rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

29 01Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia, radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa oraz smacznego święconego w gronie najbliższych

miniaturaDnia 24 marca 2015 br. w Galerii Sztuki MOK w Dębicy odbył się  wernisaż prac Wojewódzkiego Konkursu „Współczesna pisanka wielkanocna” zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy we współpracy  ze Starostwem Powiatowym w Dębicy oraz Galerią Sztuki MOK
w Dębicy. W konkursie którego celem jest kultywowanie tradycji związanej ze Świętami  Wielkanocnymi, aktywizacja dzieci i młodzieży do pracy twórczej oraz wzbogacenie warsztatu plastycznego  udział wzięło 68 prac uczniów z ośmiu placówek: Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Jaśle, Brzozowie, Strzyżowie, Leżajsku, Przemyślu, Jarosławiu oraz Zespołów Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu i Dębicy.

Komisja artystyczna, którą tworzyli  - Ryszard Kucab –artysta plastyk kierownik Galerii Sztuki MOK w Dębicy,  Adam Sypel - artysta plastyk, Marek Szymaszek – plastyk, Mariola Zając - Galeria Sztuki MOK, Magdalena Daniek - Galeria Sztuki MOK postanowiła przyznać:

W dniu 20 marca 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej w celu wyłonienia 8 laureatów XV Powiatowego Etapu Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Komisja Konkursowa w składzie:

  • Barbara Pelczar - Białek – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy,
  • Agnieszka Radwańska – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki,
  • Małgorzata Gargas – Dyrektor  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dębicy,
  • Stanisława Dentko-Homlak  – Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Dębicy,
  • Paweł Morawczyński – Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej,

DSC0020219 marca 2015 roku w Zespole Szkół Nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy odbył się VIII Dzień Kariery. Tę cykliczną imprezę, która w tym roku miała już swoją ósmą edycję, zorganizował Zespół Szkół Nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy.
        Celem, który niezmiennie i od początku przyświeca organizatorom jest znalezienie płaszczyzny do rozmów o wartości pracy i jej miejscu w życiu człowieka, o prawidłowych wyborach edukacyjnych i zawodowych, o problemach, z jakimi boryka się szkolnictwo zawodowe. Jest nim także przyczynienie się do podniesienia prestiżu kształcenia zawodowego oraz zwrócenie uwagi na wspólne korzyści wynikające ze współpracy szkół z pracodawcami.

25 019 kwietnia br. o godz. 11:00 w podziemiach kościoła klasztornego przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy odbędzie się konferencja poświęcona tematyce uzależnień.

 

Wezmą w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego.

 

 

ZOBACZ PLAKAT

24 06Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził w piątek 13 marca br. powiat dębicki. Głowę Państwa powitali w Dębicy - stolicy powiatu, Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Wicestarosta Mateusz Pasek oraz Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz.

 

Prezydent spotkał się w dębickim ratuszu z samorządowcami i mieszkańcami powiatu dębickiego. W spotkaniu uczestniczyli również parlamentarzyści – Krystyna Skowrońska oraz Renata Butryn, jak również Wojewoda Podkarpacki - Małgorzata Chomycz – Śmigielska. W trakcie swojego wystąpienia zwrócił uwagę na zdecydowane i efektywne działania lokalnych samorządów, zmierzające do wyrównywania różnic pomiędzy Podkarpaciem a pozostałymi regionami Polski. Szczególnie podkreślił wspieranie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, co w połączeniu z aktywnością oraz kreatywnością mieszkańców Podkarpacia z roku na rok przynosi coraz lepsze efekty.

23 0119 marca (czwartek) od godz. 14.00 obok stadionu przy ul. Akademickiej w Dębicy będzie wydawana żywność: owoce i warzywa dla wszystkich chętnych mieszkańców miasta i powiatu.

Organizatorem akcji jest Bank Żywności w Tarnobrzegu i Urząd Miejski w Dębicy.

Dzisiaj, 13 marca z wizytą w Dębicy gościł będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski. Prezydent Bronisław Komorowski do Dębicy przyjedzie około godziny 14.00. O godzinie 14.40 w Urzędzie Miejskim przy ul. Ratuszowej odbędzie się spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Dębicy. W dalszej części swojej wizyty Prezydent RP odwiedzi firmę Darco oraz zwiedzi ekspozycję historyczno-dydaktyczną przy Górze Śmierci w Pustkowie.

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest nagradzanie właścicieli mikrofirm prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes, zakorzeniony w lokalnych społecznościach. Konkurs skierowany jest do mikroprzedsiębiorców, którzy zatrudniają mniej niż 10 pracowników i których roczne obroty lub suma bilansowa nie przekroczyły 2 mln euro.

Kategorie konkursowe:

    START - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność po 1 stycznia 2012 roku
    PROGRES - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność między 1 stycznia 2008 a 31 grudnia 2011 roku
    SENIOR - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność przed 1 stycznia 2008 roku.

Nagroda Główna - spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybrany zwycięzca - zdobywca tytułu MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU 2015, który otrzyma nagrodę główną w wysokości 40 000 zł.

Wyróżnienia - Dla najlepszych mikroprzedsiębiorców w każdej z czterech kategorii zostanie przyznane wyróżnienie w wysokości 10 000 zł. W przypadku wysokiego poziomu zgłoszonych firm kapituła rezerwuje sobie możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursu przyzna również nagrodę w kategorii specjalnej - MŁODY BIZNES, skierowanej do mikroprzedsiębiorców urodzonych po 1 stycznia 1986 roku.

W celu zgłoszenia do konkursu należy wypełnić formularz umieszczony na stronie mikroprzedsiębiorcaroku.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia 2015 roku.

 

POBIERZ ULOTKĘ INFORMACYJNĄ

7 marca 2015 r. w Domu Kultury „KOSMOS” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenie im Edmunda Bojanowskiego DOBROĆ zorganizowało konferencję, w trakcie której poruszano najważniejsze aspekty życia rodziny we współczesnym świecie. W konferencji udział wzięli wychowawcy, pedagodzy, psychologowie oraz mieszkańcy powiatu dębickiego. Wśród gości honorowych byli: Jan Warzecha - poseł na Sejm RP,  Stefan Bieszczad - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Andrzej Reguła – Starosta Powiatu Dębickiego oraz Mariusz Szewczyk – Burmistrz Miasta Dębica.
    Starosta Andrzej Reguła w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt, że  „(…) Nie inwestuje się w rodziny jako podstawowe komórki społeczne, od których to przecież zależy pomyślność państwa. Nie stawia się za wzór rodzin wielodzietnych, wielopokoleniowych uważając takie zjawiska za niepożądany przeżytek. Dopuszcza się jako społecznie akceptowany relatywizm moralny. Zapomina się o życiowej prawdzie, że najlepszą inwestycją kapitałową jest człowiek. Możemy inwestować w nowe technologie, ale jeżeli nie będziemy jako naród dbali
o rodzinę, zagwarantowanie jej odpowiednich warunków życiowych, pewność egzystencji, zdrowe relacje oparte na wzajemnej miłości i zrozumieniu, stracimy potężną siłę w niej tkwiącą, (…)”.

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie