INFORMACJA Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa o wszczęciu postępowania administracyjnego na wniosek Gminy Miasta Dębica ul. Ratuszowa 2, 39-200 Dębica, zostało wszczęte postępowanie administracyjne zmierzające do wydania pozwolenia wodnoprawnego na budowę rowu odwadniającego w miejscowości Straszęcin obejmującego:
I - Wykonanie robót na obszarze szczególnego zagrożenia powodzią rzeki Grabinka (Czarna) w km 0+670, w tym :
1. Przygotowanie terenu budowy
2. Wykonanie wykopu rowu odwadniającego
3. Wykonanie betonowego gurtu w górnej krawędzi skarpy rowu
4. Wykonanie ujścia rowu odwadniającego w formie korytek ściekowych w dnie i płyt ażurowych na skarpach na długości około 12 m od półki przejazdowej do górnej krawędzi skarpy rowu.
5. Wykonanie ubezpieczenia półki przejazdowej za pomocą bruku kamiennego frakcji 30 cm pasem szerokości 3 m na długości około 12 m.
6. Wykonanie ubezpieczenia skarpy potoku w rejonie inwestycji w postaci narzutu kamiennego frakcji 30 – 50 cm o szerokości około 3 m na długości op0koło 4 m od stopy skarpy potoku do górnej krawędzi półki przejazdowej.
7. Składowanie materiałów i poruszanie się sprzętu budowlanego niezbędnego dla wykonywania powyższych prac.
II - Budowę przydrożnego rowu odwadniającego długości 535 m - na działkach nr ewid. 739/2, 739/181, 739/22, w miejscowości Straszęcin, gmina Żyraków.

• 23 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 24 Sty
    Koncert charytatywny "Anioły są takie ciche..." w DKiK "Kosmos" w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 9:00. All Day