Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy

InformacjeKultura

Uroczystości w centrum miasta, rozpoczęły wczorajsze (1 marca br.) patriotyczno-religijne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy. Po tym jak Burmistrz Dębicy powitał wszystkich zgromadzonych, głos zabrał Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym „Wyklętych”. Chwilę później uczestnicy uroczystości, na czele z Miejską Orkiestrą Dętą, przeszli z Rynku do kościoła pw. Św. Jadwigi w Dębicy, gdzie odprawiono nabożeństwo w intencji bohaterów Polski Podziemnej.

Po mszy św. zebrani udali się na cmentarz wojskowy, by uczestniczyć w modlitwie i apelu pamięci. Oddano tam także salwę honorową i złożono kwiaty. Dębickie obchody zakończył wieczorny koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego z gościnnym udziałem Grupy SAFO Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.