Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Dożynki Powiatu Dębickiego 2023 pełne tradycji, tańca i śpiewu

Dożynki Powiatu Dębickiego 2023 pełne tradycji, tańca i śpiewu

Kultura

Blisko 40 wieńców dożynkowych ze wszystkich gmin powiatu dębickiego poświęcono podczas dzisiejszej mszy św. w intencji rolników w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej. Nabożeństwo rozpoczęło powiatowe święto plonów 2023, jego uczestnicy dziękowali za zbiory i prosili o urodzaj na przyszły rok. 

Po mszy św. barwny korowód udał się na rynek w Czarnej, gdzie Wójt Gminy Czarna Józef Chudy wraz ze Starostą Powiatu Dębickiego Piotrem Chęćkiem oficjalnie powitali uczestników dożynek. 

Następnie odbył się ceremoniał przekazania chleba z udziałem obu włodarzy oraz Starostów Dożynek – te zaszczytne role pełnili w tym roku pani Maria Wałęga (Jaźwiny) i pan Łukasz Grzech (Przeryty Bór), którzy wraz ze swoimi rodzinami prowadzą wielohektarowe, nowoczesne  gospodarstwa rolne.

Starostowie Święta Plonów przekazali staroście Chęćkowi oraz wójtowi Chudemu bochen chleba, który został rozdzielony pomiędzy uczestników uroczystości. Wszystkich obecnych chlebem częstowali m.in. starostowie dębiccy Piotr Chęciek oraz Adam Pieniążek, Przewodnicząca Rady Gminy Czarna Aneta Feret, a także Zastępca Wojta Gm. Czarna Daniel Niedziocha.

Chwilę później odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych, podczas której organizatorzy dożynek dziękowali wszystkim grupom wieńcowym za ich zaangażowanie, wręczając każdej reprezentacji pamiątkowy dyplom.

Podczas imprezy nie brakowało różnorodnych atrakcji. Na skoczną ludową nutę przygrywała Kapela „Iskierczanie” z Dębicy – laureaci wielu podkarpackich przeglądów i konkursów - a najmłodszych uczestników dożynek do wspólnej zabawy porwała niezwykle barwna i radosna Lady Fama.

Pozytywne emocje wzbudził też koncert Mateusza Mijala – znanego wokalisty i kompozytora, który rozgrzał dożynkową publiczność tanecznymi, wakacyjnymi przebojami.

Wieczorem natomiast na scenie zagościło mocne brzmienie w wykonaniu Zespołu Rockowego MonoGram. Po tym żywiołowym występie dożynki zakończyła huczna zabawa taneczna, prowadzona przez Zespół ProPozycja. 

Organizatorami tegorocznego powiatowego święta plonów byli Powiat Dębicki oraz Gmina Czarna. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspólny, radosny czas!

Grupa osób w kościeleGrupa osób w trakcie występu artystycznegoOsoba na scenie w trakcie występu artystycznegoStarosta Dębicki częstuje chlebemOsoba prowadzi zabawę dla dzieciWicestarosta Dębicki częstuje chlebemGrupa osób z wieńcami dożynkowymiGrupa osób z wieńcami dożynkowymiGrupa osób z wieńcem dożynkowymGrupa osób z wieńcami dożynkowymiGrupa osóbGrupa osóbWieniec dożynkowy w kościeleKsiądz przemawiaGrupa osób w kościeleGrupa osób w kościeleGrupa osób w kościeleGrupa osób w kościeleGrupa osób w kościeleStarosta Dębicki przemawiaKsiądz odbiera chlebKsiądz odbiera dary mszalneGrupa osób w trakcie występu artystycznegoGrupa osób w trakcie występu artystycznegoGrupa osób z wieńcami dożynkowymiGrupa osób z wieńcami dożynkowymiGrupa osób na krzesłachWójt Gminy Czarna przemawiaStarosta Dębicki przemawiaGrupa osób z wieńcami dożynkowymiStarosta Dębicki odbiera chleb od Starościny DożynekWójt Gminy Czarna kroi chlebStarosta Dębicki kroi chlebStarościna Dożynek kroi chlebWicewójt Gminy Czarna częstuje chlebemStarosta Dębicki częstuje chlebemStarosta Dębicki częstuje chlebemStarosta Dębicki częstuje chlebemStarościna Dożynek częstuje chlebemStarosta Dożynek częstuje chlebemStarosta Dębicki częstuje chlebemStarosta Dębicki składa gratulacjeGrupa osób przy wieńcach dożynkowychGrupa osób przy wieńcach dożynkowychGrupa osób przy wieńcach dożynkowychGrupa osób przy wieńcach dożynkowychGrupa osób przy wieńcach dożynkowychGrupa osób przy wieńcach dożynkowychGrupa osób przy wieńcach dożynkowychGrupa osób przy wieńcach dożynkowychGrupa osóbGrupa osóbGrupa osóbOsoby w trakcie zabawy na dmuchańcachOsoby w trakcie zabawy na dmuchańcachOsoby w trakcie zabawy na dmuchańcachOsoby na scenieGrupa osób na scenieGrupa osób na krzesłachOsoby na scenieGrupa osóbOsoba na scenie w trakcie występu artystycznegoOsoba na scenie w trakcie występu artystycznegoGrupa osóbGrupa osób na krzesłachGrupa osóbGrupa osóbOsoby na scenie w trakcie występu artystycznegoOsoby na scenie w trakcie występu artystycznegoGrupa osóbGrupa osóbGrupa osóbGrupa osóbGrupa osób w trakcie występu artystycznegoOsoba na scenie w trakcie występu artystycznegoOsoba na scenie w trakcie występu artystycznegoOsoba na scenie w trakcie występu artystycznegoOsoba na scenie w trakcie występu artystycznegoGrupa osób w trakcie występu artystycznegoOsoba na scenie w trakcie występu artystycznego