Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Linia autobusowa Jasło-Dębica-Jasło zainaugurowana!

Linia autobusowa Jasło-Dębica-Jasło zainaugurowana!

Informacje

Dziś odbył się inauguracyjny przejazd autobusu jadącego z Jasła do Dębicy. Połączenie uruchomione zostało z myślą o pasażerach, którzy zamierzają skorzystać z oferty PKP Intercity, w szczególności z połączenia Express Intercity Premium (Pendolino). Wygodnym i szybkim pociągiem będzie można dotrzeć m.in. do Krakowa, Warszawy i Gdyni.

Autobus PGZK Jasiel na plac przy dębickim dworcu kolejowym dotarł ok. godz. 6.00, tutaj też odbyła się konferencja prasowa. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Piotr Chęciek – Starosta Powiatu Dębickiego, Adam Pawluś - Starosta Powiatu Jasielskiego, Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Maria Kurowska – Poseł na Sejm RP, Jan Warzecha – Poseł na Sejm RP, Wojciech Zając – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Marcin Skłodowski – Pełnomocnik Zarządu PKP Intercity, Mieczysław Borowiec – Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Rzeszowie, Arkadiusz Pawlos – Prezes PGZK Jasiel oraz reprezentujący zarząd firmy Grzegorz Bara i Bogusław Kręcisz.

Regularne kursy na trasie Jasło-Dębica-Jasło będzie realizować Powiatowy-Gminny Związek Komunikacyjny Jasiel. Autobusy kursować będą od poniedziałku do piątku, z jasielskiego dworca PKS odjeżdżać będą o godz. 5.10. Przyjazd do Dębicy planowany jest na godz. 6.15. W drogę powrotną z Dębicy do Jasła, autobusy odjeżdżać będą o godz. 22.00.

AutobusPoseł do Parlamentu Europejskiego, Starosta Dębicki i Starosta Jasielski rozmawiająGrupa osób przed autobusemGrupa osób na dworcu kolejowymStarosta Dębicki przemawia na peronie kolejowymStarosta Jasielski przemawia na peronie kolejowymPoseł na Sejm RP przemawia na peronie kolejowymPoseł na Sejm RP przemawia na peronie kolejowymPoseł do Parlamentu Europejskiego przemawia na peronie kolejowymDyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Rzeszowie przemawia na peronie kolejowymWiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego przemawia na peronie kolejowymGrupa osób na peronie kolejowymTablica z rozkładem jazdy pociągówDrzwi do wagonu z elektronicznym wyświetlaczemPociąg Pendolino