rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

215478888899-28Uroczystości w centrum miasta, organizowane przy udziale 33. Batalionu Lekkiej Piechoty 3. PBOT im. Ł. Cieplińskiego, rozpoczęły wczoraj (10 marca br.) patriotyczno-religijne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy. – „Ponieważ żyli prawem wilka, Historia o nich głucho milczy” pisał poeta Zbigniew Herbert – zwrócił się do zebranych na Rynku Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego. – Nie udało się jednak władzy sowieckiej doprowadzić do tego, aby nasi Bohaterowie pozostali wiecznie nieznani. Wracają nasi Bohaterowie, wraca pamięć o Nich.


Po tym jak Starosta powitał wszystkich zgromadzonych, głos zabrał Burmistrz Dębicy. Następnie złożono kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Chwilę później uczestnicy uroczystości, na czele z Miejską Orkiestrą Dętą, przeszli z Rynku do kościoła pw. Św. Jadwigi w Dębicy, gdzie odprawiono nabożeństwo w intencji bohaterów Polski Podziemnej.


Po mszy św. zebrani udali się na cmentarz wojskowy, by uczestniczyć w modlitwie i apelu pamięci. Oddano tam także salwę honorową i złożono kwiaty. Dębickie obchody zakończył wieczorny koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka: „Podziemna Armia Powraca”. Na scenie Domu Kultury „Mors” zaprezentowali się również młodzi wykonawcy z Grupy Artystycznej SAFO.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

erasmus 2019Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież.

 

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe m.in. szkół oraz instytucji i organizacji działających na rzecz młodzieży.

 

Już 21 marca br. mija najbliższy termin na składanie wniosków na dofinansowanie z programu Partnerstwa strategiczne w sektorze Edukacja szkolna, a do 30 kwietnia br. można składać wnioski na Wymiany młodzieżowe w sektorze Młodzież.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

34 31Blisko 30 KGW uczestniczyło w V Powiatowym Przeglądzie Kronik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego 2019.

 

Podczas przeglądu przedstawicielki KGW prezentowały dorobek ostatniego roku swojej działalności. W podziękowaniu za swój trud włożony w krzewienie polskiej tradycji i kultury Panie z Kół Gospodyń Wiejskich odebrały z rąk Starosty Powiatu Piotra Chęćka, Wicestarosty Adama Pieniążka oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Michała Maziarki dyplomy oraz bony upominkowe.

 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. samorządowcy i radni ziemi dębickiej, dyrektorzy gminnych centrów kultury, a także reprezentanci instytucji związanych z działalnością na rzecz rolnictwa.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

wl 19Powiat Dębicki przystąpił do drugiej edycji programu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych, który umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego z terenu naszego powiatu.

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

 

Dzięki udziałowi w projekcie mieszkańcy powiatu dębickiego mogą rozliczyć swój PIT za 2018 rok za pomocą specjalnie utworzonego darmowego programu. Na naszej stronie internetowej znajduje się przycisk, który bezpośrednio przekieruje Państwa do programu.

 

Wskazanie konkretnej organizacji pożytku publicznego w zeznaniu podatkowym skutkuje tym, że 1% należnego podatku nie trafia do budżetu państwa, tylko na konto wybranej organizacji.

 

PRZEKAŻ 1% PODATKU ORGANIZACJI

32 06Uroczystego otwarcia bloku operacyjnego oraz lądowiska dla helikopterów dokonali dzisiaj (28.02.2019 r.) w dębickim szpitalu: poseł na Sejm RP Pan Jan Warzecha, Pani Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Starosta poprzedniej kadencji Andrzej Reguła, Waldemar Szumny przedstawiciel Marszałka Województwa podkarpackiego, Robert Bugaj Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Walenty Twardy przedstawiciel firmy ERBUD oraz dyrektor ZOZ w Dębicy Przemysław Wojtys.

 

Uczestnicy wydarzenia mogli z bliska zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem bloku oraz podziwiać panoramę miasta z wysokości lądowiska dla helikopterów usytuowanego na dachu nowego obiektu.

 

Całkowita wartość inwestycji wyniosła prawie 20 mln zł.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

horyzontEdukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC po raz dziewiąty organizuje rekrutację do swojego flagowego programu stypendialnego. Program Stypendialny Horyzonty to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenia w dużym mieście i którzy chcą uczyć się, jednocześnie dbając o rozwój osobisty i zaangażowanie obywatelskie.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

31 06W podziękowaniu za całokształt działalności NGO w powiecie dębickim, Starostwo Powiatowe w Dębicy zorganizowało szkolenie z okazji Światowego Dnia NGO.

 

Szkolenie przeprowadził wieloletni praktyk, członek komisji oceniających oferty w otwartych konkursach ofert, koordynator licznych projektów, członek Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, dr Maciej Kunysz.

 

Mamy nadzieję, że stowarzyszenia wyniosły dużo praktycznej wiedzy, dzięki której będą mogły rozwijać swoją dalszą działalność.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

uwWojewoda Podkarpacki i Biuro Programu „Niepodległa” zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące naboru wniosków o dotacje z programu „Niepodległa”. Dotacje są przeznaczone dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych.

 

Spotkanie informacyjne odbędzie się 27 lutego 2019 r. w sali Kolumnowej Podkarpackiego  Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15, o godz. 12.00.

 

Spotkanie kierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych planujących realizację w 2019 roku projektów związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości i odbudowy Polski. Ze środków programu dotacyjnego „Niepodległa” można będzie współfinansować m.in. festiwale, koncerty, spektakle, wystawy czy projekty animacyjno-edukacyjne, zwłaszcza te oparte na interakcji i współdziałaniu, a także  przygotowanie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych. Projekty powinny wpisywać się w świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski i odbudowy polskiej państwowości.

 

Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 25 lutego br. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

5555888999Radni zdecydowali dziś (20 lutego br.) podczas V Sesji Rady Powiatu Dębickiego o zwiększeniu wydatków budżetowych na poczet zabezpieczenia wkładu własnego, niezbędnego do pozyskania z budżetu państwa dofinansowania na budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Dofinansowanie, o które będzie starał się Powiat, to kwota 4,4 mln zł. Planowana suma wydatków na tę inwestycję w 2019 r. – po otrzymaniu dotacji – ma wynieść niewiele ponad 8,8 mln zł.


– Wierzę, że dzięki tym wszystkim działaniom, zaangażowaniu wielu osób, zrozumieniu powagi problemu funkcjonowania dzieci i młodzieży w obecnym budynku szkoły, realne staje się by w tym roku udało się rozpocząć i zakończyć budowę w stanie surowym otwartym – mówi Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.


Postęp w kwestii budowy szkoły to efekt szeregu rozmów jakie prowadzono w ostatnich miesiącach. Starosta Powiatu Dębickiego, wspólnie z posłem Janem Warzechą, odwiedził w tej sprawie Ministerstwo Edukacji. Natomiast dzięki pomocy Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Mateusza Kutrzeby, obecny budynek szkoły odwiedziła Pani Poseł Prof. Józefina Hrynkiewicz. Jej zaangażowanie w konsekwencji doprowadziło do spotkań i rozmów z Panią Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską, Panem Ministrem Inwestycji i Rozwoju Jerzym Kwiecińskim, Panią Wojewodą Podkarpacką Ewą Leniart, Panią Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewą Draus oraz wieloma innymi przedstawicielami instytucji rządowych i wojewódzkich. W spotkaniach tych uczestniczyli m.in. Wicestarosta Adam Pieniążek i Przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka.


Sytuacja związana z obecnym funkcjonowaniem ZSS oraz z planowaną budową została przedstawiona również Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. - W bardzo szybkim czasie uzyskaliśmy zapewnienie o pełnym wsparciu przy realizacji tego zadania co potwierdzają pisma otrzymane z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – podkreśla Starosta Piotr Chęciek.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega Wiesław Kania, Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Rodzinie i Najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

 


p.-Wiesaw-Kania-2

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie