rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

011Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Dębicy oraz Stowarzysznie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy serdecznie zapraszają na koncert z cyklu Młode Dębickie Talenty. Wykonawcami kocertu będą: Alicja Deszcz, Marta Kapustka oraz Michał Mroczek - uczniowie Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy.

 

Koncert odbędzie się 16 stycznia 2016 r. o godz. 17:00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy. Wstęp wolny!

 

ZOBACZ PLAKAT

starostwoDo 15 lutego 2016 roku potrwa konkurs na hasło promujące Powiat Dębicki. Każdy uczestnik może przedstawić maksymalnie trzy propozycje, zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych. Starosta Powiatu Dębickiego serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do zgłaszania swoich pomysłów.

 

Hasło promujące Powiat Dębicki powinno składać się maksymalnie z siedmiu słów i posiadać formę skrótu myślowego, odnoszącego się do cech i wartości regionu. Jednocześnie ma stanowić o oryginalności i odrębności Powiatu Dębickiego w sensie wyróżnienia go w sposób pozytywny spośród podobnych jednostek administracyjnych. Hasło należy wpisać drukowanymi literami w Formularzu Zgłoszenia, który stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu.

07 111Stowarzyszenie Nowy Dom w Nagawczynie informuje, że w okresie od dnia 01.08.2015 r. do 31.12.2015 r. zrealizowaliśmy pierwszy rok działań projektowych pn. „NAUKA ŁATWA SZTUKA” – wyrównywanie szans edukacyjno – społecznych wychowanków rodzinnych form pieczy zastępczej. Na realizację w/w projektu, decyzją Ministra Pracy i Polityki Społecznej otrzymaliśmy dotację z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

PlakatWOP2 2016W niedzielę (10 stycznia br.) kilkuset wolontariuszy wyjdzie na ulice powiatu dębickiego, by podczas XXIV fInału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. Ten dzień będzie obfitował w wiele atrakcji przygotowanych na rzecz WOŚP. Organizatorzy zapowiadają motoorkiestrę, szereg licytacji, koncerty, ciekawe pokazy i aktywny relaks z dębickimi klubami fitness.

 

Głównym organizatorem akcji jest Sztab "Kwiatek" działający przy Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Przedsięwzięcie wspiera m.in. dębickie Starostwo Powiatowe.

 

ZOBACZ PLAKAT I PROGRAM WOŚP

 

DSCF9423Kilka tysięcy osób, a wśród nich rodziny z dziećmi, podążało z Orszakiem Trzech Króli w Dębicy. Barwny pochód przemaszerował ulicami miasta wczoraj (6 stycznia br.), w dniu Święta Objawienia Pańskiego. W tym roku przyświecało mu hasło: „Nade wszystko miłosierdzie. Miłość. Pokój. Przebaczenie”.

 

Był to już trzeci Orszak w Dębicy. Pochód wyruszył około godziny 13.00 spod kościoła pw. Ducha Świętego, zaraz po nabożeństwie, któremu przewodniczył Ks. Biskup Stanisław Salaterski wspólnie z Ks. Janem Krupą, Proboszczem Parafii Matki Bożej Anielskiej oraz Ks. Prałatem Józefem Doboszem, Proboszczem Parafii Miłosierdzia Bożego.

DSCF9061Strategia została opracowana przez specjalistów z Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej (MSAP) działającej przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Integralną część prac nad dokumentem stanowiły konsultacje z liderami lokalnych społeczności, przedsiębiorcami, radnymi, wójtami oraz burmistrzami, których wnioski i uwagi pomogły kompleksowo sformułować misję oraz wizję rozwoju Powiatu Dębickiego.

 

- Dyskusjom nad Strategią towarzyszyło sporo emocji, cieszę się, że radni przyjęli dokument większością głosów. Myślę, że w perspektywie czasu okaże się, iż jest to dobra strategia, która spełni wiązane z nią oczekiwania – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

starostwo powiatowe budynekKonkurs potrwa do 15 stycznia 2016 roku. Ma wyłonić najciekawsze hasło promujące nasz region. Każdy uczestnik może przedstawić maksymalnie trzy propozycje, zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych. Starosta Powiatu Dębickiego serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do zgłaszania swoich pomysłów.

 

Hasło promujące Powiat Dębicki powinno składać się maksymalnie z siedmiu słów i posiadać formę skrótu myślowego, odnoszącego się do cech i wartości regionu. Jednocześnie ma stanowić o oryginalności i odrębności Powiatu Dębickiego w sensie wyróżnienia go w sposób pozytywny spośród podobnych jednostek administracyjnych. Hasło należy wpisać drukowanymi literami w Formularzu Zgłoszenia, który stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu.

150 orszak6 stycznia 2016 r., w Święto Objawienia Pańskiego, po raz trzeci ulicami naszego  miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku przyświeca hasło: „Nade wszystko miłosierdzie. Miłość. Pokój. Przebaczenie”.

 

Msza św. poprzedzająca wymarsz orszaku rozpocznie się w Kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy o godz. 12.00. Po nabożeństwie orszak wyruszy z Ronda im. Ks. Józefa Leśniowskiego i podąży ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Strażacką oraz Rzeszowską do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożą pokłon Świętej Rodzinie.

DSCF9240Dziś (30 grudnia br.) Starosta Powiatu Dębickiego przekazał sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy najlepsze prace plastyczne i fotograficzne autorstwa młodych mieszkańców naszego regionu. Ekspozycja, na którą składa się blisko pół setki dzieł, jest efektem dwóch konkursów zorganizowanych przez Starostwo. Zdjęcia i rysunki zostaną zlicytowane  podczas 24. finału WOŚP na rzecz zakupu urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

DSCF9074Koncert kolęd i pastorałek w Państwowej Szkole Muzycznej uświetnił spotkanie opłatkowe samorządowców Ziemi Dębickiej. Wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli duchowieństwa, oświaty, kultury, służb mundurowych, przedsiębiorców, mediów oraz dyrektorów wydziałów i jednostek organizacyjnych podległych Starostwu.

 

Spotkanie odbyło się 29 grudnia br. Podczas koncertu, publiczność wysłuchała tradycyjnych kolęd w zupełnie nowych, ciekawych aranżacjach oraz mniej znanych pastorałek i utworów świątecznych w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej.

 

Zanim jednak na scenie pojawili się młodzi artyści, gości powitał Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła. Następnie głos zabrał Starosta Andrzej Reguła, który podsumował wydarzenia mijającego roku, opowiedział pokrótce o planach dotyczących najbliższych 12 miesięcy i życzył zebranym wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

 

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali lustrzanej PSM, gdzie ks. Prałat Ryszard Piasecki, Proboszcz Parafii pw. Świętej Jadwigi w Dębicy, odmówił modlitwę, po czym zebrani - łamiąc się opłatkiem - składali sobie wzajemne życzenia.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie