Nie żyje Edward Brzostowski

InformacjeInne

Nie żyje Edward Brzostowski. Zmarł 1.05.2020 r. nad ranem, w wieku 85 lat.

Założyciel i prezes Kombinatu Rolno-Przemysłowego "Igloopol", podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w latach 1983-1989, działacz sportowy, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w latach 1985-1986, Poseł na Sejm IV kadencji, burmistrz Dębicy w latach 2002-2006, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego IV kadencji (do lipca 2013).

Odznaczony mi.in.: Orderem Sztandaru I Klasy; Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski; Złotym, Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi; tytułem Zasłużony dla Miasta Dębica; laureat nagrody honorowej "Berło Dębicy". Twórca Zespołu Pieśni i Tańca IGLOOPOLANIE, Zawodowo związany od 1990 roku z przedsiębiorstwem wielobranżowym "Dexpol" w Dębicy jako współwłaściciel i prezes.

Rodzinie i bliskim pragniemy przekazać szczere wyrazy współczucia. Wyrażamy nadzieję, że upływający czas złagodzi poczucie bolesnej straty.

Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek
Wicestarosta Adam Pieniążek