5254125-7Kilkuset wolontariuszy wyszło na ulice powiatu dębickiego, by 14 stycznia br., podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kwestować dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. W tym roku udało się zebrać aż 277 268,81 zł. To imponujący rekord - w 2017 r. kwota zbiórki sięgnęła 214 tys. zł.

Głównym organizatorem akcji w powiecie był Sztab „Kwiatek”, działający przy dębickim Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Przedsięwzięcie odbyło się dzięki wsparciu wielu przedsiębiorców, stowarzyszeń, indywidualnych darczyńców, wolontariuszy oraz samorządów, m.in. Starostwa Powiatowego w Dębicy.

W ramach WOŚP w powiecie dębickim odbyło się szereg pokazów, koncertów i charytatywnych aukcji. Razem z „Kwiatkiem” zagrały gminy: Dębica, Czarna, Brzostek, Jodłowa, Żyraków oraz miasto Dębica. Osobny sztab działał w Pilźnie, gdzie zebrana kwota sięgnęła 31,5 tys. złotych.

ZOBACZ ZDJĘCIA (udostępnione przez Sztab "Kwiatek")

• 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

• 06 Sty