Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

9°C
7 km/h
1017 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Kacper i jego drużyna z dębickiego „Mechanika” zdobyli I miejsce na Hack Junction 2019 w Helsinkach

Kacper i jego drużyna z dębickiego „Mechanika” zdobyli I miejsce na Hack Junction 2019 w Helsinkach

InformacjeOświata

Uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy z kolegami z drużyny zajął I miejsce w kategorii "Świadomość bezpieczeństwa dla dzieci".

Junction to międzynarodowy organizator wydarzeń i społeczność techniczna. Junction jest znane z corocznego organizowania największego w Europie hakatonu w Finlandii, organizowanego po raz piąty w listopadzie 2019 r. Ponadto Junction organizuje spotkania, warsztaty i inne wydarzenia przez cały rok, skupiając się na nauce i tworzeniu z wykorzystaniem technologii. Społeczność Junction obejmuje również 12 zespołów z całej Europy i Azji, które organizują własne hakatony JunctionX.

Hackaton to weekendowe wydarzenie - „maraton” „hakowania”. Firmy partnerskie zapewniają uczestnikom wyzwania, nad którymi zespoły pracują podczas weekendu. Ponadto partnerzy zapewniają uczestnikom mentorów i ich najnowszą technologię. W tym ograniczonym czasie uczestnicy łączą siły i tworzą projekty w oparciu o wyzwania partnerów: może to na przykład skutkować nowymi aplikacjami mobilnymi, fizycznymi prototypami, grami lub usługami programowymi. Celem tego wydarzenia nie jest znalezienie rozwiązań dla pojedynczych problemów, ale stworzenie kreatywnych rozwiązań wykorzystujących te nowe technologie w niespotykany dotąd sposób.

W tym roku Hack Junction był podzielony na kilka różnych wyzwań m.in. Bezpieczna przyszłość, Ekonomia danych, Zrównoważony rozwój, Inteligentna infrastruktura, Inteligentne miasta.

Drużyna Kacpra zajęła 1 miejsce w kategorii uświadamiania dzieci o bezpieczeństwie w sieci.