rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

mammografia-miniZachęcamy panie w wieku 50 - 69 lat do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED. Badania zostaną przeprowadzone na Rynku w Dębicy 5 lutego 2019 r. Będą wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44.

 

ZOBACZ PLAKAT

office-3295556 1920Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił dla przedsiębiorców nową wersję programu Płatnik. Wszyscy użytkownicy powinni zacząć z niej korzystać 26 stycznia 2019 r. Najważniejsze zmiany w programie związane są z projektem e-akta (elektronizacja akt pracowniczych).

 

Najnowszą wersję 10.02.02 programu można pobrać ze strony ZUS-u. Umożliwia ona obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych takich jak: ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS ZWUA, ZUS RPA czy ZUS DRA cz. II i ZUS RCA cz. II. Inną nowością w programie jest prezentacja w kartotece płatnika informacji o złożonym lub odwołanym ZUS OSW i złożonym ZUS RIA czy też informacji o najniższej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz liczbę dni prowadzenia działalności gospodarczej. 

anioyminiKoncert charytatywny „Anioły są takie ciche…” jest organizowany przy wsparciu Powiatu Dębickiego. Wydarzenie odbędzie się na rzecz Natalii Koczanowskiej, absolwentki II LO w Dębicy, która od dwóch lat zmaga się z nowotworem kości. 

 

Podczas artystycznej imprezy będzie można obejrzeć występy wokalne, muzyczne i taneczne uczniów II LO. Gwiazdą koncertu będzie zespół młodzieżowy WHY NOT, zaplanowano także pokaz iluzji. Bilety w cenie 20 zł są rozprowadzane przez Katarzynę Buszek, koordynatora koncertu (tel. 502 382 231).

 

ZOBACZ PLAKAT

215847777777-13Rada Powiatu Dębickiego jednogłośnie przyjęła dziś (23 stycznia br.) uchwałę budżetową na 2019 rok. Suma ujętych w niej dochodów wynosi 155 860 690,06 zł, a planowane wydatki na inwestycje to kwota 36 887 334 zł. Dokument przewiduje m.in. realizację kilku kluczowych inwestycji związanych z infrastrukturą drogowo-mostową, służbą zdrowia i szkolnictwem.


- Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za przyjęcie budżetu – tuż po głosowaniu nad projektem uchwały zwracał się do radnych Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego. – Pragnę podziękować również Zarządowi Powiatu ubiegłej kadencji, a zwłaszcza panom Andrzejowi Regule i Mateuszowi Paskowi, którzy pełnili funkcje Starosty i Wicestarosty. To za ich sprawą budżet został przygotowany, a przez radnych minionej kadencji wstępnie zaakceptowany. Dziękuję za Państwa wkład.


W bieżącym roku radni chcą m.in. przeznaczyć 6 412 494 zł na „Budowę łącznika od węzła autostrady A4 Dębica-Wschód do DK 4 i DW 985 Zawada – Pustynia” (całkowita wartość przedsięwzięcia: 10 922 353 zł). Natomiast na „Budowę mostu JNI 01024793 przez rzekę Wisłokę w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica – Straszęcin – Grabiny wraz z dojazdami” przewidziano kwotę 24 919 174 zł (całkowita wartość zadania: 29 020 000 zł).


Budżet 2019 zakłada również wydatkowanie 3 189 500 zł na „Budowę Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Parkowej w Dębicy” (całkowita wartość zadania: 21 550 000 zł). Z kolei na Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP) zostanie wydane 6 228 035 zł, a 829 000 zł trafi do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy z przeznaczeniem m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

brzWYKAZ Biura Rzeczy Znalezionych Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

Właściciele zdeponowanych w tutejszym biurze przedmiotów, mogą odebrać swoją własność po dopełnieniu formalności w Wydziale Organizacyjno - Administracyjnym, III piętro, pok. 334.

 

boskibiznes2019W styczniu 2019 roku projekt #Boski Biznes, zainicjowany w Dębicy, obchodzi swoje drugie urodziny. Przez 24 miesiące jego uczestniczki spotykały się raz w miesiącu w pięciu miastach. W tym czasie rozwinęło się wiele kobiecych biznesów, nawiązywano współprace i tworzono nowe projekty.


Już jutro (22 stycznia br., godz. 19.00, Hotel Gold) odbędzie się pierwsze z trzech zaplanowanych urodzinowych wydarzeń - Gala Boskiego Biznesu 2019 w Dębicy pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego. Impreza skierowana jest przede wszystkim do kobiet ze środowiska biznesowego, właścicieli firm i kadry zarządzającej oraz do szerokiego grona pracodawców z całego powiatu. Ma być doskonałą okazją do nawiązywania relacji biznesowych oraz integracji środowiska.

 

Podczas uroczystości zostaną nagrodzone panie, które rozwijały się w Akademii Boskich Liderek. Statuetki jakie otrzymają wyróżnione osoby symbolizują konsekwencję w pracy nad sobą w życiu zawodowym i prywatnym.


Więcej informacji na www.boskibiznes.pl 

55558889966-19W ramach wczorajszych (20 stycznia br.) uroczystości odsłonięto Pomnik Niepodległości i wręczono Pamiątkowe Medale „Dębiczanie Bohaterom”. Wśród odznaczonych znalazł się Starosta Powiatu Dębickiego, uhonorowany w ten sposób za zaangażowanie w realizację przedsięwzięć upamiętniających narodowy jubileusz.


Niedzielne obchody zorganizowano w setną rocznicę walk stoczonych przez żołnierzy 9. Pułku Ułanów z Dębicy o granice Rzeczypospolitej. Uroczystości rozpoczęto złożeniem kwiatów na cmentarzu wojskowym oraz placu Gryfitów. Zaraz po tym odbyła się msza św. w kościele pw. Św. Jadwigi. Następnie uczestnicy nabożeństwa, w asyście Kompanii Honorowej 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, konnej grupy rekonstrukcji historycznej i Miejskiej Orkiestry Dętej, przeszli ulicami miasta na dębicki Rynek, gdzie odsłonięto Pomnik Niepodległości.


Wieczorem, w Domu Kultury „Mors”, wręczono zasłużonym mieszkańcom powiatu dębickiego sto Pamiątkowych Medali „Dębiczanie Bohaterom”. Zwieńczenie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zakończono przejmującym widowiskiem artystycznym „Wigilia w okopach”.


Uroczystości zorganizowało Miasto Dębica przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

uwaga

W związku z awarią specjalistycznego sprzętu budowlanego NASTĄPIŁA ZMIANA TERMINU zamknięcia istniejącego mostu drogowego przez Wisłokę w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica - Straszęcin - Grabiny - Czarna.

Most zostanie wyłączony z ruchu o tydzień później niż planowano, tj. zostanie zamknięty w dniu 28 stycznia 2019 r. (poniedziałek) o godzinie 8:00. Ruch w obrębie ronda u zbiegu ulic: 1-go Maja i al. Jana Pawła II będzie odbywał się bez zmian. Przywrócenie ruchu na moście ma nastąpić 30 stycznia 2019 r. (środa) o godzinie 16:00.

wyboryKonkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego -  propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

 

Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 31 stycznia 2019 roku. 26 lutego br. o godzinie 12.00 odbędzie się szkolny etap Konkursu – test wyboru, składający się z 25 pytań.  Zakres tematyczny pytań obejmować będzie wszystkie działy Kodeksu wyborczego.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY KONKURSU

florianyZwiązek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcja miesięcznika "Strażak" informują, że ruszyła długo oczekiwana III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019.

 

Konkurs FLORIANY jest organizowany przez największą organizację pożytku publicznego w naszym kraju – Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika "Strażak". Skierowany do ochotniczych straży pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności, konkurs, ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ REGULAMIN

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie