111111-1Do 27 listopada br. można oglądać w dębickiej Galerii Sztuki MOK wystawę prac plastycznych powstałych podczas pleneru malarskiego w Machowej, który został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy. Ekspozycję otwarto w miniony piątek (4 listopada br.).

Warsztaty odbyły się we wrześniu br. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół powiatu dębickiego: Julia Lejmanowicz, Kaja Koziara, Oliwia Kornaś, Natalia Miazga, Urszula Zych, Ewelina Garbacz, Przemyslaw Niedziela i Piotr Cebula. Pokłosiem pleneru są ciekawe pastele przedstawiające motywy architektoniczne i przyrodnicze Ziemi Pilźnieńskiej.

Młodzi adepci sztuk plastycznych pracowali twórczo korzystając z gościnności Pani Wandy Jarosz, która wsparła organizację pleneru i udostępniła gościnne progi Zajazdu Karczma & Hotel Dolina Pstąga w Machowej. Nad poziomem artystycznym prac czuwali dębiccy plastycy: Ryszard Kucab oraz Mariola Zając.

Podczas piątkowego wernisażu Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła gratulował twórcom wystawy ich talentu i efektów pracy. Ekspozycja będzie prezentowana w Dębicy jeszcze przez trzy tygodnie. Następnie zostanie ona przeniesiona do Domu Kultury w Pilźnie. Wernisaż tamtejszej wystawy zaplanowano na 1 grudnia 2016 r.

ZOBACZ ZDJĘCIE

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

• 10 Maj