rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

pingTrzech uczniów ZS nr 2 w Dębicy: Damian Przybyła, Jakub Marć i Marcin Lipa – wszyscy z klasy 4AT zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji”.

 

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o nowoczesnych technikach informatycznych, stworzenie warunków efektywnego współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej oraz motywowanie uczniów do samokształcenia i twórczego rozwiązywania problemów. W tegorocznej edycji brało udział 154 uczniów ze szkół z całego kraju. Po czterech etapach trudnych zmagań półfinałowych do finałów awansowało tylko 26 najlepszych uczniów z Polski. Odbyły się one 17 i 18 kwietnia w profesjonalnie wyposażonych pracowniach komputerowych organizatora - Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

 

W finale uczestnicy musieli odpowiedzieć na 50 pytań testowych a następnie rozwiązać trzy trudne zagadnienia programistyczne. Główną nagrodą - oprócz rzeczowych - jest indeks na pierwszy rok studiów na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie. Ponadto finaliści otrzymali zaproszenie na staż wakacyjny do firm informatycznych.

 

Uczniów motywował i pomagał w przygotowaniach pan Krzysztof Kliś.

pierwszap miniW obiektach Zespołu Szkół Nr 2 w Dębicy, 23 kwietnia br., odbyły się V Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego, będące Rejonowymi Eliminacjami Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież sprawdzała swoją wiedzę i pokazywała umiejętności ratowania osób w różnych wypadkach.

 

Wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Młodzież z tej szkoły będzie reprezentować powiat dębicki na Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Rzeszowie w dniu 24 maja. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespół Szkół Ekonomicznych, a miejsce trzecie II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

 

W grupie klas gimnazjalnych startowało 8 drużyn (brały udział wyłącznie na etapie powiatu). Pierwsze miejsce zajęła drużyna gimnazjalistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy, drugą lokatę zajęli reprezentanci klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Latoszynie a trzecie gimnazjaliści Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowej.

 

Organizatorem mistrzostw był Zespół Szkół Nr 2, a głównym koordynatorem zawodów był Waldemar Zapór. Funkcję Głównego sędziego pełniła lek med. Stanisława Dybowska w-ce prezes Oddziału Rejonowego PCK w Dębicy. Jednym z fundatorów nagród było Starostwo Powiatowe w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 2 w Dębicy

589745-2Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy spróbowała swoich sił podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, organizowanej przez Akademię Górniczo–Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Z największego sukcesu może cieszyć się Tomasz Zdziebło, który uzyskał tytuł finalisty oraz indeks na AGH.

 

Celem olimpiady było m.in. podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, upowszechnienie kultury technicznej, nowych trendów i rozwiązań technicznych oraz zachęcenie uczniów do dalszego kształcenia. Wzięło w niej udział 413 najlepszych uczniów z całej Polski, do finału awansowało  16 z każdej kategorii.

 

W dniach 23 i 24 marca br., w Gorzowie Wielkopolskim, odbył się finał ogólnokrajowej rywalizacji. Na tym etapie pytania konkursowe miały charakter przeglądowy i sprawdzający rozległość wiedzy uczestników oraz ich zdolność samodzielnego myślenia. Tym właśnie wykazało się trzech uczniów „Kwiatka”. Po zwycięstwie odniesionym we wcześniejszych etapach do finału awansowali: w grupie elektroniki medycznej - Tomasz Zdziebło z klasy 3 c, w grupie teleinformatycznej - Mariusz Chorąży z klasy 2 a, w grupie elektronicznej - Jakub Stelmach z klasy 1 a.  

 

Z największego sukcesu może cieszyć się Tomasz Zdziebło, który uzyskał tytuł finalisty oraz indeks na AGH. Uczniów do olimpiady przygotowywali nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 oraz CKP w Dębicy: Grzegorz Horosz, Krzysztof Kliś Marek Braun, Mateusz Kukuła, Andrzej Zarychta, Grażyna Erazmus, Adam Tragarz, Marcin Kalata, Wiesław Krupa.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

jaromirh miniW dniach 20 - 23 kwietnia br. w murach Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się zawody finałowe XLVII Olimpiady Biologicznej. Po raz kolejny uczestniczył w nich uczeń klasy III d I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy Jaromir Hunia. Po trzydniowej, zaciętej rywalizacji, która obejmowała zmagania doświadczalne w pracowniach: botaniczno - mykologicznej, statystycznej, zoologicznej i biochemicznej, test z wiedzy biologicznej oraz obronę wykonanej pracy badawczej Jaromir został laureatem I miejsca XLVII Olimpiady Biologicznej i tym samym obronił tytuł, ponieważ był również zwycięzcą ubiegłorocznej XLVI Olimpiady Biologicznej i srebrnym medalistą XXVIII Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej. Teraz przed nim kolejne międzynarodowe zmagania olimpijskie, które w tym roku odbędą się w Teheranie.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

infosukces miniW dniu 16 marca br. odbyły się na Politechnice Łódzkiej finały Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”. Spośród wszystkich uczestników największa liczba osób, które awansowały do finałów, była z „Kwiatka” z Dębicy.

 

Mimo bardzo licznej konkurencji w gronie laureatów znaleźli się:
- Mikołaj Białek z klasy 2AT - miejsce piąte,
- Paweł Malisz z klasy 2AT - miejsce jedenaste,
- Dominik Mosoń z klasy 1AT - miejsce dwunaste,
- Michał Tomaszewski z klasy 2BT - miejsce trzynaste.

 

Warto podkreślić, fakt, iż cała czwórka jest dopiero w pierwszej lub drugiej klasie, a już zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu i otrzymali indeks na tą uczelnię na Wydział Informatyki. Uroczyste gala oraz wręczenie nagród odbędzie się pod koniec kwietnia br.

 

W pierwszym etapie finału uczniowie w ograniczonym czasie mieli rozwiązać bardzo trudny test, składający się z pytań otwartych i zamkniętych z wszystkich dziedzin informatyki, głównie z programowania. Po tym etapie najlepszych piętnastu awansowało do części praktycznej, która była już premiowana indeksami. W tym gronie znalazła się cała czwórka, wyżej wymienionych. Aby awansować do finału do 30 najlepszych w Polsce, musieli pokonać ponad 1300 uczestników z całej Polski. Konieczne było wykazanie się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również praktyczną.

 

Uczniów do konkursu przygotowywali Krzysztof Kliś oraz Mateusz Kukuła.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 2 w Dębicy

ckpkonkurs miniW dniu 21 marca br. Centrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy już po raz piąty było organizatorem Powiatowego Konkursu Informatycznego Komputer Ekspert. Na konkurs zgłoszonych zostało 24 gimnazjalistów z 7 szkół. Konkurs był podzielony na 2 etapy. Pierwszy etap miał formę testu z ogólnej wiedzy informatycznej i pozwolił wyłonić  ośmiu najlepszych uczestników. W etapie drugim rywalizacja była bardzo wyrównana, gimnazjaliści wykonywali zadanie praktyczne obejmujące montaż i obsługę komputera.

 

Najlepszym gimnazjalistą okazał się Mateusz Maź z Gimnazjum Dwujęzycznego w Dębicy, który na podium wyprzedził Jakuba Mądro z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy oraz Wiktora Kuta ze Szkoły Podstawowej w Borowej.

metrem mini20 marca 2018 w II LO w Dębicy odbył się powiatowy matematyczno -geograficzny konkurs dla gimnazjalistów: "Metrem, żaglowcem, na chmurze matematyczno - geograficzne podróże". W konkursie wzięły udział gimnazja: MG1, MG3, MG4 z Dębicy, MG z Latoszyna oraz MG z Pustkowa. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Pierwsze miejsce zajęła uczennica MG3 Monika Sarama. Uczennicę do konkursu z matematyki przygotowała pani Danuta Czernecka, z geografii pani Anna Doniec. Drugie miejsce zajął Grzegorz Olechowski z MG1. Ucznia z matematyki przygotowała pani Alicja Poręba a z geografii pani Renata Kantor. Trzecie miejsce zajął uczeń z MG3 Jakub Jarosz, do konkursu z matematyki ucznia przygotowała pani Danuta Skiba a z geografii pani Anna Doniec.

 

Nagrody dla uczniów sponsorowało Starostwo Powiatowe w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez II LO w Dębicy

2365874512-13Sytuację społeczno-gospodarczą Galicji na przełomie lat 1918 – 1919 oraz sytuację państw środkowoeuropejskich w 100-lecie odzyskania niepodległości omawiali wczoraj (21 marca br.) w Dębicy wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Historyczna sesja odbyła się w Domu Kultury „Kosmos” i stanowiła jedno z wydarzeń w kalendarzu tegorocznych powiatowych obchodów setnego jubileuszu niepodległej Polski.


Sesję zorganizowało Starostwo Powiatowe przy udziale I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Prelekcje, skierowane głównie do młodzieży, wygłosili panowie: dr hab. Tomasz Kargol z Instytutu Historii UJ oraz dr Mirosław Natanek z Instytutu Europeistyki UJ. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem konkursu „Piękna, niepodległa 2018”. Jego zwycięzcy odebrali nagrody z rąk pana Andrzeja Reguły, Starosty Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

konkurszss miniJedną z laureatek XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnych, który odbył się dnia 13 marca 2018 r. w Jaśle została JAGODA JAKUBEK - uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy. Otrzymała specjalne wyróżnienie "za szczególnie piękną recytację wiersza, osobowość sceniczną i ciekawą interpretację tekstu". Kolejni uczestnicy: TOMASZ MĄDRO - uczeń szkoły podstawowej oraz gimnazjalści: MATEUSZ KONTRABECKI i BARTŁOMIEJ PUZON otrzymali nagrody i dyplomy "za dobre opanowanie tekstu, piękną recytację wiersza, odwagę i występ na scenie".

 

Opiekę artystyczną nad recytatorami z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy sprawowała Bogusława Strzyż. Konkurs pod hasłem: "Podróże małe i duże" uświetniła grupa przedszkolaków, prezentując tańce z różnych zakątków Europy oraz wolontariusze z jasielskiego liceum.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostęnione przez ZSS w Dębicy

znurtem miniZespoły ze Szkoły Podstawowej  im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzostku i Gimnazjum w Bieździedzy zostały laureatami III edycji konkursu „Z nurtem Wisłoki – poznajmy się” organizowanego przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku. Rozgrywki konkursowe polegające na zespołowym przygotowaniu i przedstawieniu prezentacji promującej własną miejscowość i jej największe atrakcje odbyły się 9 marca b.r. w siedzibie szkoły. Do konkursu stanęło około 45 uczestników z placówek edukacyjnych z powiatu dębickiego i jasielskiego.

 

Przed zmaganiami konkursowymi odbyła się konferencja naukowa pod tym samym tytułem. Referaty wygłosili na niej Goście ze Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, krośnieńskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Nadleśnictwa Dębica.

 

Patronem Honorowym konferencji i konkursu był Starosta Dębicki Andrzej Reguła, a Starostwo Powiatowe w Dębicy było sponsorem przedsięwzięcia.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS w Brzostku

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie