rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

wheelchair-749985 1920Powiat Dębicki, w związku z realizacją Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ogłasza nabór wniosków w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa" – edycja 2019, współfinansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.


Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
- dziećmi niepeÅ‚nosprawnymi z orzeczeniem o niepeÅ‚nosprawnoÅ›ci łącznie ze wskazaniami: koniecznoÅ›ci staÅ‚ej lub dÅ‚ugotrwaÅ‚ej opieki lub pomocy innej osoby w zwiÄ…zku ze znacznie ograniczonÄ… możliwoÅ›ciÄ… samodzielnej egzystencji, koniecznoÅ›ci staÅ‚ego współudziaÅ‚u na co dzieÅ„ opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, 
- osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności, poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usług opieki wytchnieniowej.


Powiat Dębicki, jest realizatorem programu w zakresie Modułu III polegającego na:
Świadczeniu usług opieki wytchnieniowej poprzez zapewnienie członkom rodziny lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami, o którym mowa powyżej oraz osobami niepełnosprawnymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności, możliwości skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa (psychologicznego lub terapeutycznego) oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/ rehabilitacji i dietetyki.

 

W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Powiatu Dębickiego do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica tel. (14) 680 31 21, (14) 680 31 92 oraz składania wniosków wraz z załącznikami o świadczenie usługi opieki wytchnieniowej.

 

POBIERZ WNIOSEK – Moduł III

POBIERZ KARTĘ OCENY stanu pacjenta wg zmodyfikowanej skali Barthel

okpoppo22-1Blisko 11 mln zł kosztowała budowa łącznika od węzła autostrady A4 Dębica-Wschód do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się dzisiaj (8 lipca br.) w Pustyni, gdzie zlokalizowano czterowylotowe rondo, stanowiące jeden z elementów łącznika.

 

Realizacji przedsięwzięcia przyświecał cel dogodnego połączenia autostrady z drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi, co nie tylko wywiera pozytywny wpływ na aktywizację regionu, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników dróg, zwłaszcza mieszkańców powiatu dębickiego. - Od lat zabiegaliśmy o zwiększenie bezpieczeństwa na tej ogromnie ruchliwej drodze i nareszcie się udało! Także dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – nie krył zadowolenia obecny podczas otwarcia Józef Rak, Sołtys Pustyni.

 

- To jedna z naszych kluczowych inwestycji. Cieszymy się z tego co zostało wykonane, jednak będziemy nadal zabiegać, czy to na szczeblu centralnym, czy u pana Marszałka, aby doprowadzić do realizacji drugiej części łącznika Dębica – Wschód, czyli do bezpośredniego połączenia autostrady z drogą Dębica – Mielec, ale już na dalszym jej odcinku, przed lasem w Brzeźnicy – mówił Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.

 

- Na to jest czas w przyszłej perspektywie finansowej, która będzie się od 2020 roku faktycznie rozpoczynała. W tej chwili przygotowujemy regionalny program operacyjny województwa. Negocjacje, myślę, rozpoczną się w przyszłym roku – zapowiadał Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

 

Oddana do użytku inwestycja objęła m.in. budowÄ™ skrzyżowania typu rondo na drodze wojewódzkiej nr 985, na trasie DÄ™bica – Mielec w Pustyni oraz przebudowÄ™ drogi powiatowej na odcinku od ronda w Pustyni do wÄ™zÅ‚a autostrady A4 DÄ™bica-Wschód i rozbudowÄ™ drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogÄ… krajowÄ… nr 94 w Zawadzie do wÄ™zÅ‚a autostrady A4 DÄ™bica-Wschód. Wykonawcami łącznika byÅ‚y firmy: PrzedsiÄ™biorstwo Drogowo-Mostowe w DÄ™bicy oraz Eurovia Polska S.A.

 

Całkowity koszt realizacji zadania to ok. 10,8 mln złotych. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na budowę łącznika wschodniego Zarząd Województwa przeznaczył ponad 7 mln zł. Województwo Podkarpackie najpierw wsparło inwestycję kwotą 1,5 mln złotych, a następnie dołożyło kolejny milion złotych. Sam powiat dębicki na budowę wydał prawie 1,3 mln złotych.

 

- Chciałbym podziękować panu Marszałkowi, całemu Zarządowi Województwa Podkarpackiego, naszym Radnym Wojewódzkim i Powiatowym, również byłemu Staroście Andrzejowi Regule za to, że podjęliśmy się budowy tego łącznika, bo to nasz obowiązek względem mieszkańców – podkreślał Starosta Piotr Chęciek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  AkceptujÄ™ politykÄ™ cookies na tej stronie