Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Rusza Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021. Weź w nim udział online!

Rusza Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021. Weź w nim udział online!

InformacjeInne

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. zostanie przeprowadzony od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy.

W trakcie spisu będą zbierane dane takie, jak np.: płeć, wiek, adres zamieszkania, stan cywilny, kraj posiadanego obywatelstwa, informacje dotyczące stanu i charakterystyki domu bądź mieszkania (powierzchnia użytkowa, liczba pomieszczeń, status własności, rok budowy etc.).

Wyniki narodowego spisu wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno-ściekowej.

Informacje statystyczne, pozyskane dzięki spisowi ludności, są konieczne m.in. do składania wniosków i sporządzania studiów wykonalności projektów lub do tworzenia biznesplanów i wykorzystują je przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

ZOBACZ listę pytań w NSP 2021 i SPISZ SIĘ przez internet!

ZOBACZ PLAKAT