rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

metrem mini20 marca 2018 w II LO w Dębicy odbył się powiatowy matematyczno -geograficzny konkurs dla gimnazjalistów: "Metrem, żaglowcem, na chmurze matematyczno - geograficzne podróże". W konkursie wzięły udział gimnazja: MG1, MG3, MG4 z Dębicy, MG z Latoszyna oraz MG z Pustkowa. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Pierwsze miejsce zajęła uczennica MG3 Monika Sarama. Uczennicę do konkursu z matematyki przygotowała pani Danuta Czernecka, z geografii pani Anna Doniec. Drugie miejsce zajął Grzegorz Olechowski z MG1. Ucznia z matematyki przygotowała pani Alicja Poręba a z geografii pani Renata Kantor. Trzecie miejsce zajął uczeń z MG3 Jakub Jarosz, do konkursu z matematyki ucznia przygotowała pani Danuta Skiba a z geografii pani Anna Doniec.

 

Nagrody dla uczniów sponsorowało Starostwo Powiatowe w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez II LO w Dębicy

2365874512-13Sytuację społeczno-gospodarczą Galicji na przełomie lat 1918 – 1919 oraz sytuację państw środkowoeuropejskich w 100-lecie odzyskania niepodległości omawiali wczoraj (21 marca br.) w Dębicy wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Historyczna sesja odbyła się w Domu Kultury „Kosmos” i stanowiła jedno z wydarzeń w kalendarzu tegorocznych powiatowych obchodów setnego jubileuszu niepodległej Polski.


Sesję zorganizowało Starostwo Powiatowe przy udziale I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Prelekcje, skierowane głównie do młodzieży, wygłosili panowie: dr hab. Tomasz Kargol z Instytutu Historii UJ oraz dr Mirosław Natanek z Instytutu Europeistyki UJ. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem konkursu „Piękna, niepodległa 2018”. Jego zwycięzcy odebrali nagrody z rąk pana Andrzeja Reguły, Starosty Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

konkurszss miniJedną z laureatek XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnych, który odbył się dnia 13 marca 2018 r. w Jaśle została JAGODA JAKUBEK - uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy. Otrzymała specjalne wyróżnienie "za szczególnie piękną recytację wiersza, osobowość sceniczną i ciekawą interpretację tekstu". Kolejni uczestnicy: TOMASZ MĄDRO - uczeń szkoły podstawowej oraz gimnazjalści: MATEUSZ KONTRABECKI i BARTŁOMIEJ PUZON otrzymali nagrody i dyplomy "za dobre opanowanie tekstu, piękną recytację wiersza, odwagę i występ na scenie".

 

Opiekę artystyczną nad recytatorami z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy sprawowała Bogusława Strzyż. Konkurs pod hasłem: "Podróże małe i duże" uświetniła grupa przedszkolaków, prezentując tańce z różnych zakątków Europy oraz wolontariusze z jasielskiego liceum.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostęnione przez ZSS w Dębicy

znurtem miniZespoły ze Szkoły Podstawowej  im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzostku i Gimnazjum w Bieździedzy zostały laureatami III edycji konkursu „Z nurtem Wisłoki – poznajmy się” organizowanego przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku. Rozgrywki konkursowe polegające na zespołowym przygotowaniu i przedstawieniu prezentacji promującej własną miejscowość i jej największe atrakcje odbyły się 9 marca b.r. w siedzibie szkoły. Do konkursu stanęło około 45 uczestników z placówek edukacyjnych z powiatu dębickiego i jasielskiego.

 

Przed zmaganiami konkursowymi odbyła się konferencja naukowa pod tym samym tytułem. Referaty wygłosili na niej Goście ze Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, krośnieńskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Nadleśnictwa Dębica.

 

Patronem Honorowym konferencji i konkursu był Starosta Dębicki Andrzej Reguła, a Starostwo Powiatowe w Dębicy było sponsorem przedsięwzięcia.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS w Brzostku

stypend miniW II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy uczniowie od wielu lat otrzymują stypendia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. W bieżącym roku szkolnym liczba uczniów tego liceum, którzy dostali stypendium przyznawane w ramach projektu Wsparcie stypendialne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne – rok szkolny 2017/2018, jest imponująca. Jest to 20-osobowa grupa, składająca się z uczniów klas pierwszych.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez II LO w Dębicy

brzostek 2018 miniW czwartek 15 lutego br. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy konkurowali ze sobą w trzech grupach: gimnazja oraz soliści i zespoły szkół ponadgimnazjalnych. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była muzyka lat 80-tych. Imprezę wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Dębicy.

 

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS w Brzostku

czarnawski miniPiotr Czarnawski, tegoroczny maturzysta, został nagrodzony w konkursie na najlepszą pracę z zakresu gleboznawstwa podczas XLIV Olimpiady Geograficznej. Otrzymał wyróżnienie za pracę „Wpływ zróżnicowania typów genetycznych i bonitacyjnych gleb na kierunek rozwoju gospodarczego gminy Jodłowa”. Komisja ds. Edukacji Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego przyznała Piotrowi czwarte miejsce w Polsce. Pokonał specjalistyczne szkoły geodezyjne, leśne i rolnicze. Był lepszy od uczestników z Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Białegostoku.


 
Obok dyplomu i wielu nagród, przyszły student, otrzymał prawo publikacji pracy w wydawnictwach Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego i Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

 

ZOBACZ DYPLOM

natalia miniPoczątek nowego roku przyniósł uczniom Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku kolejny sukces. Do długiej już listy wyróżnień i nagród, uczennica klasy trzeciej Technikum Architektury Krajobrazu Natalia Gwiżdż dołączyła kolejną pozycję. Została laureatką III Konkursu Historycznego „Wojna polsko – bolszewicka 1919 – 1920 w obronie granic i niepodległości” zdobywając I miejsce w kategorii projekt serii znaczków pocztowych.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS w Brzostku

12 gwiazdek miniJak pokazać młodym Polakom wchodzącym w dorosłość, że UE bezpośrednio dotyczy wielu obszarów ich codziennego życia? Jak przekonać, że oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne? – Na te pytania odpowiada kampania edukacyjna „Lekcja na 12 gwiazdek”, realizowana na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce przez ekspertów WSIiZ w Rzeszowie.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

jaromir miniUczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, laureat srebrnego medalu XXVIII Olimpiady Biologicznej Jaromir Hunia, wraz z opiekunem naukowym Moniką Kuczyńską, gościł w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 10 stycznia br. spotkał się tam z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosławem Gowinem, gdzie w gronie pozostałych 23 medalistów międzynarodowych olimpiad przedmiotowych odebrał podziękowania i gratulacje od Wicepremiera.

 

Minister Gowin zwrócił się również do olimpijczyków z zaproszeniem, by chcieli swe pasje naukowe rozwijać na polskich uniwersytetach. Szef resortu nauki skierował też słowa wdzięczności do nauczycieli i rodziców najzdolniejszych polskich licealistów za to, że na co dzień pomagają młodym talentom rozwijać się i wzrastać.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie