rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

geniusz it miniZ wielką radością i dumą społeczność szkolna Zespołu Szkól nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy przyjęła wiadomość, że uczeń klasy I Technikum Informatycznego  Wiktor  Jezioro został wybrany GENIUSZEM IT. Wyższa Szkoła Biznesu - National - Louis University w Nowym Sączu po raz siódmy zorganizowała konkurs pod nazwą „Potęga Informatyki”. W tym roku po raz pierwszy zmieniono jego formułę, aby poszukać młodych talentów wśród osób do 20 roku życia. Tegoroczne hasło to „GENIUSZ  IT”.

 

Konkurs składał się z 3 etapów, ostatni III etap miał na celu wyłonienie Geniusza IT. Finał odbył się w siedzibie Organizatora w Nowym Sączu. Każdy spośród uczestników, wybranych w II etapie, prezentował jedno maksymalnie 10-minutowe widowiskowe wystąpienie, prezentujące kandydata na Geniusza IT lub przedstawiające jego umiejętności bądź produkt jego autorstwa. Wszystko odbywało się w obecności publiczności, a w trakcie wystąpienia oraz po jego zakończeniu uczestnik odpowiadał na zadawane przez Komisję Konkursową pytania.

55 11W listopadzie tego roku Wolontariat Jagiełło działający w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły zorganizował akcję pt."50-te urodziny Reksia". Akcja stanowiła jeden z elementów modułu programu profilaktyczno-wychowawczego adresowanego do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego pt: „Walka z bezdomnością zwierząt”, którego inicjatorką była Anna Wilczyńska, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

Akcja "50-te urodziny Reksia" miała na celu wsparcie dębickiego azylu dla bezdomnych dla psów. W ramach projektu odbył się konkurs fotograficzny na najsympatyczniejszego "Dżagiełło Dog’a 2017", powstała strona na Facebook’u, gdzie można było głosować na najlepszy odcinek Reksia oraz zorganizowano przyjęcie urodzinowe Reksia, na które została zaproszona cała szkoła. Wszyscy chętnie wsparli akcję, dzięki czemu zebrano liczne prezenty dla przyjaciół Reksia w postaci koców, karmy, chrupek i smakołyków, zabawek oraz smyczy. Następnie uczniowie organizujący akcje, przekazali dary na ręce opiekunów azylu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostęnipone przez I LO w Dębicy

2589631254-11Szkoły wyższe z różnych stron Polski prezentowały wczoraj (15 listopada br.) swoją ofertę podczas Otwarcia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego. -  Przedsięwzięcie miało odsłonić nowe szanse zarówno przed uczniami, jak i przed uczelniami, które chcą kształcić zdolnych i ambitnych absolwentów. Mam nadzieję, że obie strony wykorzystały tę okazję maksymalnie - mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

 

W trakcie spotkania w "Ekonomiku" uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli porozmawiać m.in. ze studentami. Młodzież pytała starszych kolegów o konkretne oczekiwania rekrutacyjne poszczególnych uczelni, możliwość praktyk, programy nauczania i studencką atmosferę. Podkarpackie Spotkania Edukacyjne, poza Dębicą, odbywają się w tym roku również w Mielcu, Przemyślu i Jarosławiu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

 

 

20171102 180943Dwadzieścioro młodych ludzi z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu odbywa aktualnie trzytygodniowy staż w andaluzyjskim mieście Úbeda. Są to uczniowie technikum hotelarstwa oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych. Zdobywają praktyczne umiejętności w hiszpańskich przedsiębiorstwach branży gastronomiczno-hotelarskiej. Udział w tym projekcie pomoże młodzieży m.in. w nauce języków angielskiego i hiszpańskiego. Realizacja zadania jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości 183 985,99 zł.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (ZSZ PUSTKÓW-OSIEDLE)

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY DOT. PROJEKTU

52 10W dniu 25 października 2017 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz ósmy, rajd pieszy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia rajdu dokonały panie: Katarzyna Rokosz – dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz pani Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej. Zebranych gości i uczestników powitała pani  Marta Biłas – dyrektor ZSS w Dębicy. Wśród przybyłych 45 uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Kolbuszowej Dolnej, Mrowli, Frysztaka, Strzyżowa i Dębicy.

 

Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Południk, Braciejową, Gumniska i kończyła się w Głobikowej. Celem tegorocznego rajdu było przejście Szlaku Partyzanckiego II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica i dotarcie do Zespołu Szkół w Gumniskach, w którym to uczniowie i ich opiekunowie mogli zwiedzić Izbę Pamięci oraz wysłuchać prelekcji dyrektora szkoły pana Włodzimierza Jaźwińskiego dotyczącej Akcji „Burza” oraz walk na Polanie Kałużówka. Podczas marszu, w „pięknych okolicznościach przyrody”, zespoły uczniów z poszczególnych placówek rozwiązywały zadania rajdowe związane z historycznymi wydarzeniami sierpnia 1944 roku.

exp miniSmart Lang - platforma do nauki języków obcych: projekt uczniów „Kwiatka” – Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, opracowany przez Artura Czernię, Gabrielę Staniszewską oraz Patryka Ciebienia zdobył pierwsze miejsce w kategorii nauka i uzyskał nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Zwycięski projekt to inteligentny system wspomagający naukę języków obcych. Oprogramowanie personalizuje się względem indywidualnej osoby, co jest niespotykaną cechą wśród obecnie dostępnych aplikacji. Jest ona dedykowana każdemu bez względu na grupę wiekową, płeć lub aktualny poziom wiedzy i umiejętności posługiwania się językami obcymi.

 

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostęponione przez ZS nr 2 w Dębicy

bank mini19 października 2017 odbyła się XVI Edycja Turnieju Wiedzy o Bankowości pod hasłem „Jestem bezpieczny na rynku finansowym”. Turniej poprzedzony został szkoleniem przeprowadzonym przez pracowników banku BGŻ BNP Paribas oraz Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Dębicy nt. „Jak bezpiecznie korzystać z usług finansowych” i warsztatami prowadzonymi przez nauczycieli ZSE w Dębicy. Ponadto wychowawcy klas przeprowadzili lekcje wychowawcze o tej samej tematyce, korzystając m.in. z materiałów otrzymanych od Organizatorów konkursu.

 

Od lat Turniej odbywa się pod patronatem Narodowego Banku Polskiego i Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

Celem Turnieju jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy o bankowości, a w roku bieżącym podjęta została tematyka szczególnie ważna – bezpieczeństwo naszych finansów.

 

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSE w Dębicy

mateusz miniMateusz jest uczniem II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. W czerwcu bieżącego roku odniósł ogromny sukces w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – zajął  II miejsce oraz zdobył nagrodę  publiczności, uzyskując  ponad 90% głosów. Jako laureat Konkursu został zaproszony na  „wydanie specjalne” Salonu Poezji Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, jakim jest  Koncert Laureatów OKR. 8 października 2017, na deskach Teatru Polskiego, wystąpił wśród najlepszych spośród kilku tysięcy uczestników z całej Polski.

 

Mateusz wystąpił w kategorii „wywiedzione ze słowa”, która jest czymś pomiędzy recytacją a teatrem jednego aktora. Można w niej wykorzystać gest, wyjątkowy i niecodzienny ubiór, śpiew czy też muzykę. Zadaniem uczestnika jest wiersz zilustrować. „Tekst bowiem ma być zaprezentowany w taki sposób, aby otrzymać niespotykaną i prawie niemożliwą do wyobrażenia interpretację.” - mówił członek jury prof. Jarosław Gajewski.

 

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez ZS nr 2 w Dębicy

12gwiazd miniJak pokazać młodym Polakom wchodzącym w dorosłość, że UE bezpośrednio dotyczy wielu obszarów ich codziennego życia? Jak przekonać, że oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne? – Zapraszamy do udziału w II edycji projektu „Lekcja na 12 gwiazdek”, realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT przy WSIiZ w Rzeszowie i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. W roku szkolnym 2017/2018, kampania edukacyjna obejmie Małopolskę, Świętokrzyskie oraz Podkarpacie.

 

Spotkania w ramach akcji „Lekcja na 12 gwiazdek” rozpoczęły się 16 października br. i potrwają do końca roku szkolnego 2017/2018. Aby wziąć udział w kampanii należy wysłać zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szkołę może zgłosić zarówno nauczyciel jak i uczeń.

konk informatykW dniach 22-27 września pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego oraz organizatorów Olimpiady Informatycznej odbył się finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Informatyka Specjalnością Młodych Polaków”. Konkurs ten ma na celu wyłonić najlepszych informatyków w Polsce, którzy będą przyszłością Polskiej Informatyki oraz stanowić trzon przyszłych studentów kierunku informatycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Jak w poprzedniej edycji w gronie zwycięzców tego prestiżowego konkursu nie mogło zabraknąć uczniów z Kwiatka, którzy zajęli prawie wszystkie miejsca w pierwszej dziesiątce.
I miejsce i tytuł laureata uzyskali:
- Amadeusz Wlazło z klasy 2BT - 32 pkt,
- Dawid Mazur z klasy 2AT - 32 pkt,
- Jakub Jamróz z klasy 1AT - 32 pkt,
- Paweł Malisz z klasy 2AT - 32 pkt.
Wszyscy wyżej wymienieni zdobyli maksymalną ilość punktów. Warto podkreślić, iż tylko siedmiu uczniów może się pochwalić takim wynikiem, w tym czwórka z Kwiatka.

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie