23 15Trasą Pilzno – Dębica – Kozłów gm. Dębica przebiegał XVII Ogólnopolski Spływ Kajakowy „WISŁOKA 2017”. Impreza odbyła się 24 czerwca br. na rzece Wisłoce, przepływającej przez powiat dębicki. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Dębica oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica. Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński.

Impreza, jak co roku, przyciągnęła sporą grupę kajakarzy z różnych zakątków Polski. Łącznie w spływie udział wzięło 76 kajakarzy. O bezpieczeństwo kajakarzy cały czas dbali Komandor Spływu, ratownicy wodni oraz załoga ambulansu.

Trasa spływu mieli została podzielona na dwa etapy. Pierwszy - o długości ponad 15 km - prowadził przez malownicze tereny Gminy Pilzno, Gminy Dębica, Miasta Dębica i zakończył się wspólnym posiłkiem na tamie w Dębicy. Meta drugiego etapu, jak i całego spływu, znajdowała się w Kozłowie na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Jałowce”, gdzie na uczestników czekał poczęstunek.

• 20 Lis
    Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Moje spotkania z przyrodą" w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, sala sesyjna - IV piętro, godz. 10:00. All Day

• 20 Lis
    Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Przyroda Powiatu Dębickiego" w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, sala sesyjna - IV piętro, godz. 10:00. All Day