13 kwietnia 2014 r. w Niedzielę Palmową ponad 130 uczestników wzięło udział w VIII Powiatowym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Na obiektach Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka, gdzie odbywał się kiermasz, zapachniało wędzonką, stoły zapełniły się polskim święconym, które zgodnie z tradycją składało się z zimnych mięs, szynek, kiełbas, żuru, zawsze musiał być chrzan, ocet symbolizujący cierpienie Chrystusa i oczywiście stosy jaj. Święcone nie mogło obejść się bez ciast: mazurków, serników, bab oraz kołaczy.

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:30. All Day

• 10 Maj