rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

parpZapraszamy na transmisję on-line ze spotkania informacyjnego w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Spotkanie stanowi świetną okazję, aby dowiedzieć się od eksperta z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, m.in. na jakie działaniamożna uzyskać dotację, jak również na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu wniosku o dofinansowanie.

 

Start transmisji: wtorek 30 lipca, godzina 12:00.

 

Zapraszamy!

 

Link do strony, na której udostępniona zostanie transmisja on-line:
https://www.parp.gov.pl/component/content/article/57333:zdobadz-dotacje-na-wprowadzenie-produktow-lub-uslug-na-nowy-rynek-zagraniczny-transmisja-on-line-ze-spotkania-informacyjnego

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu IX Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 31 lipca 2019 r. (środa) o godz. 13:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

89 11Blisko 50 osób uczciło wczoraj (23 lipca br.) pamięć ludności żydowskiej, która zginęła z rąk Niemców podczas likwidacji dębickiego getta w lipcu 1942 roku. Kwiaty złożono w lesie Wolica przy masowym grobie ok. 500 pomordowanych oraz w centrum miasta przy obelisku rodziny Mikołajkowów, ukrywającej w tamtym tragicznym czasie Żydów. Wiązanki spoczęły także w parku jordanowskim, gdzie znajdowało się getto.

 

W uroczystościach - zorganizowanych przez Urząd Miejski w Dębicy i Gminę Wyznaniową Żydowską w Krakowie - wzięli udział mieszkańcy i samorządowcy ziemi dębickiej oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej, m.in. profesor Jonathan Webber. Powiat Dębicki reprezentowali: Piotr Chęciek, Starosta Dębicki oraz Michał Prażak, Sekretarz Powiatu Dębickiego.

 

Obchody zakończył koncert w wykonaniu Mariusza Koluchy i Bartłomieja Prucnala w Synagodze Nowomiejskiej w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

zegcha2Zegarek Casio - nagroda, którą podczas XIII Mistrzostw Podkarpacia w Płukaniu Złota wywalczyła reprezentacja Powiatu Dębickiego - powędrował do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dębica. Trofeum zostało przekazane wczoraj (17 lipca br.) przez Starostę Piotra Chęćka. GOPS, wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”, prowadzi akcję na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Zegarek zostanie wystawiony na sprzedaż podczas charytatywnej licytacji.

 

Przypomnijmy, że w niedzielnych zawodach, w kategorii „Złoty Powiat”, wystartowała trzyosobowa reprezentacja Powiatu Dębickiego w składzie: Radny Powiatowy Mateusz Domaradzki, Michał Prażak – Sekretarz oraz Małgorzata Kalita - Zastępca Dyrektora Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Nasza drużyna zdobyła II miejsce oraz wspomniany już - ufundowany przez firmę Górecki - zegarek marki Casio.

logo-pracodawca-poziom-web-1Konkurs „PracoDawca Zdrowia” został stworzony przez Ministerstwo Zdrowia z myślą nie tylko o pracodawcach, ale przede wszystkim o pracownikach. Główną misją projektu jest promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy oraz zwiększenie zgłaszalności pracowników na badania profilaktyczne pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych (w szczególności nowotworów). 

 

O certyfikat ubiegać się mogą przedsiębiorstwa, instytucje i urzędy, które wykażą ponadprzeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu programów promocji zdrowia wewnątrz firmy.


Kapituła, w skład której wchodzą specjaliści z zakresu medycyny, promocji praktyk zdrowotnych oraz przedstawiciele środowisk pracowniczych, będzie przyznawać certyfikat pracodawcy, który m.in. promuje aktywny styl życia pracowników, zwalcza palenie tytoniu wśród pracowników, nie pozwala na sprzedawanie i konsumpcję napojów alkoholowych na terenie instytucji oraz wspiera badania profilaktyczne pracowników, udzielając im raz w roku minimum pół dnia wolnego w godzinach pracy w celu przeprowadzenia takich badań.


Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a certyfikat przyznawany jest na 3 lata – po upływie tego okresu konieczne jest ponowne wykazanie spełniania kryteriów. Datę i miejsce wręczania certyfikatu ustala Kapituła. Znakiem graficznym konkursu może posługiwać się każdy pracodawca, który otrzymał certyfikat. Laureaci mają prawo publikować informację o przyznaniu nagrody w ramach swoich działań promocyjnych. Konkurs jest nieograniczony czasowo i trwa do odwołania.

 

ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU

POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIA

5842pukanie zota 2019-19Kolejny raz do Gumnisk w gminie Dębica zjechali poszukiwacze cennego kruszcu. Wczoraj (14 lipca br.) odbyły się tutaj XIII Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota. Imprezie towarzyszyły m.in. turniej rycerski oraz koncerty zespołów Joker & Sequence oraz Snikerss. Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Dębicki, Gmina Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu.


W zawodach, w kategorii „Złoty Powiat”, wystartowała trzyosobowa reprezentacja Powiatu Dębickiego w składzie: Radny Powiatowy Mateusz Domaradzki, Michał Prażak – Sekretarz oraz Małgorzata Kalita - Zastępca Dyrektora Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego w Starostwie Powiatowym w Dębicy.


Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, przekazując tym samym nagrodę przechodnią – trofeum z ubiegłego roku - złotą buławę, którą tym razem wywalczyli poławiacze złota ze Starostwa w Jarosławiu. Gratulujemy zwycięzcom!

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

interaktywny-folder-np-2019Na stronie Powiatu Dębickiego można znaleźć interaktywny katalog, zawierający adresy oraz kontakty telefoniczne i mailowe jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców w poszczególnych gminach powiatu.


Wymienione w folderze jednostki świadczą pomoc w zakresie poradnictwa rodzinnego, psychologicznego, pedagogicznego, również w sferze pomocy społecznej, w sprawach rozwiązywania problemów alkoholowych oraz innych uzależnień, w kwestiach przeciwdziałania przemocy w rodzinie, interwencji kryzysowej, w obszarze poradnictwa dla bezrobotnych, bezdomnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa podatkowego i innych.

 

Zapraszamy do korzystania z katalogu.

se1112-18„Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” to temat spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Jego uczestnicy wzięli udział w wykładach, mogli również sprawdzić swój refleks na symulatorze kontroli czasu reakcji oraz ostrość wzroku. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także akcja sprawdzania stanu technicznego rowerów i doposażania ich w urządzenia oświetlające i odblaskowe.


W spotkaniu (9 lipca br.) z mieszkańcami powiatu dębickiego uczestniczyli m.in. Wicestarosta Powiatu Adam Pieniążek oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Dębicy - podinspektor Waldemar Mytkoś. Wydarzenie odbyło się przy aktywnym udziale seniorów. Padło wiele pytań związanych z poruszaniem się pieszych po miejscowych drogach, w oparciu o zdarzenia, które miały miejsce w roku ubiegłym.


Celem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników oraz podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Organizatorzy wydarzenia to Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja. Lokalnym partnerem przedsięwzięcia był Powiat Dębicki.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

wheelchair-749985 1920Powiat Dębicki, w związku z realizacją Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ogłasza nabór wniosków w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa" – edycja 2019, współfinansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.


Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
- dziećmi niepełnosprawnymi z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji, konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, 
- osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności, poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usług opieki wytchnieniowej.


Powiat Dębicki, jest realizatorem programu w zakresie Modułu III polegającego na:
Świadczeniu usług opieki wytchnieniowej poprzez zapewnienie członkom rodziny lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami, o którym mowa powyżej oraz osobami niepełnosprawnymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności, możliwości skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa (psychologicznego lub terapeutycznego) oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/ rehabilitacji i dietetyki.

 

W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Powiatu Dębickiego do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica tel. (14) 680 31 21, (14) 680 31 92 oraz składania wniosków wraz z załącznikami o świadczenie usługi opieki wytchnieniowej.

 

POBIERZ WNIOSEK – Moduł III

POBIERZ KARTĘ OCENY stanu pacjenta wg zmodyfikowanej skali Barthel

okpoppo22-1Blisko 11 mln zł kosztowała budowa łącznika od węzła autostrady A4 Dębica-Wschód do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się dzisiaj (8 lipca br.) w Pustyni, gdzie zlokalizowano czterowylotowe rondo, stanowiące jeden z elementów łącznika.

 

Realizacji przedsięwzięcia przyświecał cel dogodnego połączenia autostrady z drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi, co nie tylko wywiera pozytywny wpływ na aktywizację regionu, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników dróg, zwłaszcza mieszkańców powiatu dębickiego. - Od lat zabiegaliśmy o zwiększenie bezpieczeństwa na tej ogromnie ruchliwej drodze i nareszcie się udało! Także dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – nie krył zadowolenia obecny podczas otwarcia Józef Rak, Sołtys Pustyni.

 

- To jedna z naszych kluczowych inwestycji. Cieszymy się z tego co zostało wykonane, jednak będziemy nadal zabiegać, czy to na szczeblu centralnym, czy u pana Marszałka, aby doprowadzić do realizacji drugiej części łącznika Dębica – Wschód, czyli do bezpośredniego połączenia autostrady z drogą Dębica – Mielec, ale już na dalszym jej odcinku, przed lasem w Brzeźnicy – mówił Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.

 

- Na to jest czas w przyszłej perspektywie finansowej, która będzie się od 2020 roku faktycznie rozpoczynała. W tej chwili przygotowujemy regionalny program operacyjny województwa. Negocjacje, myślę, rozpoczną się w przyszłym roku – zapowiadał Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

 

Oddana do użytku inwestycja objęła m.in. budowę skrzyżowania typu rondo na drodze wojewódzkiej nr 985, na trasie Dębica – Mielec w Pustyni oraz przebudowę drogi powiatowej na odcinku od ronda w Pustyni do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód i rozbudowę drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w Zawadzie do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód. Wykonawcami łącznika były firmy: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Dębicy oraz Eurovia Polska S.A.

 

Całkowity koszt realizacji zadania to ok. 10,8 mln złotych. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na budowę łącznika wschodniego Zarząd Województwa przeznaczył ponad 7 mln zł. Województwo Podkarpackie najpierw wsparło inwestycję kwotą 1,5 mln złotych, a następnie dołożyło kolejny milion złotych. Sam powiat dębicki na budowę wydał prawie 1,3 mln złotych.

 

- Chciałbym podziękować panu Marszałkowi, całemu Zarządowi Województwa Podkarpackiego, naszym Radnym Wojewódzkim i Powiatowym, również byłemu Staroście Andrzejowi Regule za to, że podjęliśmy się budowy tego łącznika, bo to nasz obowiązek względem mieszkańców – podkreślał Starosta Piotr Chęciek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie