rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

interaktywny-folder-np-2019Na stronie Powiatu Dębickiego można znaleźć interaktywny katalog, zawierający adresy oraz kontakty telefoniczne i mailowe jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców w poszczególnych gminach powiatu.


Wymienione w folderze jednostki świadczą pomoc w zakresie poradnictwa rodzinnego, psychologicznego, pedagogicznego, również w sferze pomocy społecznej, w sprawach rozwiązywania problemów alkoholowych oraz innych uzależnień, w kwestiach przeciwdziałania przemocy w rodzinie, interwencji kryzysowej, w obszarze poradnictwa dla bezrobotnych, bezdomnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa podatkowego i innych.

 

Zapraszamy do korzystania z katalogu.

se1112-18„Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” to temat spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Jego uczestnicy wzięli udział w wykładach, mogli również sprawdzić swój refleks na symulatorze kontroli czasu reakcji oraz ostrość wzroku. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także akcja sprawdzania stanu technicznego rowerów i doposażania ich w urządzenia oświetlające i odblaskowe.


W spotkaniu (9 lipca br.) z mieszkańcami powiatu dębickiego uczestniczyli m.in. Wicestarosta Powiatu Adam Pieniążek oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Dębicy - podinspektor Waldemar Mytkoś. Wydarzenie odbyło się przy aktywnym udziale seniorów. Padło wiele pytań związanych z poruszaniem się pieszych po miejscowych drogach, w oparciu o zdarzenia, które miały miejsce w roku ubiegłym.


Celem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników oraz podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Organizatorzy wydarzenia to Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja. Lokalnym partnerem przedsięwzięcia był Powiat Dębicki.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

wheelchair-749985 1920Powiat Dębicki, w związku z realizacją Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ogłasza nabór wniosków w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa" – edycja 2019, współfinansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.


Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
- dziećmi niepełnosprawnymi z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji, konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, 
- osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności, poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usług opieki wytchnieniowej.


Powiat Dębicki, jest realizatorem programu w zakresie Modułu III polegającego na:
Świadczeniu usług opieki wytchnieniowej poprzez zapewnienie członkom rodziny lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami, o którym mowa powyżej oraz osobami niepełnosprawnymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności, możliwości skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa (psychologicznego lub terapeutycznego) oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/ rehabilitacji i dietetyki.

 

W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Powiatu Dębickiego do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica tel. (14) 680 31 21, (14) 680 31 92 oraz składania wniosków wraz z załącznikami o świadczenie usługi opieki wytchnieniowej.

 

POBIERZ WNIOSEK – Moduł III

POBIERZ KARTĘ OCENY stanu pacjenta wg zmodyfikowanej skali Barthel

okpoppo22-1Blisko 11 mln zł kosztowała budowa łącznika od węzła autostrady A4 Dębica-Wschód do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się dzisiaj (8 lipca br.) w Pustyni, gdzie zlokalizowano czterowylotowe rondo, stanowiące jeden z elementów łącznika.

 

Realizacji przedsięwzięcia przyświecał cel dogodnego połączenia autostrady z drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi, co nie tylko wywiera pozytywny wpływ na aktywizację regionu, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników dróg, zwłaszcza mieszkańców powiatu dębickiego. - Od lat zabiegaliśmy o zwiększenie bezpieczeństwa na tej ogromnie ruchliwej drodze i nareszcie się udało! Także dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – nie krył zadowolenia obecny podczas otwarcia Józef Rak, Sołtys Pustyni.

 

- To jedna z naszych kluczowych inwestycji. Cieszymy się z tego co zostało wykonane, jednak będziemy nadal zabiegać, czy to na szczeblu centralnym, czy u pana Marszałka, aby doprowadzić do realizacji drugiej części łącznika Dębica – Wschód, czyli do bezpośredniego połączenia autostrady z drogą Dębica – Mielec, ale już na dalszym jej odcinku, przed lasem w Brzeźnicy – mówił Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.

 

- Na to jest czas w przyszłej perspektywie finansowej, która będzie się od 2020 roku faktycznie rozpoczynała. W tej chwili przygotowujemy regionalny program operacyjny województwa. Negocjacje, myślę, rozpoczną się w przyszłym roku – zapowiadał Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

 

Oddana do użytku inwestycja objęła m.in. budowę skrzyżowania typu rondo na drodze wojewódzkiej nr 985, na trasie Dębica – Mielec w Pustyni oraz przebudowę drogi powiatowej na odcinku od ronda w Pustyni do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód i rozbudowę drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w Zawadzie do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód. Wykonawcami łącznika były firmy: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Dębicy oraz Eurovia Polska S.A.

 

Całkowity koszt realizacji zadania to ok. 10,8 mln złotych. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na budowę łącznika wschodniego Zarząd Województwa przeznaczył ponad 7 mln zł. Województwo Podkarpackie najpierw wsparło inwestycję kwotą 1,5 mln złotych, a następnie dołożyło kolejny milion złotych. Sam powiat dębicki na budowę wydał prawie 1,3 mln złotych.

 

- Chciałbym podziękować panu Marszałkowi, całemu Zarządowi Województwa Podkarpackiego, naszym Radnym Wojewódzkim i Powiatowym, również byłemu Staroście Andrzejowi Regule za to, że podjęliśmy się budowy tego łącznika, bo to nasz obowiązek względem mieszkańców – podkreślał Starosta Piotr Chęciek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

mini- plakat nawsie 2019W najbliższą sobotę (6 lipca br.) o godzinie 19.00 w Nawsiu Brzosteckim rozpocznie się "Zabawa Taneczna przy Pogórzańskiej Muzyce Tradycyjnej". Zagrają kapele: Kurasi oraz Tarnowcoki. Wydarzenie ma promować rodzimą kulturę i jest współfinansowane przez Powiat Dębicki. 

ZOBACZ PLAKAT

mrwW okresie od czerwca do sierpnia bieżącego roku na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego zostanie przeprowadzane badanie  opinii publicznej na temat sytuacji rodzin. Wykonawcą badania jest firma Market Research World (MRW) z siedzibą w Gliwicach.

 

W ramach projektu ankieterzy:
- odwiedzą mieszkańców w ich domach w celu przeprowadzenia ankiety,
- skontaktują się telefonicznie lub internetowo z mieszkańcami w celu umówienia się na indywidualny pogłębiony wywiad,
- skontaktują się telefonicznie lub internetowo z przedsiębiorcami w celu przeprowadzenia ankiety.

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w wywiadach, Państwa opinia ma kluczowe znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia. Jednocześnie podkreślamy, że wszelkie udzielane informacje będą miały charakter anonimowy i zostaną wykorzystane wyłącznie na rzecz realizacji badania.

 

Organizatorem badania jest Samorząd Województwa Podkarpackiego w partnerstwie z Samorządem Województwa Małopolskiego, Urzędem Statystycznym w Rzeszowie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim. Nazwa badania: „Kondycja społeczno-gospodarcza rodzin w województwach podkarpackim i małopolskim, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska depopulacji”.

 

Badanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.

 

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem Wykonawcy pod numerem 32 420 27 08 lub z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego pod numerem 17 747 6 782.

77 04Wczoraj (17 czerwca br.) odbył się XIV Rajd Gwiaździsty na Kałużówkę, który zorganizowali Strzelcy z Dębicy oraz Szkoła Podstawowa w Gumniskach z pomocą Urzędu Gminy Dębica, Urzędu Miejskiego w Dębicy i Powiatu Dębickiego. Zawody rozegrano na obiektach przy Orliku w Gumniskach. Wcześniej patrole rajdowe razem z przewodnikami i opiekunami przeszły na polanę Kałużówka, gdzie złożono wieniec i zapalono znicze, jak również odmówiono modlitwę.

 

Przy Orliku odbyły się konkurencje Rajdowe, m.in. wyścigi powozów, strzelanie, czołganie na czas i rzut granatem. Po zjedzeniu tradycyjnej grochówki ogłoszono wyniki. W tym roku przechodni proporzec V PSK przeszedł w ręce Szkoły Podstawowej w Gumniskach, której gratulacje złożył Adam Pieniążek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez SP w Gumniskach

mini senior plakaty debica-2Serdecznie zapraszamy seniorów na spotkanie „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” z udziałem policjantów i ekspertów ruchu drogowego. Spotkanie odbędzie się 9 lipca br. (wtorek) o godz. 9:00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy przy ul. Parkowej 28.


Zachęcamy do przyjazdu rowerem – organizatorzy oferują bezpłatny przegląd techniczny oraz doposażenie jednośladu w światła i odblaski. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

ZOBACZ PLAKAT

gala dziaaj lokalnie 2019-4Kilkanaście organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu dębickiego odebrało promesy na dotacje w wysokości do 6 tys. zł , dzięki którym zrealizują swoje projekty na rzecz mieszkańców miasta i gminy Dębica, gminy Pilzno oraz Żyraków. Wydarzenie miało miejsce podczas Gali Działaj Lokalnie 2019 w Hotelu Camelot, zorganizowanej 14 czerwca br. wspólnie przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Powiat Dębicki oraz Miasto Dębica.

Program „Działaj Lokalnie” w powiecie dębickim prowadzony jest od 2010 r. przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, przy współpracy z samorządowcami i przedsiębiorcami. W ciągu tych lat zrealizowano już ponad 130 inicjatyw, które angażują lokalną społeczność wokół określonego celu i wspólnego dobra.

Podczas gali rozdano nie tylko finansowe promesy dla grantobiorców, ale również certyfikaty lokalnego partnerstwa, które trafiły do włodarzy gmin Dębica, Pilzno i Żyraków z podziękowaniem za dotychczasową współpracę. Tego wieczoru do grona partnerów programu „Działaj Lokalnie” dołączyły oficjalnie także samorządy: Powiat Dębicki i Miasto Dębica .

Spotkanie w Hotelu Camelot było też okazją do wysłuchania ciekawej prelekcji „Silni przeszłością bądźmy gotowi na wyzwania przyszłości” w wykonaniu Marka Dareckiego, doświadczonego biznesmena, praktyka, Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Pratt & Whitney Rzeszów S.A.

Głos zabrał również Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, który mówił m.in. o osiągnięciach powiatu ostatnich lat, jego rozwoju, prognozach i dobrych perspektywach na przyszłość. Natomiast Wiceburmistrz Dębicy Maciej Małozięć poruszył temat partnerstwa samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych w działaniach na rzecz regionu.

Galę zakończyło wystąpienie red. Łukasza Warzechy, dziennikarza, publicysty, komentatora politycznego, który akcentował ważną rolę społeczno-gospodarczą przedsiębiorców i lokalnych działaczy.

 

GRANTOBIORCY "DZIAŁAJ LOKALNIE 2019"

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

DSCF8758


Ciekawe prace młodych artystów są efektem XII pleneru malarskiego w „Gratce” - Gospodarstwie Agroturystyczno-Edukacyjnym w Celinach. Wyjazdowe warsztaty odbyły się w dniach 10-12 czerwca br., a ich uczestnikami byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych z powiatu dębickiego. Plener został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Dwunasty plener malarski rozpoczął się wycieczką po miasteczku Chmielnik. Następnie młodzi malarze udali się do Celin, wioski przepełnionej magią wiejskiego krajobrazu. Młodzież spędziła tu trzy dni, poświęcając się pracy twórczej. Zwieńczeniem wydarzenia będzie poplenerowy wernisaż prac, który odbędzie się w Galerii Sztuki MOK.

W plenerze udział wzięli: Alicja i Aleksandra Mróz, Oliwia Kornaś, Julia Dentko, Roksana Kania, Małgorzata Surowiec, Gabriela Gągała, Lena Cieśla, Roksana Koper, Nikoletta Vasiliev, Łukasz Szpara                    i Jan Świętoń.

Nad warsztatem artystycznym uczniów czuwali plastycy: Ryszard Kucab oraz Mariola Zając.

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie