rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

25 019 kwietnia br. o godz. 11:00 w podziemiach kościoła klasztornego przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy odbędzie się konferencja poświęcona tematyce uzależnień.

 

Wezmą w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego.

 

 

ZOBACZ PLAKAT

24 06Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził w piątek 13 marca br. powiat dębicki. Głowę Państwa powitali w Dębicy - stolicy powiatu, Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Wicestarosta Mateusz Pasek oraz Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz.

 

Prezydent spotkał się w dębickim ratuszu z samorządowcami i mieszkańcami powiatu dębickiego. W spotkaniu uczestniczyli również parlamentarzyści – Krystyna Skowrońska oraz Renata Butryn, jak również Wojewoda Podkarpacki - Małgorzata Chomycz – Śmigielska. W trakcie swojego wystąpienia zwrócił uwagę na zdecydowane i efektywne działania lokalnych samorządów, zmierzające do wyrównywania różnic pomiędzy Podkarpaciem a pozostałymi regionami Polski. Szczególnie podkreślił wspieranie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, co w połączeniu z aktywnością oraz kreatywnością mieszkańców Podkarpacia z roku na rok przynosi coraz lepsze efekty.

23 0119 marca (czwartek) od godz. 14.00 obok stadionu przy ul. Akademickiej w Dębicy będzie wydawana żywność: owoce i warzywa dla wszystkich chętnych mieszkańców miasta i powiatu.

Organizatorem akcji jest Bank Żywności w Tarnobrzegu i Urząd Miejski w Dębicy.

Dzisiaj, 13 marca z wizytą w Dębicy gościł będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski. Prezydent Bronisław Komorowski do Dębicy przyjedzie około godziny 14.00. O godzinie 14.40 w Urzędzie Miejskim przy ul. Ratuszowej odbędzie się spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Dębicy. W dalszej części swojej wizyty Prezydent RP odwiedzi firmę Darco oraz zwiedzi ekspozycję historyczno-dydaktyczną przy Górze Śmierci w Pustkowie.

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest nagradzanie właścicieli mikrofirm prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes, zakorzeniony w lokalnych społecznościach. Konkurs skierowany jest do mikroprzedsiębiorców, którzy zatrudniają mniej niż 10 pracowników i których roczne obroty lub suma bilansowa nie przekroczyły 2 mln euro.

Kategorie konkursowe:

    START - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność po 1 stycznia 2012 roku
    PROGRES - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność między 1 stycznia 2008 a 31 grudnia 2011 roku
    SENIOR - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność przed 1 stycznia 2008 roku.

Nagroda Główna - spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybrany zwycięzca - zdobywca tytułu MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU 2015, który otrzyma nagrodę główną w wysokości 40 000 zł.

Wyróżnienia - Dla najlepszych mikroprzedsiębiorców w każdej z czterech kategorii zostanie przyznane wyróżnienie w wysokości 10 000 zł. W przypadku wysokiego poziomu zgłoszonych firm kapituła rezerwuje sobie możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursu przyzna również nagrodę w kategorii specjalnej - MŁODY BIZNES, skierowanej do mikroprzedsiębiorców urodzonych po 1 stycznia 1986 roku.

W celu zgłoszenia do konkursu należy wypełnić formularz umieszczony na stronie mikroprzedsiębiorcaroku.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia 2015 roku.

 

POBIERZ ULOTKĘ INFORMACYJNĄ

7 marca 2015 r. w Domu Kultury „KOSMOS” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenie im Edmunda Bojanowskiego DOBROĆ zorganizowało konferencję, w trakcie której poruszano najważniejsze aspekty życia rodziny we współczesnym świecie. W konferencji udział wzięli wychowawcy, pedagodzy, psychologowie oraz mieszkańcy powiatu dębickiego. Wśród gości honorowych byli: Jan Warzecha - poseł na Sejm RP,  Stefan Bieszczad - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Andrzej Reguła – Starosta Powiatu Dębickiego oraz Mariusz Szewczyk – Burmistrz Miasta Dębica.
    Starosta Andrzej Reguła w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt, że  „(…) Nie inwestuje się w rodziny jako podstawowe komórki społeczne, od których to przecież zależy pomyślność państwa. Nie stawia się za wzór rodzin wielodzietnych, wielopokoleniowych uważając takie zjawiska za niepożądany przeżytek. Dopuszcza się jako społecznie akceptowany relatywizm moralny. Zapomina się o życiowej prawdzie, że najlepszą inwestycją kapitałową jest człowiek. Możemy inwestować w nowe technologie, ale jeżeli nie będziemy jako naród dbali
o rodzinę, zagwarantowanie jej odpowiednich warunków życiowych, pewność egzystencji, zdrowe relacje oparte na wzajemnej miłości i zrozumieniu, stracimy potężną siłę w niej tkwiącą, (…)”.

00W roku bieżącym Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który zainaugurowano w Dębicy 20 lutego 2015 r. wykładem prof. dra hab. Krzysztofa Szwagrzyka – pełnomocnika Prezesa IPN ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego „Ekshumacje Żołnierzy Niezłomnych – metodologia i znaczenie społeczne”oraz koncertem Lecha Makowieckiego, przyjął rangę obchodów wojewódzkich.    
    1 marca Mszą św. w Kościele pw. św. Jadwigi w Dębicy z udziałem, między innymi, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Starosty Powiatu Dębickiego Andrzeja Reguły oraz Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka rozpoczęły się oficjalne uroczystości, które po mszy św. kontynuowano z ceremoniałem patriotycznym na Cmentarzu Wojskowym. Wziął w nich udział XVI Tczewski Batalion Saperów z Niska, który po odczytaniu Apelu Poległych oddał salwę honorową.

17 0225 lutego 2015 r. w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego odbył się I Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich., w którym uczestniczyło 19 KGW reprezentujących wszystkie gminy powiatu dębickiego.

 

Tradycja, historia, folklor... Te zapisywane karty działalności Kół Gospodyń Wiejskich stanowią swoistego rodzaju dziedzictwo dla przyszłych pokoleń, dokumentują kultywowanie  obrzędów wsi ziemi dębickiej. Zachwyciły kroniki pomysłowością ich prowadzenia, żartem, dobrze rozumianą rubasznością, wierszem, zdjęciami, ozdobnikami, treścią i pismem – piękną kaligrafią, tak rzadko niestety już dziś spotykaną.

15 160„Rodzina jak dziś budować ja od wewnątrz i ochraniać od zewnątrz” pod takim tytułem w sobotę 7 marca br. w Domu Kultury „Kosmos” MOK, odbędzie się konferencja naukowa. Ten cykl corocznych sympozjów organizowany jest przez Stowarzyszenie  im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, przy współudziale między innymi Powiatu Dębickiego.

 

W roku bieżącym uczestnicy konferencji wysłuchają następujących prelekcji:

„Jedność małżeństwa fundamentem skutecznego wychowania”
- dra hab. Mieczysława Guzewicza z Gorzowa Wielkopolskiego
„Osoba niepełnosprawna w rodzinie – dar i wyzwanie”
- mgr Katarzyny Wnęk – Joniec z Fundacji „Podaruj mi Skrzydła”
„Współczesna emigracja a kondycja rodziny – Polskie migracje – doświadczenia dziejów”

- mgr Macieja Małozięcia – Katolicki Uniwersytet Lubelski
„Współczesna emigracja zarobkowa”
- mgr Aleksandry Małozięć  - Katolicki Uniwersytet Lubelski
„Rodzina w służbie społeczeństwu, społeczeństwo w służbie rodzinie”
- prof. dr hab. Aliny Rynio i dr hab. Danuty Opozdy – Kotlicki Uniwersytet Lubelski

 

po których rozpocznie się  panel dyskusyjny „Afirmacja rodziny niezbędna dla życia człowieka i przyszłości ludzkiej cywilizacji”.

 

Zapraszamy

 

ZOBACZ PLAKAT

14 01Stowarzyszenie im. bł. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” wraz z partnerami organizuje w Dębicy w dniu 7 marca br. konferencję naukową poświęconą rodzinie pod hasłem „Rodzina – jak dziś budować ją od wewnątrz i ochraniać od zewnątrz?”.

 

W ramach konferencji planowane są m.in.: Msza Święta w intencji rodzin, część wykładowa, na którą złożą się wykłady o małżeństwie, niepełnosprawności w rodzinie, emigracji oraz współpracy na linii społeczność lokalna – rodzina, a także sesja plakatowa.

 

W związku z tym stowarzyszenie zwraca się z propozycją i zaproszeniem do bezpłatnej prezentacji instytucji, szkoły, czy innego podmiotu prowadzącego różne formy pomocy rodzinie do wystawienia stoiska z ulotkami, materiałami promocyjnymi i plakatami informującymi o swej działalności. Należy żywić nadzieję, że sesja plakatowa z ich udziałem zaowocuje w przypadku rodzin, częstokroć borykających się z licznymi problemami, wzrostem świadomości w zakresie możliwości korzystania z różnorodnych, oferowanych form pomocy.


Za organizację sesji plakatowej odpowiedzialna jest s. Augustiana Rusin (Dębica, ul. Krakowska 15, tel. 14 6822290). Materiały, które mają być zaprezentowane podczas sesji plakatowej można dostarczyć do dnia 28 lutego 2015 r. na ww. adres.

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie