rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

Targi-wdkarskie-RzeszwI Podkarpackie Targi Wędkarskie CARPATHIA FISHING, konferencja „Wędkarstwo od kuchni”, warsztaty dla najmłodszych, pokazy i konkursy – to atrakcje dedykowane pasjonatom wędkarstwa. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych w najbliższy weekend (16 - 17 lutego br. w godz. 10.00 - 17.00) do G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu V Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 20 lutego 2019 r. (środa) o godz. 13:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

Konkurs MySocialEurope 028 maja br. w Sibiu, w Rumunii - w ramach Dialogu Obywatelskiego – 300 młodych Europejczyków, rozmawiać będzie o przyszłości Europy z Komisją Europejską. W gronie debatujących znajdą się również trzej zwycięzcy konkursu fotograficznego #MySocialEurope.

 

#MySocialEurope to konkurs fotograficzny skierowany do osób w wieku 18-30 lat, mieszkających w Unii Europejskiej. Zadanie konkursowe polega na zrobieniu zdjęcia, które pokaże, jak powinny być rozwijane prawa socjalne w Europie.

 

Zdjęcia w konkursie #MySocialEurope można zgłaszać do 04 marca 2019 roku. Obok zaproszenia do udziału w spotkaniu w Rumunii, zwycięzcy otrzymają również bilety Interrail, umożliwiające podróż pociągiem po całej Europie. Ponadto zostanie wyłonionych kolejnych 12 prac, a ich autorzy otrzymają aparaty Fujifilm Instax (Mini 90 neo classic) oraz etui i paczkę filmów instax. Podczas Dialogu zostanie również zorganizowana wystawa, na której zostaną zaprezentowane nagrodzone prace.

 

Organizatorzy przewidzieli również inne nagrody dla autorów dalszych miejsc w konkursie. Bliższe informacje o konkursie znajdują się na portalu organizatora.

zdjcie-do-newsaOrganizator wydarzenia - Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania - obiecuje, że na poszukujących zatrudnienia i gotowych na nowe wyzwania zawodowe będą czekać ciekawe oferty pracy od najprężniejszych firm. XVIII już targi odbędą się w czwartek (14 lutego br.) w Hali Podpromie w Rzeszowie. Start o godz. 10.00, zakończenie - 16.00.

 

Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zapoznać się z ofertami 50 pracodawców z naszego regionu, a także z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Gliwic, Opola, z USA i Niemiec, m.in. z branży lotniczej, produkcyjnej, informatycznej, motoryzacyjnej, finansowej, doradczej, consultingowej, bankowej oraz usługowej.

karuzelaminiZespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy zaprasza dzieci zainteresowane nauką w szkole muzycznej na zajęcia edukacyjne. Kandydaci na uczniów będą uczestniczyć w zajęciach muzyczno–ruchowych oraz w audycjach poświęconych wybranym instrumentom muzycznym.

Dzieci i ich opiekunowie otrzymają możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w szkole artystycznej. Będzie to również okazja do sprawdzenia u kandydatów predyspozycji muzycznych. Zajęcia odbywać się będą w soboty: 02.03.2019 r., 16.03.2019 r., 30.03.2019 r. oraz 13.04.2019 r., zawsze o godz. 10:00 w budynku dębickiej szkoły muzycznej przy ul. Kościuszki 8.


Oferta edukacyjna dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat wraz z opiekunami. Wszyscy chętni proszeni są o kierowanie zgłaszeń na adres e-mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie wypełnionego formularza do sekretariatu szkoły.

 

ZOBACZ PLAKAT

building-2058 1920W związku z potrzebą zapewnienia mieszkańcom dostępu do rzetelnej informacji na temat pogarszającej się jakości i rosnącego poziomu zanieczyszczenia powietrza, w powiecie dębickim został uruchomiony powiatowy monitoring powietrza (PMP). Jest on złożony z urządzeń, które mierzą poziom stężenia pyłów PM2.5, PM10, temperaturę, ciśnienie i wilgotność.


W oparciu o dane uzyskane dzięki PMP na mapie online oznaczane są informacje o aktualnym stopniu zanieczyszczenia powietrza. Mapa znajduje się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego, co zapewnia wszystkim zainteresowanym łatwy i szybki dostęp do informacji. Są one udostępniane również za pośrednictwem aplikacji mobilnych dla systemu Android lub systemu Apple.


Na PMP w powiecie dębickim składa się 10 czujników jakości powietrza zamontowanych na budynkach: Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II (ul. Rzeszowska 78) oraz Starostwa Powiatowego (ul. Parkowa 28) w Dębicy, Zespołu Szkół w Pustyni (Pustynia 160, gm. Dębica), Urzędu Gminy w Żyrakowie (Żyraków 137), Liceum Ogólnokształcącego im. S. Petrycego w Pilźnie (ul. Lwowska 14), Urzędu Miejskiego w Brzostku (ul. Rynek 1), Urzędu Gminy w Jodłowej (Jodłowa 1), Urzędu Gminy w Czarnej (ul. Dworcowa 6), na budynku Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu (Pustków-Osiedle 34A, gm. Dębica), a także na budynku Domu Pomocy Społecznej im. Ojca Pio (ul. 23 sierpnia 3) w Dębicy.


SPRAWDŹ JAKOŚĆ POWIETRZA

cegla patrycjaMieszkająca w Paszczynie 12-letnia Patrycja urodziła się z Zespołem Downa, niedoczynnością tarczycy, wrodzoną wadą serca (jest już po dwóch operacjach), a także z obustronnym zwichnięciem bioder. Na dzień dzisiejszy Patrycja nie jest w stanie samodzielnie przejść dłuższych dystansów. Dziewczynka jest już po konsultacji w Warszawie w Rehasport Clinic, lekarze są w stanie podjąć się leczenia operacyjnego. Koszt operacji dwóch bioder wynosi około 300 tysięcy złotych. Ta kwota dla rodziców dziewczynki jest niestety nieosiągalna.

 

Dlaczego Gorąca Cegła? Cegła symbolizuje początek stabilizacji i solidne plany. Przekazując ją z rąk do rąk, pomagamy potrzebującym w zbiórce pieniędzy. Gorąca – bo czasu zostało niedużo, aby zebrać potrzebną kwotę - cegłę musimy przekazywać szybko. Dlatego cegła dla Patrycji jest Gorącą Cegłą.

 

W akcję pomocy dla Patrycji z Paszczyny włączyły się władze Powiatu Dębickiego. Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek przekazał cegłę Wicestaroście Adamowi Pieniążkowi, który do akcji zachęcił Przewodniczącego Rady Powiatu Michała Maziarkę.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI

uke gsmZanik sygnału sieci telefonii komórkowej, występujące zakłócenia lub słaba jakość połączenia mogą być efektem nielegalnego stosowania wzmacniaczy sygnału GSM, zwanych także repeaterami.

 

Wprowadzenie przez Ministra Administracji i Cyfryzacji zakazu samodzielnego używania repeaterów przez prywatne osoby czy firmy podyktowane było coraz częściej wpływającymi skargami od operatorów, ale także od indywidualnych posiadaczy telefonów komórkowych, na występowanie zakłóceń powodowanych przez wzmacniacze sygnału.

 

Zgodnie z ustawą Prawo telekomunikacyjne, każdy, kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo-odbiorczego, podlega karze grzywny w wysokości do 1000 złotych. Jeżeli osoba taka działa w sposób uporczywy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ PLAKAT

555888999777-53Ponad setkę prac oceniło jury XIII Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Dziś (31 stycznia br.) odbyło się uroczyste podsumowanie tej artystyczne rywalizacji. Nagrody dla uzdolnionych mieszkańców ufundował Starosta Powiatu Dębickiego. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie oraz Galerię Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.


Temu cyklicznemu wydarzeniu od lat przyświeca idea pielęgnowania tradycji z uwzględnieniem akcentów regionalnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej. W konkursie wzięli tym razem udział twórcy 50 szopek w kategorii: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, autorzy ośmiu szopek w kategorii: osoby niepełnosprawne oraz 43 szopek w kategorii: szopka rodzinna.


Zwycięzcy przyjmowali gratulacje i nagrody z rąk przedstawicieli władz powiatowych i miejskich. Spotkanie zyskało wyjątkowy, świąteczny klimat dzięki występowi Magdaleny Pych, która zachęcała zebranych do wspólnego kolędowania.

 

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

5251437698-21Gratulacje i podziękowania z rąk przedstawicieli Powiatu Dębickiego przyjęły osoby, które zaangażowały się w przygotowanie i organizację tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Dębicy. Wyrazy wdzięczności oraz dyplomy i symboliczne upominki, m.in. dla reprezentantów firm, instytucji, służb mundurowych, osób duchownych, nauczycieli i wolontariuszy, przekazali dziś (28 stycznia br.) pan Piotr Chęciek - Starosta Powiatu Dębickiego, pan Adam Pieniążek – Wicestarosta Powiatu oraz pani Katarzyna Rokosz - Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego. W trakcie spotkania wyemitowano także krótki reportaż z królewskiego orszaku, który 6 stycznia 2019 r. podążał ulicami miasta.

 

VI Orszak Trzech Króli zorganizowało Starostwo Powiatowe przy wsparciu Urzędu Miejskiego, Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy. Autorem scenariusza był Roman Misiewicz – poeta, laureat Nagrody Poetyckiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny 2003 za najlepszy debiut poetycki.

Obsadę tworzyli aktorzy amatorzy z powiatu dębickiego: Maryja - Maria Socha, Józef - Rafał Kokoszyński, Narrator - Jan Borek, Legionista - Bartosz Piechota, Król I - Wiesław Przybysz, Król II - Michał Smoła, Król III - Tomasz Czapla, Gospodyni - Barbara Żubrowska, Gospodarz - Piotr Szyper, Pasterz I - Rafał Serafin, Pasterz II - Stefan Świstak, Pasterz III - Jakub Morawczyński, chór śpiewający kolędy - Schola Serduszka, wykonanie kolędy „Mizerna Cicha” - Zuzanna Grecka, Aleksandra Występek - Grupa Artystyczna „Safo”, „Walka dobra ze złem” - tancerki Grupy Soul Dance, Orszaki Trzech Króli tworzyli uczniowie dębickich szkół podstawowych nr: 2, 10, 11.

Za oprawę artystyczną odpowiadała Dominika Migoń - instruktorka teatralna Miejskiego Ośrodka Kultury.

Oprawa muzyczna i prowadzenie Paweł Adamek - muzyk, dyrygent, prezes Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego w Dębicy. Realizacja dźwięku: Sergiusz Smolnicki.

W organizację wydarzenia zaangażowali się również: OSP Nagawczyna, OSP Podgrodzie, OSP Zawada, OSP Wiewiórka, OSP Straszęcin, OSP Nagoszyn oraz dębickie organizacje, stowarzyszenia i instytucje: Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „Radość”, Ranczo Hucułek, I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Powiatowa Komenda Policji, Nadleśnictwo Dębica, Straż Miejska, Zakład Usług Miejskich, a także przedsiębiorcy: „DOM-TRANS” Mariusz Lis, „TEDEX” Tadeusz Barnaś oraz „MEGA” Mariusz Szymaszek.

Koordynator przedsięwzięcia: Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie