25636523-15Wyjątkową okazję świętowali w sobotę (25 listopada br.) pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. Wraz z zaproszonymi gośćmi obchodzili Jubileusz 70-lecia dębickiego szpitala. Uroczystości towarzyszyła prezentacja monografii placówki autorstwa Zbigniewa Szurka.

Obchody rozpoczęły się mszą święta w kościele pw. Św. Jadwigi. Dalsza część uroczystości odbyła się w auli dębickiej szkoły muzycznej. Podczas licznych wystąpień wspominano osoby, które przyczyniły się do utworzenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. Podkreślano zasługi tych, którzy na przestrzeni 70 lat pracowali i działali na rzecz rozwoju szpitala, składano gratulacje, życzenia i dziękowano dyrekcji oraz pracownikom ZOZ.

Przedstawiciele władz powiatu dębickiego zaznaczali, że z optymizmem i odwagą należy również patrzeć w przyszłość, bo w ostatnim okresie wydarzyło się wiele dobrego w kwestii znaczącego podniesienia jakości leczenia i standardów świadczonej opieki medycznej w placówce - jeszcze w tym roku zostanie kupiony nowoczesny, 64-rzędowy tomograf, trwa budowa nowego bloku operacyjnego i zostanie zbudowane lądowisko dla helikopterów. Poza tym szpital niedługo wzbogaci się m.in. o wysokiej klasy sprzęt do operacji laparoskopowych.

Od 2004 roku szpitalem zarządza Przemysław Wojtys, który aktualnie ma dwóch zastępców: Mariana Adamczyka i Wojciecha Barańskiego. W pierwszych dniach działalności w sierpniu 1947 roku personel placówki szpitalnej stanowił 16 osób. Obecnie ZOZ zatrudnia ponad 900 pracowników - informacja zaczerpnięta z monografii „Szpital Powiatowy w Dębicy. 70 lat historii 1947-2017”.

• 19 Gru
    XXIII Finał Międzyszkolnego Konkursu "Wybieram Trzeźwość" w ZSZ nr 1 w Dębicy przy ul. Rzeszowskiej 78, godz. 10:00. All Day

• 06 Sty
    V Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day