pierwszap miniW obiektach Zespołu Szkół Nr 2 w Dębicy, 23 kwietnia br., odbyły się V Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego, będące Rejonowymi Eliminacjami Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież sprawdzała swoją wiedzę i pokazywała umiejętności ratowania osób w różnych wypadkach.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Młodzież z tej szkoły będzie reprezentować powiat dębicki na Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Rzeszowie w dniu 24 maja. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespół Szkół Ekonomicznych, a miejsce trzecie II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

W grupie klas gimnazjalnych startowało 8 drużyn (brały udział wyłącznie na etapie powiatu). Pierwsze miejsce zajęła drużyna gimnazjalistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy, drugą lokatę zajęli reprezentanci klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Latoszynie a trzecie gimnazjaliści Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowej.

Organizatorem mistrzostw był Zespół Szkół Nr 2, a głównym koordynatorem zawodów był Waldemar Zapór. Funkcję Głównego sędziego pełniła lek med. Stanisława Dybowska w-ce prezes Oddziału Rejonowego PCK w Dębicy. Jednym z fundatorów nagród było Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 2 w Dębicy

• 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

• 15 Gru