rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

stypend miniW II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy uczniowie od wielu lat otrzymują stypendia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. W bieżącym roku szkolnym liczba uczniów tego liceum, którzy dostali stypendium przyznawane w ramach projektu Wsparcie stypendialne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne – rok szkolny 2017/2018, jest imponująca. Jest to 20-osobowa grupa, składająca się z uczniów klas pierwszych.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez II LO w Dębicy

brzostek 2018 miniW czwartek 15 lutego br. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy konkurowali ze sobą w trzech grupach: gimnazja oraz soliści i zespoły szkół ponadgimnazjalnych. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była muzyka lat 80-tych. Imprezę wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Dębicy.

 

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS w Brzostku

czarnawski miniPiotr Czarnawski, tegoroczny maturzysta, został nagrodzony w konkursie na najlepszą pracę z zakresu gleboznawstwa podczas XLIV Olimpiady Geograficznej. Otrzymał wyróżnienie za pracę „Wpływ zróżnicowania typów genetycznych i bonitacyjnych gleb na kierunek rozwoju gospodarczego gminy Jodłowa”. Komisja ds. Edukacji Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego przyznała Piotrowi czwarte miejsce w Polsce. Pokonał specjalistyczne szkoły geodezyjne, leśne i rolnicze. Był lepszy od uczestników z Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Białegostoku.


 
Obok dyplomu i wielu nagród, przyszły student, otrzymał prawo publikacji pracy w wydawnictwach Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego i Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

 

ZOBACZ DYPLOM

natalia miniPoczątek nowego roku przyniósł uczniom Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku kolejny sukces. Do długiej już listy wyróżnień i nagród, uczennica klasy trzeciej Technikum Architektury Krajobrazu Natalia Gwiżdż dołączyła kolejną pozycję. Została laureatką III Konkursu Historycznego „Wojna polsko – bolszewicka 1919 – 1920 w obronie granic i niepodległości” zdobywając I miejsce w kategorii projekt serii znaczków pocztowych.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS w Brzostku

12 gwiazdek miniJak pokazać młodym Polakom wchodzącym w dorosłość, że UE bezpośrednio dotyczy wielu obszarów ich codziennego życia? Jak przekonać, że oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne? – Na te pytania odpowiada kampania edukacyjna „Lekcja na 12 gwiazdek”, realizowana na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce przez ekspertów WSIiZ w Rzeszowie.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

jaromir miniUczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, laureat srebrnego medalu XXVIII Olimpiady Biologicznej Jaromir Hunia, wraz z opiekunem naukowym Moniką Kuczyńską, gościł w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 10 stycznia br. spotkał się tam z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosławem Gowinem, gdzie w gronie pozostałych 23 medalistów międzynarodowych olimpiad przedmiotowych odebrał podziękowania i gratulacje od Wicepremiera.

 

Minister Gowin zwrócił się również do olimpijczyków z zaproszeniem, by chcieli swe pasje naukowe rozwijać na polskich uniwersytetach. Szef resortu nauki skierował też słowa wdzięczności do nauczycieli i rodziców najzdolniejszych polskich licealistów za to, że na co dzień pomagają młodym talentom rozwijać się i wzrastać.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

daria miniDaria Szewc uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, uzyskała tytuł Finalisty III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W Olimpiadzie brało udział ponad 2300 uczniów z 99 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowano 62 osoby z 40 szkół. Wyróżnienia za wysokie wyniki w zawodach okręgowych otrzymali również Klaudia Lekki i Dawid Krawczyk z klasy Darii.

 

Etap centralny III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich odbył się dniach 14-15 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół w Suchej Beskidzkiej. W pierwszym dniu zmagań uczestnicy rozwiązywali test w języku polskim oraz zadanie w języku obcym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z tematem wiodącym, który w tym roku brzmi: Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej.  Następnie wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego.

mini gimn infor4 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy w obecności pani Anny Wilczyńskiej – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy i pani Renaty Zięby – Dyrektor ZS nr 4 w Dębicy, odbyło się uroczyste podsumowanie VII GIMNAZJADY INFORMATYCZNEJ Powiatu Dębickiego, konkursu który od kilku lat jest wpisany do kalendarza imprez powiatu dębickiego.

 

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 4 w Dębicy

geniusz it miniZ wielką radością i dumą społeczność szkolna Zespołu Szkól nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy przyjęła wiadomość, że uczeń klasy I Technikum Informatycznego  Wiktor  Jezioro został wybrany GENIUSZEM IT. Wyższa Szkoła Biznesu - National - Louis University w Nowym Sączu po raz siódmy zorganizowała konkurs pod nazwą „Potęga Informatyki”. W tym roku po raz pierwszy zmieniono jego formułę, aby poszukać młodych talentów wśród osób do 20 roku życia. Tegoroczne hasło to „GENIUSZ  IT”.

 

Konkurs składał się z 3 etapów, ostatni III etap miał na celu wyłonienie Geniusza IT. Finał odbył się w siedzibie Organizatora w Nowym Sączu. Każdy spośród uczestników, wybranych w II etapie, prezentował jedno maksymalnie 10-minutowe widowiskowe wystąpienie, prezentujące kandydata na Geniusza IT lub przedstawiające jego umiejętności bądź produkt jego autorstwa. Wszystko odbywało się w obecności publiczności, a w trakcie wystąpienia oraz po jego zakończeniu uczestnik odpowiadał na zadawane przez Komisję Konkursową pytania.

55 11W listopadzie tego roku Wolontariat Jagiełło działający w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły zorganizował akcję pt."50-te urodziny Reksia". Akcja stanowiła jeden z elementów modułu programu profilaktyczno-wychowawczego adresowanego do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego pt: „Walka z bezdomnością zwierząt”, którego inicjatorką była Anna Wilczyńska, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

Akcja "50-te urodziny Reksia" miała na celu wsparcie dębickiego azylu dla bezdomnych dla psów. W ramach projektu odbył się konkurs fotograficzny na najsympatyczniejszego "Dżagiełło Dog’a 2017", powstała strona na Facebook’u, gdzie można było głosować na najlepszy odcinek Reksia oraz zorganizowano przyjęcie urodzinowe Reksia, na które została zaproszona cała szkoła. Wszyscy chętnie wsparli akcję, dzięki czemu zebrano liczne prezenty dla przyjaciół Reksia w postaci koców, karmy, chrupek i smakołyków, zabawek oraz smyczy. Następnie uczniowie organizujący akcje, przekazali dary na ręce opiekunów azylu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostęnipone przez I LO w Dębicy

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie