Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Marek Siudym o życiu i aktorstwie na spotkaniu z młodzieżą

Marek Siudym o życiu i aktorstwie na spotkaniu z młodzieżą

KulturaOświata

Jak zostać aktorem i zarabiać na życie, odgrywając różne role, opowiadał dziś młodzieży ze szkół powiatu dębickiego Marek Siudym - znany aktor warszawskiego Teatru Kwadrat.

Organizatorem wydarzenia w Domu Kultury „Mors” w Dębicy był Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka. To już trzecie spotkanie z tym lubianym aktorem filmowym i teatralnym. Wziął w nim udział m.in. wicestarosta Adam Pieniążek.

Marek Siudym w ciekawy i obrazowy sposób dzielił się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami w zawodzie aktora. Podkreślał, że nie wystarczy sam talent – adepci tej sztuki potrzebują jeszcze odrobinę szczęścia, umiejętności zapanowania nad własnymi emocjami  oraz wiele determinacji i chęci do ciągłej nauki.

Rozmowa z aktorem przeplatana była artystycznymi występami uczniów „Ekonomika”. Wizyta Marka Siudyma zakończyła się wspólnymi zdjęciami z publicznością i rozdawaniem autografów.

Wicestarosta Dębicki, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy i aktor na scenieGrupa osób na scenie w trakcie występu artystycznegoOsoba na scenie w trakcie występu artystycznegoGrupa osób na sali widowiskowejGrupa osób na sali widowiskowejAktor udziela wywiaduDyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy udziela wywiaduOsoba udziela wywiadu, w tle grupa osób na sali widowiskowejOsoby na scenie przy stolikuAktor na scenie przy stolikuOsoby na scenie przy stolikuGrupa osób na sali widowiskowejGrupa osób na sali widowiskowejOsoby na scenie przy stolikuOsoby na scenie przy stolikuOsoba na scenie w trakcie występu artystycznegoOsoby na scenie w trakcie występu artystycznegoOsoba na scenie w trakcie występu artystycznegoWicestarosta Dębicki przemawia na scenieWicestarosta Dębicki wręcza upominek na scenieAktor z osobą na wózku inwalidzkimAktor z osobą, w tle scenaAktor z osobą, w tle scenaGrupa osób przed sceną