Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

`Mali Igloopolanie` beneficjentami programu EtoPolska 2021

"Mali Igloopolanie" beneficjentami programu EtoPolska 2021

Kultura

Po raz drugi Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy znalazł się w gronie 308 beneficjentów z całej Polski, którzy otrzymali dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska. Środki w wysokości 29 000 zł zostały przeznaczone na zakup strojów dla dziecięcej grupy Zespołu Pieśni i Tańca "Igloopolanie".

"Igloopolanie" zyskali 20 kompletnych strojów ludowych damskich i męskich z regionu Beskidu Śląskiego wraz z obuwiem i pasami. Stroje Górali Śląskich zostały wykonane z wielką starannością i dbałością o każdy, najmniejszy szczegół. Tak aby każdy strój i element cechowała wierność zdobnictwa i artyzm wykonania.

Poprzez zakup nowych strojów ludowych młodzi tancerze poszerzą swoją ofertę koncertową, której odbiorcami będą mieszkańcy powiatu, regionu, kraju, a także zagranicy i tym samym wzbogacą garderobę o nowe stroje ludowe, które równocześnie będą ogromną motywacją do dalszego popularyzowania polskiej kultury ludowej, a przede wszystkim obcowania z bogatą kulturą regionu Beskidu Śląskiego.