Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Na sesji gratulacje dla wiceprzewodniczącej rady oraz informacja o sytuacji dębickiej służby zdrowia w dobie pandemii

Na sesji gratulacje dla wiceprzewodniczącej rady oraz informacja o sytuacji dębickiej służby zdrowia w dobie pandemii

InformacjeInne

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu Dębickiego rozpoczęła się od wręczenia kwiatów pani Annie Mazur, Wiceprzewodniczącej RPD w związku z jej przejściem na zasłużoną emeryturę. Następnie radni wysłuchali za pośrednictwem połączenia internetowego panią Jolantę Sawicką, Wicewojewodę Województwa Podkarpackiego, która przedstawiła Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19.

Gratulacje i podziękowania dla wiceprzewodniczącej Mazur za 46 lat jej pracy w zawodzie lekarza w strukturach Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy złożyli wspólnie starostowie Piotr Chęciek i Adam Pieniążek oraz przewodniczący rady Michał Maziarka. Do życzeń przyłączyła się również wicewojewoda Jolanta Sawicka, która w dalszej części posiedzenia przedstawiła Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19.

– Szczepionki są jednym z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny, a szczepienia najbardziej efektywnymi działaniami profilaktycznymi, które chronią nas przed wieloma poważnymi chorobami zakaźnymi. Zaszczepienie się jest szansą do tak oczekiwanego przez nas wszystkich powrotu do normalności – podkreślała wicewojewoda.

Wśród poruszanych podczas sesji tematów znalazła się sytuacja dębickiej służby zdrowia w kontekście pandemii COVID-19. – Decyzją wojewody liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 została zwiększona do 145. Na dzień dzisiejszy w szpitalu przebywa 120 takich pacjentów. Większość z nich korzysta z terapii tlenowej, pięć osób znajduje się na intensywnej terapii. Sytuacja jest poważna – zaznaczył starosta Chęciek.

Dodał, że aktualnie poza reżimem covidowym w szpitalu działają m.in. takie obszary jak: ginekologia, położnictwo, rehabilitacja, ortopedia, okulistyka, dializy i psychiatria (oprócz oddziału w Straszęcinie). Czynne są również wszystkie poradnie specjalistyczne.

(od lewej) Przewodniczący RPD, Starosta Powiatu Dębickiego, Wiceprzewodnicząca RPD, Wicestarosta Powiatu DębickiegoXXVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w dniu 4 marca 2021 r.Wicestarosta Powiatu DębickiegoXXVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w dniu 4 marca 2021 r.XXVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w dniu 4 marca 2021 r.XXVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w dniu 4 marca 2021 r.XXVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w dniu 4 marca 2021 r.XXVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w dniu 4 marca 2021 r.Starosta Powiatu Dębickiego i Przewodniczący Rady Powiatu