rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

DSC07744Wczoraj (10 września br.) przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy zasiadają w Powiatowej Radzie Działalności Pożytku Publicznego (PRDPP) w Dębicy, w drodze jawnego głosowania zdecydowali o składzie Zarządu Rady. Przewodniczącym został pan Jakub Cetnarski. Na jego Zastępcę wybrano panią Elżbietę Drąg, natomiast funkcję Sekretarza Rady pełnić będzie pan Bartłomiej Ziaja.

 

- Cieszę się, że członkowie rady obdarzyli mnie zaufaniem, postaram się jak nalepiej wypełniać nowe obowiązki - mówił Przewodniczący Cetnarski. - Mam nadzieję na dobrą i efektywną współpracę rady ze stowarzyszeniami i fundacjami powiatu dębickiego. Myślę, że mamy wspólny cel - rozwój powiatu dębickiego.

 

PRDPP stanowi grono doradcze dla potrzeb Starostwa Powiatowego w Dębicy. Praca jej członków ma charakter społeczny i jest bezpłatna. Radę tworzą przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

 

Wczorajsze posiedzenie PRDPP, jako pierwsze, zwołane zostało przez Starostę Powiatu Dębickiego. Kolejne – zwoła nowo wybrany Przewodniczący. Uczyni to z własnej inicjatywy lub na wniosek co najmniej połowy składu Rady Pożytku. PRDPP ma obradować co najmniej raz w roku.

 

ZOBACZ SKŁAD RADY

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu XI Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 17 września 2019 r. (wtorek) o godz. 13:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

DSCF9290W sobotę (7 września br.) odbyły się II Dębickie Senioralia. Wydarzenie zainaugurowała msza święta w Kościele Ducha Świętego w Dębicy, po której tłum uczestników przemaszerował na płytę dębickiego rynku.

 

Po uroczystym rozpoczęciu imprezy organizatorzy, jak i zaproszeni goście zabrali głos, a byli to m.in.: Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, Poseł na Sejm RP Zdzisław Gawlik, Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Czesław Łączak.

 

Seniorzy korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji: specjalistycznych porad zdrowotnych, w ramach których rozdawana była Karta Seniora, degustowali regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz słuchali koncertu, na którym królowała muzyka lat 80. Nie zabrakło również DJa, który poprowadził dyskotekę urozmaiconą konkursami dla uczestników.

 

Głównym celem Dębickich Senioraliów było zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał. Ponadto dzięki uczestnictwu zróżnicowanej wiekowo grupy uczestników, możliwa była integracja międzypokoleniowa, co zapewne przyczyni się do wymiany doświadczeń oraz zacieśni więzi.

 

Organizatorami wydarzenia byli: Starosta Powiatu Dębickiego, Burmistrz Miasta Dębica oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu X Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 9 września 2019 r. (poniedziałek) o godz. 14:30 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

konf krynicaW dniach 12-13 września 2019 r. w hotelu „Czarny Potok” w Krynicy-Zdroju odbędzie się XXIV Konferencja Naukowa „Postępy w Ginekologii Onkologicznej”.

 

Honorowy Patronat nad wydarzeniem obok Ministra Zdrowia objął Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, natomiast patronat naukowy sprawuje m. in. lek. med. Bogusław Gawlik z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy.

 

Konferencja organizowana jest z myślą o ginekologach, ginekologach onkologicznych, specjalistach z onkologii lub pokrewnych dziedzin, którzy zainteresowani są doskonaleniem swoich umiejętności w zakresie skutecznej diagnozy oraz leczenia nowotworów kobiecych narządów płciowych.

 

W pierwszy dzień odbędą się warsztaty praktyczne prowadzone przez panów Tomasza Rechbergera, Konrada Futymę oraz Włodzimierza Baranowskiego – profesorów z zakresu ginekologii onkologicznej. Dzień drugi poświęcony będzie czterem sesjom naukowym.

 

ZOBACZ PLAKAT

siedziba starostwaPowiat dębicki złożył do wojewody Podkarpackiego wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych następujących zadań:

1. Remontu drogi powiatowej nr 1309R w miejscowości Strzegocice i Słotowa. Wniosek obejmuje 2,3 kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 74 wraz z przebudową poboczy, przepustów oraz montażem barier ochronnych. Całkowita wartość inwestycji wynosi 3 720 963 zł, a wnioskowane dofinansowanie obejmuje 60% kwoty i równa się 2 232 578 zł. Planowany czas realizacji projektu: maj-wrzesień 2020 r.

2. Przebudowa drogi powiatowej nr 1303R w miejscowości Głobikowa i Braciejowa. Planowana rekonstrukcja jezdni na odcinku 4,8 km, budowę chodników o długości 2,41 km oraz utworzenie zatoki postojowej z 33 miejscami przy Zespole Szkół w Głobikowej. Całkowity koszt inwestycji to 7 375 622 zł, a wnioskowane dofinansowanie to 60% kwoty
wynoszące 4 425 373 zł. Realizacja projektu zaplanowana na maj 2020 r. - wrzesień 2021 r.

 

Zobacz załączniki:   Mapa 1   Mapa 2

DSC03600Wczoraj odbył się montaż ostatniego, kilkudziesięciotonowego elementu konstrukcji stalowej nowego mostu w Straszęcinie. Całą skomplikowaną operację przeprowadzono przy użyciu żurawia 
o wysokości 38 metrów i możliwościach udźwigowych do 600 ton.  
Budowa mostu stanowi drugi etap łącznika węzła zachodniego autostrady A4.
Realizacja całej inwestycji ma kosztować ok. 29 mln zł. Władzom powiatu 
udało się zdobyć dofinansowanie w wysokości 15 mln zł na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz ponad 6 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury. 
 
 
 
 
 
 
 

parkingi 2019Uprzejmie informujemy zmotoryzowanych uczestników Dożynek Powiatowych, które odbędą się  w dniu 25 sierpnia 2019 r., iż dostępnych będzie 6 ogólnodostępnych parkingów na terenie Straszęcina przygotowanych przez organizatorów.

 

Miejsca do parkowania przedstawia mapa poniżej. Uwaga, parkingi będą niestrzeżone.

 

MAPA PARKINGÓW

doynki2019miniPrzegląd wieńców, muzyczne show w wykonaniu DODY & VIRGIN, zakopiański kabaret „TRUTEŃ” Powiatowy Turniej Gmin w atmosferze rozrywki i wspólnej zabawy, a na zakończenie impreza taneczna z grupą SEKEND. To tylko część atrakcji zaplanowanych podczas Dożynek Powiatowych 2019 w Straszęcinie. Największe święto rolników odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia br.


Dożynki rozpocznie dziękczynna msza św. za tegoroczne plony w kościele pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie (godz. 14.00). Po nabożeństwie zebrani przemaszerują na plac przy straszęcińskim Zespole Szkół, gdzie o godz. 15.30 nastąpi oficjalne rozpoczęcie uroczystości. Gwoździem bogatego w atrakcje programu będzie występ gwiazdy wieczoru (godz. 20.00) – na scenie pojawią się DODA & VIRGIN.


Organizatorami Dożynek Powiatowych 2019 są Powiat Dębicki oraz Gmina Żyraków.

 

Wydarzenie odbywa się przy nieocenionym wsparciu sponsorów: 

Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A.
KRONOSPAN HPL Sp. z o.o.
MET-CHEM Zakłady Metalowo-Chemiczne Świerczek Halina
Zakład Ogrodniczy „Przyborów” Sp. z o.o.
GALERIA DĘBICKA
Plastbud Sp. z o.o.
BAN - KOR - BET Dębica
Załadunek Usługi Handel – Joanna Gałuszka
Sieć Handlowa „Jubilatka” – Andrzej Barszcz
Podkarpacka Izba Rolnicza
Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe DOM-TRANS” Mariusz Lis - Straszęcin
STEK-Rol Sp. J. Andrzej Barszcz
Gospodarstwo Rolne Elżbieta i Piotr Stachnik - Straszęcin
Ogrodnik-Bis Szymon Ruciak
Sklep BIEDRONKA Marian Sak
Eko-Kłos Sp. z o.o.
CIACHO sp. z o.o.
PRYMAT Sp. z o.o.
Firma Handlowo Usługowa „DIKO” Żyraków
Firma Handlowa EDO Sp. z o.o.
Piekarnia Kaczor z Góry Motycznej
UNIDEX Sp. J. Jan Kania, Józef Wiktor
Firma VENTOR Sp. z o.o.
Bank Spółdzielczy w Żyrakowie
P.P.H.U. Wojciech i Łukasz Jakubiak z Korzeniowa
Wyrób Artykułów z Tworzyw Sztucznych Grzyb Bożena
AWIS Sp. z o.o. Bobrowa
Firma Handlowa A.D. Mądro z Żyrakowa
Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe DOM-TRANS” Mariusz Lis – Straszęcin
Firma Handlowa RAVI Sp. z o.o. z Brzeźnicy

 

Serdecznie zapraszamy!

 

ZOBACZ PLAKAT

 

 

kaluzowka2019-38Kilkaset osób uczestniczyło w głównych obchodach (18 sierpnia br.) 75. rocznicy akcji „Burza” i bitwy na Kałużówce – największego zbrojnego starcia w ramach akcji „Burza” w 1944 r. Uroczystości patriotyczno-religijne na leśnej polanie zgromadziły przedstawicieli różnych środowisk. Przybyli między innymi reprezentanci organizacji kombatanckich, weterani II wojny światowej i działacze podziemia niepodległościowego. To właśnie oni byli najważniejszymi, honorowymi gośćmi wydarzenia.


Dzień wcześniej (17 sierpnia br.) odprawiono nabożeństwo w intencji Ojczyzny w Klasztorze OO. Karmelitów w Pilźnie, po którym złożono kwiaty przy pomniku III Zgrupowania AK „Płoza” w Gołęczynie. Później odbyło się spotkanie pokoleń w Domku Myśliwskim na Połomii.

 
Natomiast niedzielne uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji żołnierzy AK pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża, któremu towarzyszyli kapłani ziemi dębickiej. Następnie poseł Jan Warzecha odczytał list od Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego. Spotkanie stanowiło niezwykle wartościową lekcję historii, a zebrani byli zgodni, że pamięć o polskich bohaterach należy przekazywać z pokolenia na pokolenie.


Obchody dla wielu uczestników były też okazją do odebrania odznak świadczących o corocznej obecności w uroczystości. Za trzykrotne uczestnictwo przyznawane są brązowe odznaki, za sześciokrotne – srebrne, natomiast za dziewięciokrotną obecność - złote odznaki. Warunkiem ich nadania jest okazanie wypełnionej karty uczestnika zawierającej datę uroczystości oraz pieczęć.


Ważną częścią wydarzenia był apel poległych oraz salwa honorowa w wykonaniu 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy. Na zakończenie uroczystości poszczególne delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika na Kałużówce. Powiat Dębicki reprezentowali Starosta Piotr Chęciek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie