1222121-23Rozpoczęły się XIX Dni Sztuki Dębica 2017 pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego. Zainaugurowała je Wielka Gala Muzyki Filmowej w dębickim Domu Kultury „Kosmos”. Pierwszy dzień należał do muzyki symfonicznej kina światowego oraz polskich piosenek starego kina w nowych aranżacjach w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej, pod dyrekcją Marcina Mirowskiego. Przed publicznością wystąpili również Ewa Warta-Śmietana, Witold Wrona oraz Jan Michalak.

Przed publicznością jeszcze dwa spotkania w ramach tegorocznych Dni Sztuki. 14 października br. odbędzie się Wieczór Galicyjski, podczas którego wystąpią artyści Piwnicy pod Baranami. Tydzień później - 20 października br. - spektakl poetycko-muzyczny „Rozmowy z milczeniem”, czyli poezja i myśli filozoficzne poetki Bronisławy Betlej oraz pieśni polskich kompozytorów romantycznych, a także Teatr Impresaryjny - Otwarta Scena.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna Aplauz. Przedsięwzięcie przygotowano przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Dębicy.

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Łukasz Pas, MOK)

ZOBACZ FILM

• 19 Gru
    XXIII Finał Międzyszkolnego Konkursu "Wybieram Trzeźwość" w ZSZ nr 1 w Dębicy przy ul. Rzeszowskiej 78, godz. 10:00. All Day