rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

mini- plakat nawsie 2019W najbliższą sobotę (6 lipca br.) o godzinie 19.00 w Nawsiu Brzosteckim rozpocznie się "Zabawa Taneczna przy Pogórzańskiej Muzyce Tradycyjnej". Zagrają kapele: Kurasi oraz Tarnowcoki. Wydarzenie ma promować rodzimą kulturę i jest współfinansowane przez Powiat Dębicki. 

ZOBACZ PLAKAT

mrwW okresie od czerwca do sierpnia bieżącego roku na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego zostanie przeprowadzane badanie  opinii publicznej na temat sytuacji rodzin. Wykonawcą badania jest firma Market Research World (MRW) z siedzibą w Gliwicach.

 

W ramach projektu ankieterzy:
- odwiedzą mieszkańców w ich domach w celu przeprowadzenia ankiety,
- skontaktują się telefonicznie lub internetowo z mieszkańcami w celu umówienia się na indywidualny pogłębiony wywiad,
- skontaktują się telefonicznie lub internetowo z przedsiębiorcami w celu przeprowadzenia ankiety.

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w wywiadach, Państwa opinia ma kluczowe znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia. Jednocześnie podkreślamy, że wszelkie udzielane informacje będą miały charakter anonimowy i zostaną wykorzystane wyłącznie na rzecz realizacji badania.

 

Organizatorem badania jest Samorząd Województwa Podkarpackiego w partnerstwie z Samorządem Województwa Małopolskiego, Urzędem Statystycznym w Rzeszowie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim. Nazwa badania: „Kondycja społeczno-gospodarcza rodzin w województwach podkarpackim i małopolskim, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska depopulacji”.

 

Badanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.

 

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem Wykonawcy pod numerem 32 420 27 08 lub z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego pod numerem 17 747 6 782.

77 04Wczoraj (17 czerwca br.) odbył się XIV Rajd Gwiaździsty na Kałużówkę, który zorganizowali Strzelcy z Dębicy oraz Szkoła Podstawowa w Gumniskach z pomocą Urzędu Gminy Dębica, Urzędu Miejskiego w Dębicy i Powiatu Dębickiego. Zawody rozegrano na obiektach przy Orliku w Gumniskach. Wcześniej patrole rajdowe razem z przewodnikami i opiekunami przeszły na polanę Kałużówka, gdzie złożono wieniec i zapalono znicze, jak również odmówiono modlitwę.

 

Przy Orliku odbyły się konkurencje Rajdowe, m.in. wyścigi powozów, strzelanie, czołganie na czas i rzut granatem. Po zjedzeniu tradycyjnej grochówki ogłoszono wyniki. W tym roku przechodni proporzec V PSK przeszedł w ręce Szkoły Podstawowej w Gumniskach, której gratulacje złożył Adam Pieniążek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez SP w Gumniskach

mini senior plakaty debica-2Serdecznie zapraszamy seniorów na spotkanie „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” z udziałem policjantów i ekspertów ruchu drogowego. Spotkanie odbędzie się 9 lipca br. (wtorek) o godz. 9:00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy przy ul. Parkowej 28.


Zachęcamy do przyjazdu rowerem – organizatorzy oferują bezpłatny przegląd techniczny oraz doposażenie jednośladu w światła i odblaski. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

ZOBACZ PLAKAT

gala dziaaj lokalnie 2019-4Kilkanaście organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu dębickiego odebrało promesy na dotacje w wysokości do 6 tys. zł , dzięki którym zrealizują swoje projekty na rzecz mieszkańców miasta i gminy Dębica, gminy Pilzno oraz Żyraków. Wydarzenie miało miejsce podczas Gali Działaj Lokalnie 2019 w Hotelu Camelot, zorganizowanej 14 czerwca br. wspólnie przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Powiat Dębicki oraz Miasto Dębica.

Program „Działaj Lokalnie” w powiecie dębickim prowadzony jest od 2010 r. przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, przy współpracy z samorządowcami i przedsiębiorcami. W ciągu tych lat zrealizowano już ponad 130 inicjatyw, które angażują lokalną społeczność wokół określonego celu i wspólnego dobra.

Podczas gali rozdano nie tylko finansowe promesy dla grantobiorców, ale również certyfikaty lokalnego partnerstwa, które trafiły do włodarzy gmin Dębica, Pilzno i Żyraków z podziękowaniem za dotychczasową współpracę. Tego wieczoru do grona partnerów programu „Działaj Lokalnie” dołączyły oficjalnie także samorządy: Powiat Dębicki i Miasto Dębica .

Spotkanie w Hotelu Camelot było też okazją do wysłuchania ciekawej prelekcji „Silni przeszłością bądźmy gotowi na wyzwania przyszłości” w wykonaniu Marka Dareckiego, doświadczonego biznesmena, praktyka, Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Pratt & Whitney Rzeszów S.A.

Głos zabrał również Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, który mówił m.in. o osiągnięciach powiatu ostatnich lat, jego rozwoju, prognozach i dobrych perspektywach na przyszłość. Natomiast Wiceburmistrz Dębicy Maciej Małozięć poruszył temat partnerstwa samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych w działaniach na rzecz regionu.

Galę zakończyło wystąpienie red. Łukasza Warzechy, dziennikarza, publicysty, komentatora politycznego, który akcentował ważną rolę społeczno-gospodarczą przedsiębiorców i lokalnych działaczy.

 

GRANTOBIORCY "DZIAŁAJ LOKALNIE 2019"

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

DSCF8758


Ciekawe prace młodych artystów są efektem XII pleneru malarskiego w „Gratce” - Gospodarstwie Agroturystyczno-Edukacyjnym w Celinach. Wyjazdowe warsztaty odbyły się w dniach 10-12 czerwca br., a ich uczestnikami byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych z powiatu dębickiego. Plener został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Dwunasty plener malarski rozpoczął się wycieczką po miasteczku Chmielnik. Następnie młodzi malarze udali się do Celin, wioski przepełnionej magią wiejskiego krajobrazu. Młodzież spędziła tu trzy dni, poświęcając się pracy twórczej. Zwieńczeniem wydarzenia będzie poplenerowy wernisaż prac, który odbędzie się w Galerii Sztuki MOK.

W plenerze udział wzięli: Alicja i Aleksandra Mróz, Oliwia Kornaś, Julia Dentko, Roksana Kania, Małgorzata Surowiec, Gabriela Gągała, Lena Cieśla, Roksana Koper, Nikoletta Vasiliev, Łukasz Szpara                    i Jan Świętoń.

Nad warsztatem artystycznym uczniów czuwali plastycy: Ryszard Kucab oraz Mariola Zając.

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA

mammografia-miniZachęcamy panie w wieku 50 - 69 lat do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED. Badania zostaną przeprowadzone na Rynku w Dębicy w dniach 24 lipca br. w godzinach 11:00 - 17:00 oraz 25 lipca br. w godzinach 10:00 - 16:00. Bezpłatne badanie w technice obrazowania cyfrowego wykonywane jest w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.

 

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44.

 

ZOBACZ PLAKAT

 

ZOBACZ ULOTKĘ

887548Radni jednogłośnie udzielili dziś (11 czerwca br.) absolutorium Zarządowi Powiatu Dębickiego z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Wcześniej udzielenie absolutorium pozytywnie zaopiniowała Komisja Rewizyjna Rady Powiatu, pozytywną opinię wydała w tej sprawie również Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie.


- Chciałem bardzo serdecznie podziękować Państwu za to absolutorium – tuż po głosowaniu zwrócił się do wszystkich radnych Starosta Piotr Chęciek. – Dziękuję również Zarządowi poprzedniej kadencji, Panu Staroście Andrzejowi Regule i Wicestaroście Mateuszowi Paskowi. Dziękuję pani Skarbnik oraz pani Dyrektor Wydziału Budżetowo-Księgowego, które czuwały nad przygotowaniem i realizacją budżetu.


Starosta Chęciek podkreślił, że aktualnie odbywa się realizacja kluczowych inwestycji, na które już udało się zdobyć środki zewnętrzne. – Wszystkiego nie da się zrobić od razu. Jednak biorąc pod uwagę, że to dopiero połowa pierwszego roku 5-letniej kadencji, myślę, że mamy powody do zadowolenia – stwierdził.

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu VIII Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 11 czerwca 2019 r. (wtorek) o godz. 12:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy. 

 

11„Festiwal nauki i rozrywki” odbył się dzisiaj (31 maja br.) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy. W programie znalazły się pokazy naukowe połączone z eksperymentami, objazdowe planetarium, wystawa staroci oraz pokaz żonglerki. Dodatkowo dla wszystkich uczniów, z okazji jutrzejszego Dnia Dziecka, przygotowano szereg atrakcji - m. in. malowanie twarzy.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Dębicki.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie