Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Linia autobusowa Jasło-Dębica-Jasło zainaugurowana!

Linia autobusowa Jasło-Dębica-Jasło zainaugurowana!

Informacje

Dziś odbył się inauguracyjny przejazd autobusu jadącego z Jasła do Dębicy. Połączenie uruchomione zostało z myślą o pasażerach, którzy zamierzają skorzystać z oferty PKP Intercity, w szczególności z połączenia Express Intercity Premium (Pendolino). Wygodnym i szybkim pociągiem będzie można dotrzeć m.in. do Krakowa, Warszawy i Gdyni.

Autobus PGZK Jasiel na plac przy dębickim dworcu kolejowym dotarł ok. godz. 6.00, tutaj też odbyła się konferencja prasowa. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Piotr Chęciek – Starosta Powiatu Dębickiego, Adam Pawluś - Starosta Powiatu Jasielskiego, Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Maria Kurowska – Poseł na Sejm RP, Jan Warzecha – Poseł na Sejm RP, Wojciech Zając – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Marcin Skłodowski – Pełnomocnik Zarządu PKP Intercity, Mieczysław Borowiec – Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Rzeszowie, Arkadiusz Pawlos – Prezes PGZK Jasiel oraz reprezentujący zarząd firmy Grzegorz Bara i Bogusław Kręcisz.

Regularne kursy na trasie Jasło-Dębica-Jasło będzie realizować Powiatowy-Gminny Związek Komunikacyjny Jasiel. Autobusy kursować będą od poniedziałku do piątku, z jasielskiego dworca PKS odjeżdżać będą o godz. 5.10. Przyjazd do Dębicy planowany jest na godz. 6.15. W drogę powrotną z Dębicy do Jasła, autobusy odjeżdżać będą o godz. 22.00.