Już po raz czternasty nagrodzono autorów najpiękniejszych szopek w powiecie

InformacjeKulturaInne

Śpiewnie i świątecznie było podczas rozstrzygnięcia czternastej edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Jury musiało wybrać najpiękniejsze dzieła spośród 81 prac. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczono dzisiaj (9 stycznia br.) w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

W obradach komisji konkursowej brali udział: ks. Piotr Grzanka, Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy (Przewodniczący Jury), Ryszard Kucab, Kierownik Galerii Sztuki MOK w Dębicy, Mariola Zając i Magdalena Daniek, pracownice Galerii oraz Jacek Matłok i Agnieszka Mądro z Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Prace oceniano w trzech kategoriach: 39 szopek w I kategorii wiekowej – uczniowie szkół podstawowych, pięć szopek w II kategorii – osoby niepełnosprawne oraz 37 szopek w III kategorii – szopka rodzinna. Nagrody ufundowane przez Powiat Dębicki i gratulacje uczestnicy konkursu odebrali z rąk Starosty Piotra Chęćka, Wicestarosty Adama Pieniążka oraz Przewodniczącego Komisji Konkursowej ks. Piotra Grzanki.

Wydarzenie urozmaicił muzyczny akcent – kolędy i pastorałki w wykonaniu Magdaleny Pych, Natalii Drąg, Mileny Dąbrowskiej oraz Aleksandry Parys. Dziewczętom towarzyszyła Agata Chciuk, opiekun wokalny grupy.