55 11W listopadzie tego roku Wolontariat Jagiełło działający w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły zorganizował akcję pt."50-te urodziny Reksia". Akcja stanowiła jeden z elementów modułu programu profilaktyczno-wychowawczego adresowanego do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego pt: „Walka z bezdomnością zwierząt”, którego inicjatorką była Anna Wilczyńska, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Akcja "50-te urodziny Reksia" miała na celu wsparcie dębickiego azylu dla bezdomnych dla psów. W ramach projektu odbył się konkurs fotograficzny na najsympatyczniejszego "Dżagiełło Dog’a 2017", powstała strona na Facebook’u, gdzie można było głosować na najlepszy odcinek Reksia oraz zorganizowano przyjęcie urodzinowe Reksia, na które została zaproszona cała szkoła. Wszyscy chętnie wsparli akcję, dzięki czemu zebrano liczne prezenty dla przyjaciół Reksia w postaci koców, karmy, chrupek i smakołyków, zabawek oraz smyczy. Następnie uczniowie organizujący akcje, przekazali dary na ręce opiekunów azylu.

Zdjęcia udostęnipone przez I LO w Dębicy

• 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

• 02 Wrz