof Lipczyński. Po oficjalnej ceremonii – wniesieniu flagi i przysięgi zawodniczej – Pani Marta Biłas Dyrektor ZSS w Dębicy ogłosiła Turniej za otwarty.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Część zdjęć udostępniona przez ZSS w Dębicy.

memorial miniW dniu 8 kwietnia br. będziemy obchodzić XIII rocznicę śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Urząd Gminy Dębica, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Klub Sportowy „CHEMIK” Pustków oraz Firma Sparta-Mielec organizują IV Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w XIII Rocznicę Śmierci, który w tym dniu odbędzie się na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

 

Po raz czwarty na terenie Gminy Dębica będzie można uczestniczyć w takiej formie upamiętnienia życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Uczestnicy Memoriału będą mierzyć się z dystansem 26 km 516 metrów. Ma on ścisły związek z czasem trwania pontyfikatu Jana Pawła II wynoszącym 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. W tym szczególnym dniu każdy będzie mógł przyczynić się do pokonania tego dystansu.

siatka am miniSześć drużyn wystartowało w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Amatorów organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Sportowe zmagania odbyły się w sobotę (17 marca br.) w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy, ceremonii otwarcia dokonał Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. Zawodnicy reprezentowali Miasto Dębica, Miasto i Gminę Pilzno, Miasto i Gminę Brzostek, Gminę Dębica, Gminę Jodłowa oraz Gminę Żyraków.

 

Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce – Miasto Dębica
II miejsce – Gmina Żyraków
III miejsce – GMina Jodłowa
IV miejsce – Gmina Dębica
V miejsce – Miasto i Gmina Pilzno
VI miejsce – Miasto i Gmina Brzostek

 

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Starosty Dębickiego pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast trzy pierwsze zespoły - puchary. Statuetkę dla „Najlepszego zawodnika” odebrał Jacek Szelest, zawodnik z Żyrakowa.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

zss pilka miniW dniu 7 marca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy uczestniczyli w XIII Podkarpacki Turniej Halowej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych na obiektach MOSiR w Rudniku nad Sanem. Osiem drużyn z naszego województwa stawiło się w tym dniu na hali sportowej by rywalizować o tytuł najlepszej drużyny. Zmagania odbywały się w dwóch grupach sprawnościowych. Drużyna z Dębicy w składzie: D. Kliś, K. Jurkowski, J. Maziarka, D. Czuba oraz B. Papciak po wspaniałej walce zdobyli pierwsze miejsce, a bramkarz drużyny K. Jurkowski zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy

01 01Ponad stu zawodników wzięło udział w niedzielnych (25.02.2018 r.) zmaganiach w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów, Juniorek i Juniorów w Sumo, które odbyły się na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy. Na dojo - macie, na której walczą zawodnicy, zmierzyli się najlepsi zawodnicy z całego kraju, co podkreślił podczas ceremonii otwarcia Prezes Polskiego Związku Sumo Dariusz Rozum.

 

Wśród rywalizujących sportowców znalazła się Magdalena Macios, na co dzień trenująca w Uczniowskim Klubie Sportowym w Lubzienie pod okiem Andrzeja Jedynaka, trenera kadry Polski. To ubiegłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Sumo we Wrocławiu. Za ten właśnie sukces mieszkanka powiatu dębickiego otrzymała list gratulacyjny oraz bon upominkowy z rąk  Mateusza Paska, Wicestarosty Powiatu Dębickiego oraz Katarzyny Rokosz, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

42 01Grono kibiców przyciągnął X Jubileuszowy Memoriał Dębickich Mistrzów Zapasów Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada i Andrzeja Skrzydlewskiego. Zawodnicy zapewnili widzom sporą dawkę emocji, a na najmłodszych sympatyków tego sportu czekały upominki od Mikołaja. Impreza odbyła się w sobotę (9 grudnia br.) w hali sportowej popularnego „Kwiatka”.

 

Sponsorem głównym wydarzenia była firma VENTOR, a organizatorami: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy Wisłoka w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

98745874-25- Julia i Tomek swoim sukcesem potwierdzają, że warto inwestować w potencjał młodych, uzdolnionych zawodników. Pomogliśmy finansowo w ich wyjeździe na VII Mistrzostwa Świata Kung Fu w Chinach, a oni przywieźli do Dębicy cztery srebrne medale. To najlepiej wydane pieniądze na promocję powiatu dębickiego – mówił podczas konferencji prasowej w firmie Olimp Labs Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. Natomiast Piotr Kula, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w Olimp Labs zapowiedział, że firma rozpocznie współpracę z Wicemistrzami.

 

Spotkanie odbyło się początkiem grudnia br. w siedzibie firmy Olimp Laboratories w Pustyni. Jego najważniejszymi uczestnikami byli 16-letnia Julia Augustyn oraz 26-letni Tomasz Bilut – mieszkańcy Dębicy, reprezentanci Polski podczas tegorocznych VII Mistrzostw Świata Kung Fu w Chinach, podwójni Wicemistrzowie Świata w formach: ręcznej i ze sztyletami. Zawodnikom towarzyszył ich trener Robert Maślanka ze Szkoły Sztuk Walki VO THUAT THANH.

 

W trakcie konferencji sportowcom wręczone zostały podziękowania, gratulacje i nagrody. – Jesteśmy dumni, że nasz Samorząd mógł pomóc w wyjeździe do Chin. Ogromna w tym zasługa Radnego Powiatu Dębickiego Piotra Chęćka, który zasygnalizował taką potrzebę i mocno zabiegał o to wsparcie – mówił Wicestarosta Pasek.

 

Piotr Kula z Olimp Labs podkreślał z kolei, że Zarząd firmy od wielu lat stawia na rozwój sportowych talentów, dlatego bez wahania przystał na pomysł Wicestarosty Mateusza Paska, aby docenić osiągnięcia młodych dębiczan. – Chcemy zaoferować Tomkowi i Julii profesjonalne, indywidualne wsparcie, między innymi z zakresu dietetyki i suplementacji na podstawie badań wysiłkowych, które zostaną przeprowadzone w naszym laboratorium – poinformował Piotr Kula.

 

- To dla nas świetna wiadomość, ogromna radość, że tyle osób docenia nasz wysiłek. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z firmą Olimp będziemy nadal się rozwijać i osiągać wysokie wyniki – nie kryli satysfakcji sportowcy.

 

VII Mistrzostwa Świata Kung Fu w Chinach rozegrały się w dniach 7 do 11 listopada 2017 r. Udział w nich wzięło ponad 4 tys. zawodników z 52 krajów w konkurencjach Kung Fu i Tai Chi.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie