Dzień Polskiego Państwa Podziemnego w Dębicy

InformacjeKulturaInne

Osiemdziesiątą rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego świętowano wczoraj (29 września br.) w Dębicy. Podniosłe obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jadwigi. Po nabożeństwie zebrani, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej, odśpiewali hymn państwowy.

Uroczystość zakończono ceremoniałem złożenia kwiatów pod tablicą Polskiego Państwa Podziemnego, która znajduje się na ścianie budynku Miejskiego Zarządu Oświaty (dawne Gimnazjum nr 1). Powiat Dębicki reprezentował Starosta Piotr Chęciek.

Obchody zorganizowali: Miasto Dębica, Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Środowiska 5. Pułku Strzelców Konnych AK oraz Parafia pw. Św. Jadwigi w Dębicy.