Na Górze Śmierci wspominano dziś wszystkich więźniów niemieckich obozów

Kultura

Dziś odbyły się Uroczystości Patriotyczno–Religijne na Górze Śmierci w gminie Dębica, związane z obchodami Miesiąca Pamięci Narodowej oraz 80. rocznicą likwidacji funkcjonujących w latach 1940 – 1944, zorganizowanych przez hitlerowców obozów pracy przymusowej.

Powiat Dębicki reprezentowali starosta Piotr Chęciek oraz wicestarosta Adam Pieniążek.

Tegorocznym obchodom towarzyszyło otwarcie objazdowej wystawy czasowej #StolenMemory, która stanowi istotny element kampanii noszącej tę samą nazwę.

Wystawa została przygotowana w językach polskim, ukraińskim i angielskim. Ekspozycja opowiada historie byłych więźniów obozów koncentracyjnych przez pryzmat rzeczy osobistych, odbieranych więźniom przez nazistów. #StolenMemory poszukuje rodzin ofiar, aby zwrócić im zachowane przedmioty.

WIĘCEJ INFORMACJI: #StolenMemory