rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

uwagaW dniu dzisiejszym (13 sierpnia br.) został przywrócony ruch w obrębie przejazdu przez rzekę Wisłokę drogą powiatową nr 1290R Dębica-Straszęcin-Grabiny-Czarna.

 

Ruch odbywa się po przebudowanym układzie drogowym obejmującym skrzyżowanie typu rondo na zbiegu ulic: 1-go Maja i Jana Pawła II w Dębicy oraz skrzyżowanie z drogami gminnymi w miejscowości Straszęcin z wykorzystaniem istniejącego mostu drogowego o nośności 15 ton.

 

Przedmiotowy przejazd odbywa się poprzez teren realizowanej inwestycji w związku z czym użytkownicy ruchu drogowego winni zachować szczególną ostrożność.

ekogala 2019XIII edycja  EKOGALI – międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2019 roku  w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

 

Prowadzone w województwie podkarpackim od szeregu lat działania ukierunkowane na rozwój rolnictwa ekologicznego sprawiły, że podkarpackie Targi należą do największych tego typu imprez w Polsce i Europie Wschodniej. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych producentów żywności ekologicznej posiadających certyfikat zgodności gwarantujący ekologiczne pochodzenie wystawianych produktów. Wzrastająca systematycznie z roku na rok liczba wystawców świadczy o rosnącej popularności Targów.

 

Zapraszamy do udziału podmioty związane z wytwarzaniem i obrotem produktami i żywnością wysokiej jakości rozumianą jako certyfikowana żywność ekologiczna, żywnościowe produkty tradycyjne wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz gospodarstwa agroturystyczne, stowarzyszenia agroturystyczne, zagrody edukacyjne oraz podmioty zajmujące się ziołolecznictwem, propagowaniem wiedzy na temat ziół i ich wpływu na zdrowie człowieka.

 

Niekwestionowanym atutem jest fakt bezpłatnego udostępnienia powierzchni wystawienniczej wraz ze standardową zabudową, a zwiedzający mają zagwarantowany wolny wstęp na Targi.

 

Nabór wystawców do udziału w EKOGALI trwał będzie do wyczerpania powierzchni wystawowej, jednak nie później niż do dnia 31 października 2019 r.

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

DSCF8940W Starostwie Powiatowym w Dębicy (dn. 12.08.2019 r.) odbyło się szkolenie z wystawiania oraz realizacji elektronicznych recept. Zorganizowało je Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (państwowa jednostka budżetowa powołana przez Ministra Zdrowia) w ramach Projektu Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (System P1).

 

Kurs był prowadzony przez pana Dawida Zawadę – Młodszego Specjalistę z Wydziału Wdrożeń Systemu P1. Temat obejmował zagadnienia funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta oraz szeregu usprawnień jakie ono za sobą niesie. Uczestnikami spotkania były osoby uprawnione do wystawiania recept, ale również pacjenci.

 

Szkolenie odbyło się w związku ze zmianami, jakie wchodzą w życie do stycznia 2020 roku – od tego momentu obowiązywać będą wyłącznie e-recepty, poza wskazanymi wyjątkami.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

wup-rzeszwCentrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie oraz jego zamiejscowe oddziały (Tarnobrzeg, Krosno i Przemyśl) przygotowały na sierpień i wrzesień 2019 r. ofertę dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy i pracujących oraz dla uczniów (po ukończeniu 18 r. życia). Zachęcamy do zapoznania się z propozycją.

 

ZOBACZ OFERTĘ - CENTRUM RZESZÓW

ZOBACZ OFERTĘ - CENTRUM KROSNO

ZOBACZ OFERTĘ - CENTRUM PRZEMYŚL

ZOBACZ OFERTĘ - CENTRUM TARNOBRZEG

kauwkamini-jpg-plakatW dniach 17 i 18 sierpnia br. odbędą się obchody 75. rocznicy akcji „Burza” i bitwy na Kałużówce – największej partyzanckiej bitwy w ramach akcji „Burza” w 1944 r. Uroczystości organizowane są w hołdzie walczącym o wolną Ojczyznę. Obchody od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i stanowią żywą lekcję historii. Serdecznie zapraszamy!

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

SOBOTA – 17 SIERPNIA 2019 r. – PILZNO – GOŁĘCZYNA – POŁOMIA
16:00 – Msza święta w intencji Ojczyzny – Klasztor OO. Karmelitów w Pilźnie
16:45 – Złożenie kwiatów przy pomniku Bohaterów Niepodległości – Rynek w Pilźnie
17:15 – Apel Pamięci, Salwa Honorowa, złożenie kwiatów przy pomniku III Zgrupowania AK „Płoza” – Pomnik w Gołęczynie
18:00 – Spotkanie pokoleń – Domek Myśliwski w Połomii

NIEDZIELA – 18 SIERPNIA 2019 r. – POLANA KAŁUŻÓWKA
8:30 – Autokar MKS Sp. zo.o. (bezpłatny transport dla mieszkańców, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu ma polanie „Kałużówka”) – Plac Solidarności w Dębicy
9:30 – Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Dębicy
10:00 – Msza święta pod przewodnictwem JE ks. bp. Andrzeja Jeża w intencji Ojczyzny oraz poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy Armii Krajowej
11:00 – Oficjalne obchody 75. rocznicy akcji Burza i bitwy na Kałużówce
Hymn państwowy
Powitanie gości
Apel Pamięci
Salwa honorowa
Złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez oficjalne delegacje
12:00 – Piknik historyczny (dioramy historyczne, grochówka wojskowa)

 

Główni organizatorzy obchodów: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Pilzno, Gmina Dębica, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Dębica, Szkoła Podstawowa im. A. Lazarowicza w Gumniskach oraz Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Gumniskach.

 

ZOBACZ PLAKAT

wojskowe wyzwanieNie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – to czekamy właśnie na Ciebie.

 

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień. Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zaczynamy punktualnie o 10.00 i kończymy około  godz. 19.00. W tym czasie, w zależności od jednostki, którą wybierzecie będziecie mogli wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczycie się także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

W dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdziecie informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych, czy najmłodszej placówki edukacyjnej, jaką jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie.

 

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie.

parpZapraszamy na transmisję on-line ze spotkania informacyjnego w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Spotkanie stanowi świetną okazję, aby dowiedzieć się od eksperta z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, m.in. na jakie działaniamożna uzyskać dotację, jak również na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu wniosku o dofinansowanie.

 

Start transmisji: wtorek 30 lipca, godzina 12:00.

 

Zapraszamy!

 

Link do strony, na której udostępniona zostanie transmisja on-line:
https://www.parp.gov.pl/component/content/article/57333:zdobadz-dotacje-na-wprowadzenie-produktow-lub-uslug-na-nowy-rynek-zagraniczny-transmisja-on-line-ze-spotkania-informacyjnego

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu IX Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 31 lipca 2019 r. (środa) o godz. 13:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

89 11Blisko 50 osób uczciło wczoraj (23 lipca br.) pamięć ludności żydowskiej, która zginęła z rąk Niemców podczas likwidacji dębickiego getta w lipcu 1942 roku. Kwiaty złożono w lesie Wolica przy masowym grobie ok. 500 pomordowanych oraz w centrum miasta przy obelisku rodziny Mikołajkowów, ukrywającej w tamtym tragicznym czasie Żydów. Wiązanki spoczęły także w parku jordanowskim, gdzie znajdowało się getto.

 

W uroczystościach - zorganizowanych przez Urząd Miejski w Dębicy i Gminę Wyznaniową Żydowską w Krakowie - wzięli udział mieszkańcy i samorządowcy ziemi dębickiej oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej, m.in. profesor Jonathan Webber. Powiat Dębicki reprezentowali: Piotr Chęciek, Starosta Dębicki oraz Michał Prażak, Sekretarz Powiatu Dębickiego.

 

Obchody zakończył koncert w wykonaniu Mariusza Koluchy i Bartłomieja Prucnala w Synagodze Nowomiejskiej w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

zegcha2Zegarek Casio - nagroda, którą podczas XIII Mistrzostw Podkarpacia w Płukaniu Złota wywalczyła reprezentacja Powiatu Dębickiego - powędrował do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dębica. Trofeum zostało przekazane wczoraj (17 lipca br.) przez Starostę Piotra Chęćka. GOPS, wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”, prowadzi akcję na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Zegarek zostanie wystawiony na sprzedaż podczas charytatywnej licytacji.

 

Przypomnijmy, że w niedzielnych zawodach, w kategorii „Złoty Powiat”, wystartowała trzyosobowa reprezentacja Powiatu Dębickiego w składzie: Radny Powiatowy Mateusz Domaradzki, Michał Prażak – Sekretarz oraz Małgorzata Kalita - Zastępca Dyrektora Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Nasza drużyna zdobyła II miejsce oraz wspomniany już - ufundowany przez firmę Górecki - zegarek marki Casio.

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie