rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

euro-banknotes-3212757 1920W ramach inwestycji powstanie 1,6 km chodnika i będzie przeprowadzony gruntowny remont 2,2 km drogi nr 1182R w Nagoszynie (gm. Żyraków). Dotacja na przebudowę, o którą postarał się Powiat Dębicki, pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Projekt przygotowany przez Zarząd Dróg Powiatu Dębickiego znalazł się wśród zadań zatwierdzonych do realizacji przez Prezesa Rady Ministrów. Przyznane dofinansowanie to dokładnie 1 619 209 zł. Natomiast całkowity koszt inwestycji oszacowano na 2 698 682 zł.

 

Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie zadania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace remontowe ruszą początkiem czerwca 2019 r.

 

Fot. Pixabay

moja flagaDla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja. Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę.

 

Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało spot zapraszający wszystkich Polaków do wywieszenia polskiej flagi pt. „Niepodległa – moja flaga”. Można go obejrzeć i udostępnić ze stron:

 

https://youtu.be/eXEGIyNMmEs

https://tiny.pl/tr91l

 

ZOBACZ PLAKAT

2223665-33Swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy prezentowali dziś (25 kwietnia br.) w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy młodzi mieszkańcy powiatu dębickiego. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i podstawówek. Pokaz ratownictwa przygotowała też Państwowa Straż Pożarna.

 

W pierwszej kategorii Puchar Starosty wywalczyła reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. W drugiej - drużyna Miejskiego Gimnazjum nr 4, które działa w ramach dębickiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi. Natomiast w trzeciej kategorii zwyciężyli przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Gratulacje i puchary wręczył uczestnikom pan Adam Pieniążek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

2564787444-21Kilkaset osób uczestniczyło w uroczystościach patriotyczno–religijnych na Górze Śmierci w Gminie Dębica, gdzie w latach 1940-1944 zginęło kilkanaście tysięcy jeńców różnej narodowości, przetrzymywanych w niemieckich obozach pracy przymusowej. Każdego roku żywi oddają tutaj hołd pomordowanym. W obchodach biorą udział również byli więźniowie oraz ich krewni.

Uroczystości odbyły się dzisiaj (24 kwietnia br.). Rozpoczęto je odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie młodzież zaprezentowała część artystyczną, poświęconą pamięci Stanisławy Leszczyńskiej – położnej i więźniarki obozu Auschwitz-Birkenau, która opisała swoje przeżycia w „Raporcie położnej z Oświęcimia”.


Następnie odbył się Apel Pamięci zakończony salwą honorową. Zwieńczeniem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary obozu. Obchody zorganizowała Gmina Dębica przy wsparciu m.in. Powiatu Dębickiego, który reprezentowali Starosta Piotr Chęciek, Wicestarosta Adam Pieniążek oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anna Mazur.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

5522488-3Inteligentny system identyfikacji pieszego, który ma zwracać uwagę kierowców, sprawia że zainstalowane lampy LED, animowane znaki D-6 oraz doświetlenie aktywują się w momencie, gdy do pasów podchodzi pieszy. System zostanie zamontowany w trzech newralgicznych punktach drogi powiatowej nr 1295R w Dębicy.

 

Będą to przejścia dla pieszych na ulicach: Krakowskiej (pasy naprzeciwko szpitala) oraz Rzeszowskiej (vis-à-vis placu Gryfitów i naprzeciwko Zespołu Szkół Zawodowych nr 1).

 

Ze statystyk policji wynika, że na tych trzech przejściach, w ciągu ostatnich kilku lat, doszło do 22 niebezpiecznych sytuacji drogowych z udziałem pieszych, z czego aż cztery to wypadki śmiertelne. Stąd potrzeba realizacji inwestycji, która ma w znaczącym stopniu obniżyć ryzyko występowania podobnych zdarzeń w przyszłości.

 

Całość zadania ma kosztować 119,5 tys. zł. Większa część tej kwoty - 100 tys. zł - stanowi dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Inteligentny system zostanie zainstalowany do końca listopada br. w ramach przygotowanego przez Zarząd Dróg Powiatowych projektu „Poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez montaż aktywnych przejść dla pieszych przy ul. Krakowskiej oraz ul. Rzeszowskiej (2 szt.) w Dębicy wraz z doświetleniem”.

 

Projekt obejmuje także spotkania uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, PSP nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego dębickiej Komendy Powiatowej Policji w celu podniesienia wiedzy wśród uczestników ruchu drogowego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

wielkanoc 2019 powiat ol

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu VII Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 13:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

siedziba starostwaW dniu 19 kwietnia 2019 r. w Wielki Piątek skróceniu ulega czas pracy Starostwa Powiatowego w Dębicy do godz. 13:00.

 

Do godz. 15:30 będą pełnione dyżury pracowników w Wydziale Komunikacji i Transportu, w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru oraz w Kancelarii Ogólnej. Za utrudnienia przepraszamy.

ogniwko-3222255-17W konkursie wzięło udział 73 uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Dębicy, Rzeszowa, Mielca, Bochni i Baranowa Sandomierskiego. Swoje dzieła - poza konkursem - prezentowali również starsi modelarze.

 

Wśród replik, które budziły największe zainteresowanie, znalazł się statek kosmiczny - Sokół Milenium - zbudowany z 7,5 tys. klocków LEGO oraz dwupoziomowa makieta kolejowa z jeżdżącymi pociągami.

 

Jubileuszowy konkurs został zorganizowany przez Koło Historyczno-Modelarskie "Ogniwko" w Zespole Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy, przy wsparciu finansowym Powiatu Dębickiego. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

555588887777444-11Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w konferencji „Instrumenty współpracy dla przedsiębiorców”, zorganizowanej przez Powiat Dębicki, Stowarzyszenie Dębicki klub Biznesu oraz Centrum Medyczne „Medyk”.


To ostatnie działa na podkarpackim rynku od 30 lat, a niedługo uruchomi swój kolejny oddział również w Dębicy. Będzie się on mieścił się przy ul. Kwiatkowskiego, w budynku zajmowanym niegdyś przez hotel.


„Medyk” będzie w Dębicy świadczył usługi z zakresu lecznictwa, rehabilitacji medycznej i wieloprofilowej diagnostyki. Uruchomienie oddziału centrum ma przede wszystkim zaowocować poszerzeniem oferty usług dla pacjentów w powiecie dębickim.


Ponadstandardowa opieka medyczna była jednym z tematów poruszanych podczas konferencji, która odbyła się 12 kwietnia br. W trakcie spotkania przedstawiciel Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego omawiał także kwestie związane z właściwą obsługą inwestorów w kontekście udzielania pożyczek na działalność bieżącą oraz finansowania inwestycji w UE. Natomiast reprezentant Podkarpackiego Centrum Innowacji mówił o korzyściach wynikających z łączenia biznesu z nauką.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie