Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Posprzątali Las Wolicki

Posprzątali Las Wolicki

Informacje

„Sprzątamy Las Wolicki” – pod takim hasłem odbyła się sobotnia akcja (20 maja br.), w której wziął udział m.in. starosta Piotr Chęciek. Jej organizatorami byli: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Urząd Miejski w Dębicy, Katarzyna Rostowska-Machnik – Radna Rady Miejskiej w Dębicy, Nadleśnictwo Dębica, Five Fit Gym & Fitness oraz #Optyk Wawrzon - Dębica Galeria RAJ.

Podczas akcji sprzątania swoje prelekcje na temat „Czym las jest dla nas i kim my jesteśmy dla lasu” oraz „Co las kryje w sobie” wygłosili Andrzej Trzeciak, powiatowy radny i leśniczy Nadleśnictwa Dębica oraz dr Krzysztof Kosiński, nauczyciel biologii w I LO w Dębicy.

Na zakończenie przeprowadzono krótki quiz, a jego uczestnicy otrzymali drobne upominki od organizatorów.

Źródło i zdjęcia: Katarzyna Rostowska-Machnik

Grupa osób z zebranymi śmieciami, w tle lasKontener z zebranymi śmieciamiKontener z zebranymi śmieciamiGrupa osób w lesieGałązka, w tle Starosta DębickiStarosta Dębicki z grupą osób w lesieLiście na gałęziStarosta Dębicki w trakcie sprzątania lasuGrupa osób w lesieStarosta Dębicki i Radny Powiatu Dębickiego z workami na śmieci