II edycja `Wędrówek śladami przyrody po Powiecie Dębickim - Las Wolica 2023`

II edycja "Wędrówek śladami przyrody po Powiecie Dębickim - Las Wolica 2023"

Oświata

Wczoraj po raz drugi młodzież ze szkół średnich powiatu dębickiego odbyła spacer po Lesie Wolica.

Trasa rozpoczęła się od ulicy 23 sierpnia – od pomnika zamordowanych Żydów w kierunku Kopalin. W rozpoczęciu spaceru uczestniczył m.in. wicestarosta Adam Pieniążek.

Wędrujących poprowadził leśniczy Andrzej Trzeciak. W trakcie wędrówki młodzież poznawała gatunki drzew, grzybów i zwierząt pochodzących z lasów na Wolicy. Młodzież miała okazje poznać również zasady gospodarki leśnej. Wędrówkę zakończył konkurs dotyczący flory i fauny miejsca spaceru.

Organizatorem spaceru był Zespół Szkół nr 4 w Dębicy i Powiat Dębicki.

Wicestarosta Dębicki, Radny Powiatowy i Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Dębicy w lesieGrupa osób w lesieWicestarosta Dębicki przemawiaGrupa osób w lesieGrupa osób w lesieRadny Powiatowy przemawiaGrupa osób w lesieGrupa osób w lesieWicestarosta Dębicki, Radny Powiatowy i Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Dębicy w lesieWicestarosta Dębicki przemawiaGrupa osób w lesie