Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Dziecięce Zawody Wędkarskie za nami

Dziecięce Zawody Wędkarskie za nami

Informacje

Na stawach TC Dębica odbyły się dzisiaj Dziecięce Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, zorganizowane przez Zarządy Kół PZW Płoć, Troć i Gryf we współpracy z Powiatem Dębickim. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci wraz z opiekunami, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: od 6 do 10 lat oraz od 11 do 14 lat. Po zważeniu wszystkie złowione ryby wróciły do wody.

Zawody przebiegały w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Młodzi wędkarze wykazali się dużą cierpliwością, zaangażowaniem oraz umiejętnościami, a każdy złowiony okaz dostarczał wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i zgromadzonym kibicom.

W wydarzeniu uczestniczyli również Starosta Dębicki Piotr Chęciek oraz Wicestarosta Ewelina Kuś, którzy spotkali się z zawodnikami i ich rodzinami, gratulując dzieciom pasji do wędkarstwa oraz sportowej postawy. Starosta podkreślił znaczenie inicjatyw promujących aktywne spędzanie czasu wolnego, integrację międzypokoleniową oraz kontakt z naturą.

Na zakończenie zawodów najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszystkie dzieci zostały uhonorowane statuetkami za udział. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek dla młodych wędkarzy.

Kategoria 6 do 10 lat
I miejsce - Liliana Magdolen
II miejsce - Oliwier Górka
III miejsce - Jerzy Kędzior

Kategoria 11 do 14 lat
I miejsce - Kacper Para
II miejsce - Franciszek Urban
III miejsce - Alicja Trojan